GP Velké Británie

13. červen 2011 | 16.30 |
›

Na startu kategorie MotoGP bylo pouhých 15 jezdců, takže jenom dojezd do cíle znamenal už před startem alespoň bod. Ale samozřejmě závodníci nejdou do závodu proto, aby získali bod. Z pole position startoval Casey Stoner, vedle něj Marco Simoncelli a Jorge Lorenzo. Karel Abraham startoval z druhé řady, konkrétně ze 6. místa. Bylo to jeho nejlepší umístění na roštu v dosavadním průběhu sezóny. Nestartovali Dani Pedrosa, který je už nějakou dobu zraněný (má zlomenou klíční kost), a také domácí naděje Cal Crutchlow, který upadl během sobotní kvalifikace a zlomil si klíční kost a měl také otřes mozku. Naopak jeho týmový kolega Colin Edwards se zlomenou klíční kostí z minulého závodu startoval.

Vítězem se stal Casey Stoner před Andreou Doviziosem, takže Repsol Honda slavila double. Třetí skončil Colin Edwards. Ačkoliv nejsem nějaká jeho fanynka, tak to pódium mu přeju. Na vyhlášení bylo vidět, jak ho to moc bolí. Nicky Hayden na 4. místě byl nejlepší Ducati, za ním skončil Álvaro Bautista, který se také stále zotavuje ze zlomeniny stehenní kosti, 6. pak dojel Rossi (po startu ze 13. pozice), no a za ním už na 7. místě dokončil Karel Abraham, čímž vyrovnal svůj letošní nejlepší výsledek. TOP 10 ještě doplnili Elías, Aoyama a Capirossi. Na 11. místě dokončil Barberá a 12. byl de Puniet a to je všechno.
Během závodu havaroval "můj" Ben Spies, pád jsem neviděla, ale motorka nevypadala dobře a pak jsem četla, že Ben je v lékařském středisku s poraněním zad, ale má prý jen pohmožděniny, jinak je v pořádku, tak jsem si oddychla. Bohužel spadl také jeho týmový kolega Jorge Lorenzo, ten highsider vypadal dost ošklivě, ale Jorge je v pořádku. No a pád na přední kolo zaznamenal i Marco Simoncelli, ale u něho mi to zas tak nevadí.

Šampionát vede Casey Stoner před Jorge Lorenzem.

Jak už jsem psala u kategorie 125ccm, příští závod se jede v holandském Assenu 25. června (tedy za dva týdny), ale pozor, je to jako už tradičně sobota.