GP San Marina

13. červen 2011 | 14.51 |

Právě jsem zjistila, že tady nemám rubriku Superstocků a to je škoda. Tak jsem si ji hned založila, dala jsem obě kategorie do jednoho, přeci jen se o tom moc nepíše. A hned napíšu o víkendových závodech v San Marinu, na okruhu v Misanu.

Závod STK 600 se jel v sobotu v podvečer (jako vždy). Z první řady startovali pouze Italové, a to Giuliano Gregorini, Dino Lombardi, Christian Gamarino a Luca Vitali. Závod na mokré dráze vyhrál poleman Gregorini. Na druhém místě dojel Australan Jed Metcher a jako třetí skončil můj oblíbenec, Francouz Romain Lanusse, který také vede celkové pořadí. Slovák Tomáš Krajčí dokončil na 18. místě, to znamená, že nebodoval. Závod se jel na 12 kol a já ho sledovala pouze pomocí live timingu, protože, jak už jsem zmínila na začátku, závody těchto dvou tříd je obtížné sledovat, tedy najít kanál, kde se vysílají.

Závod STK 1000 se jel v neděli dopoledne. Z pole position startoval Ital Danilo Petrucci. Vedle něj se do první řady postavili Davide Giugliano (ITA), Sylvain Barrier (FRA) a Andrea Antonelli (ITA). Závod, který byl kvůli něhodě v hloubi pole zkrácen na 10 kol, vyhrál Davide Giugliano před Danilem Petruccim a Lorenzem Zanettim, takže pódium bylo čistě italské. Slovenský závodník Tomáš Svitok skončil 17., Čech Michal Salač nedokončil a bohužel si zlomil člunkovou kost v zápěstí a tým se rozhodl, že příštího závodu v Aragonu se nezúčastní. Ještě zmíním své tři oblíbené závodníky. Francouz Sylvain Barrier skončil 4., jeho krajan Jérémy Guarnoni 16. a Ital Niccoló Canepa byl 5.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře