Matti Heikkinen mistrem světa!

1. březen 2011 | 15.52 |

Mám úplnou radost z dnešního závodu na 15 km klasicky. Finský závodník Matti Heikkinen totiž získal zlatou medaili. Jako on obhajoval bronz, ale že by se to povedlo i letos a k tomu zlato, to jsem si vážně nemyslela ani v tom nejrůžovějším snu. Za ním skončili Norové Eldar Roenning a Martin Johnsrud Sundby. 
Radost mi udělali i další Finové, protože všichni se vešli do nejlepší šestnáctky. Nejlepším z Čechů byl Lukáš Bauer na 7. místě, Martin Jakš byl 18. Myslím, že to je pěkný výsledek pro české lyžování. Ne každý si to ale myslí taky. Už jsem viděla nadpisy typu, že Bauer zklamal, že je až (!!) 7. Vždyť sedmé místo je hezký výsledek, tak já nevím, co by chtěli. Já vím, že tohle je jeho nejsilnější trať, že měl největší šanci na medaili, protože teď už bude těžký, aby ČR získala nějakou medalili. 

Dneska se žádný jiný závod nekonal. Zítra jsou sprinty dvojic klasicky, pak také kvalifikace skokanů na můstku HS 134 (zrovna probíhá druhý trénink, ten včerejší vyhrál Malysz, ale mnoho závodníků ze špičky trénink neabsolvovalo) a také nás čekají sdruženáři na stejném můstku.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře