24 hodin Le Mans

13. červen 2011 | 13.29 |

O víkendu se kromě jiného jel závod 24 hodin Le Mans. Ačkoliv je to velice prestižní závod a já si vážím a obdivuju všechny, co tam jezdí, že to vydrží celých 24 hodin jak fyzicky, tak i psychicky, tak to pro mě neskončilo zrovna šťastně. Tedy ono, jak se to vezme. Vozy mého oblíbeného týmu Peugeot skončily na druhém, třetím a čtvrtém místě. To je samozřejmě krásný výsledek a mnohem lepší než loni, kdy všechny tři vozy vypadly, ale víte, jak to myslím. Vítězství je prostě vítězství. Takže vítězem se stal vůz Audi s číslem 2. Musím se přiznat, že ačkoliv jsem to víc přála Peugeotu, tak Audi si to asi zasloužilo. Zajeli krásný závod a mají můj obdiv, že to všechno vydrželi. Protože krátce po startu havaroval Allan McNish s vozem číslo 3 a ta nehoda vůbec nevypadala hezky. Málem zranil diváky a novináře a především sám sebe, ale naštěstí je všechno v pořádku. No a v noci havarovali obhájci vítězství Audi číslo 1. Ani v tomto případě ta nehoda nebyla hezká a Mike Rockenfeller, který v tu dobu auto řídil, musel být převezen do nemocnice, ale je v pořádku.
Ještě je potřeba zmínit českého závodníka Jana Charouze, který se svými kolegy skončil ve své kategorii LMP2 na čtvrtém místě. Nutno ale podotknout, že se potýkali s nějakými technickými problémy.
Závodu se zúčastnilo spousta bývalých pilotů F1. Z těch, co mě teď napadají, to jsou především jezdci Peugeotu, kdy ve voze číslo 7 jeli Anthony Davidson, Alex Wurz a Marc Gené. V Peugeotu číslo 9 jel zase Sébastien Bourdais. No a v ostatních kategoriích to byl třeba Giancarlo Fisichella ve Ferrari.
Jako vždy to byla krásná podívaná. Samozřejmě, že jsem nesledovala celý závod, ale viděla jsem asi to nejdůležitější a to je sobotní start a nějaký čas potom, nedělní ráno, kdy se vlastně rozhodovalo, no a pak cíl.

 Nehoda Allana McNishe

Nehoda Mikea Rockenfellera
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře