GP San Marina

13. červen 2011 | 15.00 |
›

V kategorii Supersport vypadala první řada následovně: Sam Lowes (GBR), Chaz Davies (GBR), David Salom (SPA) a Broc Parkes (AUS). Do druhé řady se postavili Fabien Foret (FRA), Ilario Dionisi (ITA), Robbin Harms (DEN) a Florian Marino (FRA). Do této doby vedoucí závodník šampionátu Ital Luca Scassa se nemohl závodu zúčastnit, protože mu to zakázala motocyklová federace. Scassa totiž jezdil na okruhu, který neměl nahlášený jako testovací, a to se trestá.

Vítězem se stal Broc Parkes, je to jeho první vítězství v této sezóně, na druhém místě skončil po krásné stíhací jízdě Fabien Foret, třetí byl poleman Sam Lowes. Pěkný závod předvedl jezdec na divokou kartu Ilario Dionisi, na pódium to ale nakonec nestačilo, skončil 5. Závodníci českého týmu Step Racing Gino Rea a Vladimir Ivanov skončili 10., resp. 16. Smůlu měl český závodník Ondřej Ježek, který měl problémy s motocyklem ještě před startem závodu, a pak bohužel neobjel ani jedno kolo. Tak doufám, že se to do Aragonu, který se jede příští víkend, zlepší. Ještě bych měla dodat, že závod se jel na suchu a jelo se 22 kol.