GP Španělska

20. červen 2011 | 13.12 |

O uplynulém víkendu se jelo další kolo MS Superbiků, a to ve Španělsku, konkrétně v Aragonsku. Jelikož je Španělsko evropský stát, tak součástí MS byly i závody superstocků 600 a 1000.

V malých stocích vyhrál stylem start - cíl Australan Jed Metcher, který startoval z pole position. Druhý skončil Francouz Romain Lanusse a třetí byl Metcherův týmový kolega Gauthier Duwelz z Belgie. Slovenský závodník Tomáš Krajčí skončil 16. a od bodované 15. příčky ho dělilo pouze několik setin.
Šampionát vede Romain Lanusse o 20 bodů před Jedem Metcherem.


 


 


Závod velkých stocků ovládli Italové. Zvítězil Davide Giugliano před Lorenzem Zanettim a Danilem Petruccim. Čtvrtý skončil Niccoló Canepa, který od tohoto závodu už nesedlá Kawasaki, ale Ducati a na podium mu chybělo několik tisícinek. Moji dva oblíbení Francouzi skončili takto: Sylvain Barrier 5. (bojoval o podium, ale udělal chybu a vyjel mimo trať a bylo po boji o podium), Jérémy Guarnoni 11. Slovák Tomáš Svitok skončil 13. a bere tak první body v letošní sezóně. Český závodník Michal Salač se kvůli zranění závodu neúčastnil, ale už jsem o tom psala v článku k minulému závodu.
V šampionátu vede Davide Giugliano.


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře