GP San Marina

13. červen 2011 | 15.18 |
› 

Tak a ještě článek o hlavní kategorii.

Z první řady startoval Brit Tom Sykes na Kawasaki, vedle něj se postavili Carlos Checa (SPA), Jakub Smrž (CZE) a Marco Melandri (ITA). Druhou řadu vyplnili závodníci Leon Haslam (GBR), Troy Corser (AUS), Max Biaggi (ITA) a Sylvain Guintoli (FRA).

První závod se jel na 24 kol, na suché dráze a za poměrně pěkného počasí. Do vedení šel Leon Haslam, ale krátce poté se před něj dostal jak Checa, tak i Biaggi. Navíc Leon havaroval. Havaroval bohužel také Kuba Smrž i domácí Michel Fabrizio. Z vítězství se nakonec radoval Carlos Checa před Maxem Biaggim a Marcem Melandrim. Tom Sykes skončil 4., druhý závodník českého týmu Effenbert Liberty Sylvain Guintoli skončil 7.
 


 


Startovní rošt druhého závodu byl samozřejmě stejný. A podobně vypadal i start, když do čela šel opět Leon Haslam, ale dlouho mu to nevydrželo. Po několika kolech byl kvůli pádům Melandriho a Camiera závod přerušen. Na trati byl nějaký olej a nečistoty a muselo se to vyčistit. Restart se jel na 14 kol. Závod vyhrál Carlos Checa a je to jeho letošní už 8. vítězství a myslím, že 3. double. Druhý skončil Max Biaggi, třetí Japonec Noriyuki Haga. Moc pěkně jel Ayrton Badovini, ale nakonec to bohužel o kousek nevyšlo na pódium. Jakub Smrž opět nedokončil, Sylvain Guintoli byl opět 7.
Ani jednoho závodu se nezúčastnil Jonathan Rea, který havaroval ve warm-upu a zlomil si pravou ruku a levou klíční kost. Musí vynechat i Aragon, ale do Brna by už snad měl být v pořádku. Neúčastnil se také James Toseland, který stále bojuje se zraněním ruky a bude chybět i v Aragonu. Naopak o několikátý comeback se pokusil Chris Vermeulen a konečně to vypadá, že je v pohodě.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře