GP Kanady

13. červen 2011 | 16.56 |

Výsledkový maratón zakončíme výsledky ze závodu, na který jsem nejvíc těšila a ze kterého mám nejmíň.

Další závod F1 se jel v Kanadě, poblíž Montrealu na okruhu Gillese Villeneuva. Už jen pro ten název je to pro mě magické místo. Z pole position startoval Sebastian Vettel, vedle něj se do první řady postavil Fernando Alonso. Do závodu byl puštěn i d´Ambrosio, který v kvalifikaci nesplnil 107 % času vítěze, ale nakonec mu stewardi udělili výjimku. A v jeho případě mi to vůbec nevadilo, právě naopak. Bohužel nestartoval Sergio Pérez, o jehož velké nehodě z Monaka jsem se už zmiňovala jinde. Sergio sice prošel prohlídkou u FIA, ale po prvním tréninku, kde zajel 11. čas se mu udělalo zle, tak se rozhodl, že zbytek závodního víkendu raději vynechá. Místo něj byl na poslední chvíli povolán Pedro de la Rosa, který je sice záložním jezdcem Mercedesu, ale Sauber si ho propůjčil.

Před závodem se hlásil déšť. A taky že jo. Závod se startoval na mokré trati a za safety carem. Po šesti kolech safety car zajel do boxů a začlo se závodit. Hamilton měl hned kolizi s Webberem. Webber se propadl na konec pole. Po nějaké době měl Hamilton problémy se Schumacherem a vyvrcholilo to kolizí s týmovým kolegou Buttonem. Hamilton měl tak poškozené auto, že ho musel odstavit a na trať se vydal safety car. Jezdci začali měnit pneumatiky do mokra za pneumatiky do přechodných podmínek, jenomže začalo pršet, a tak museli do boxů znovu, aby si znovu nechali nazout pneumatiky do mokra. Jenson Button dostal penalizaci průjezd boxovou uličkou za nedodržení rychlosti za safety carem. Pak začalo pršet víc a víc a i vedoucí jezdec Seb Vettel si do týmového rádia stěžoval, že trať je na některých místech nesjízdná. Takže opět vyjel safety car. Po několika kolech za safety carem a v čím dál tím větším lijáku, byl závod zastaven. A to je všechno, co jsem viděla. Nikdo nevěděl, jak dlouho ten déšť bude trvat, na trati tekly potoky vody. Jezdci se odebrali do boxů, týmový mechanici si dopřáli nějakou tu svačinu (alespoň podle záběrů televize). Čekalo se hodinu. Nic. Poté byl přenos přerušen kvůli dalším pořadům. I my jsem přepli na jiný kanál. Dvě hodiny po zastavení závodu přestalo pršet a tak byl restart na zbylých zhruba 40 kol. To už bylo 10 hodin večer našeho času a já šla spát, protože bych ráno nevstala do školy.
Ráno ve zprávách jsem slyšela výsledky. Trošku mě to překvapilo. Po všech těch problémech vyhrál Jenson Button před Sebatianem Vettelem a Markem Webberem.
Před pár hodinama jsem si teprve zjistila průběh závodu a musím říct, že nuda asi nebyla. Přišla jsm o nehodu Alonsa, Sutila, Heidfelda či di Resty 2 kola před cílem. Nejvíc mě štve, že Seb ještě kolo před cílem vedl, ale v jedné zatáčce udělal chybu, vyjel mimo trať a Button toho využil. No ale za chyby se platí, to je jasná věc. I tak má Seb v průběžném hodnocení zatím náskok.

Příští závod se jede za 2 týdny ve španělské Valencii. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře