Formula One Fantasy - Sergio Pérez

8. červen 2011 | 14.27 |

Ještě předtím, než se Sergiovi stala v Monaku ta ošklivá nehoda v kvalifikaci, kvůli které nemohl nastoupit do závodu a pár dní si pobyl v nemocnici, udělal rozhovor pro Formula One Fantasy. Letos už tento rozhovor udělalo několik jezdců, no a teď byl na řadě Sergio. Jelikož se z něj stal jeden z mých nejoblíbenějších závodníků, tak sem dávám můj osobní překlad celého rozhovoru. Tak si toho važte! Ale omlouvám se za některá slova, občas bývá složité přeložit to. A prosím, nekopírujte to.

Musíš si vybrat město pro nový městský okruh Formule 1 - které město kdekoliv na světě vybereš a proč?
Rozhodně Guadalajara v Mexiku. Byl by to nejlepší závod Formule 1, který kdy byl viděn! (smích)

Kdyby sis mohl vybrat jednoho bývalého mistra světa za svého týmového kolegu, koho by sis vybral a proč?
Ayrtona Sennu. Pro mě je to nejlepší závodník všech dob. Z příběhů, které jsem slyšel o něm, o tom, jak tlačil svůj tým vpřed, by to byl můj muž. Učení se od nejlepších je to, co tě pohání dopředu. Ale chtěl bych ho za týmového kolegu pouze na několik závodů - jinak by mě pravděpodobně pokaždé porazil. A není dobré, když tvůj týmový kolega tě pokaždé překoná.

Inovace Formule 1 minulosti - přísavný efekt, aktivní zavěšení, turbomotory, šest kol, seznam dále pokračuje. Kdybys mohl přivést jednu minulou inovaci, co by to bylo a proč?
Chtěl bych přivést Formuli 1 něco úplně nového - otočit startovní rošt, jako jsme to měli v GP2. Hodně by to pomohlo v naší pozici, mít lepší výsledky.

Jakou inovaci by jsi rád viděl v budoucnosti?
Rychlejší motory. Myslím si, že tohle společně s novými pneumatikami a zadním křídlem, by ještě více zlepšilo show.

Po zbytek svého života můžeš závodit pouze na jednom okruhu - který okruh z minulosti nebo současnosti kdekoliv na světě si vybereš?
Monako. Opravdu mám tento okruh rád. Musíte být na limitu - a cítíte limit.

Maserati, Alfa Romeo, Tyrrell, March jsou pouze některé týmy, které tento sport opustily. Za který bývalý tým by jsi nejraději jezdil a proč?
Možná za Alfu Romeo. Líbí se mi jejich auta.

Musíš navrhnout nový okruh Formule 1 zkombinováním všch tvých oblíbených částí z ostatních tratí na světě. Které tři části jsou na vrcholu tvého seznamu a proč?
Copse, první zatáčka v Silverstone, zatáčka číslo devět v Barceloně, zatáčka číslo osm v Turecku a nějaké pasáže z Monacké trati jako šikana za tunelem. To by byl úžasný okruh.

Můžeš cestovat zpátky v čase a dokončit jakoukoliv dekádu Formule 1 z padesátých let do devadesátých. Kterou dekádu by sis vybral a proč?
Osmdesátá léta, s Ayrtonem Sennou. Opravdu by se mi líbílo závodit proti němu.

Které současné pravidlo Formule 1 by jsi nejradši změnil a proč?
Pravděpodobně bych odstranil KERS a hledal jiný způsob jak zlepšit show a udělat jednodušší předjíždění.Kdyby sis mohl vybrat dvě velké osobnosti Formule 1 z minulosti (z různých období), abys je mohl sledovat, jak závodí proti sobě, koho by jsi vybral?
Rád bych viděl Fernanda Alonsa proti Sennovi, s tím, že by oba jeli za stejný tým.

Kdyby jsi byl týmový šéf, kterého současného závodníka by jsi vybral jako prvního pro svůj tým?
Jako prvního bych vybral sebe - protože bych byl závodící týmový šéf - a potom bych snil o Sennovi po mém boku, což znamená, že bych vzal Alonsa...

V současném kalendáři F1 je pouze 19 okruhů. Můžeš jeden přidat. Který okruh by sis vybral a proč?
Rád bych závodil v Imole. Nikdy jsem tam nezávodil, ale rád bych měl tu zkušenost, přesto, že vím, že předjíždění zde je témeř nemožné.

Pořádáš večeři a můžeš pozvat čtyři lidi ze světa motorsportu, z minulosti nebo současnosti. Koho pozveš?
Stefana Domenicaliho a Enza Ferrari - to samo o sobě by byla skvělá konverzace - a také Rona Dennise a Nikiho Laudu. To by byl můj večer.

Dostal jsi šanci řídit jakýkoliv legendární vůz Formule 1 minulosti (kromě těch, které vyrábí tvůj tým). Které auto by sis vybral?
McLaren Ayrtona Senny - ten, ve kterém vyhrál světový šampionát. Viděl jsem video, jak jede jedno kolo v Monaku - páni, to bylo speciální auto!

Bazén na střeše, bowlingová dráha, otáčivý sushi bar - jenom některé z věcí, které většina motorhomů F1 nevlastní. Kdybys mohl přidat jednu věc do tvého týmového motorhomu, co by to bylo?
Rozhodně bazén. Po závodě v horku by to bylo úžasné skočit tam a udělat pár temp!

Představ si, že jsi právě vyhrál mistrovský titul. Kam bys šel na oslavu a co by sis vybral z menu?
Šel bych to Guadalajary a objednal bych velkou láhev Tequily Cuervo a žádné jídlo. Kdo se zajímá o jídlo!

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře