Finsko konečně s medailí

28. únor 2011 | 18.26 |

Tak je to konečně tady. Finsko dneska získalo první letošní mistrovskou medaili. Je z bronzu a její majitelkou je Aino-Kaisa Saarinen. Vyběhla si ji v závodě na 10 km klasicky. Tajně jsem v to doufala, protože je to její nejlepší trať a povedlo se. Mistryní světa se stala Marit Bjoergenová (už potřetí) a stříbro získala Justyna Kowalczyková. Potěšily mě i ostatní Finky Krista Lähteenmäki, Pirjo Muranen, Kerttu Niskanen a Riitta-Liisa Roponen. Všechny se vešly do dvacátého místa a to je super. Komentátor v televizi říkal, že by to mohla být velmi silná štafeta, tak uvidíme.

Dnes se ještě konala soutěž sdruženářů, konkrétně soutěž týmů. Po skokanské části vedli Francouzi. Jakou já z toho měla radost, ale bylo mi jasné, že medaile z toho nebude, a (bohužel) nemýlila jsem se. Zlato nakonec vybojovali Rakušani (D. Kreiner, B. Gruber, F. Gottwald, M. Stecher), kterým to přeju. Stříbrní jsou Němci (J.Rydzek, E. Frenzel, B. Kircheisen, T. Edelmann) a bronz získali domácí Norové (M. Kokslien, H. Klemetsen, J. Schmid, M. Moan). Francouzi nakonec dokončili pátí, Češi ve složení Miroslav Dvořák, Tomáš Slavík, Aleš Vodseďálek a Lukáš Havránek skončili 10. Závodu se zúčastnilo 12 týmů.

Vrátím se ještě ke včerejšku, protože výsledky mi tu chybí. Jel se mužský skiatlon (15 km klasicky + 15 km volně). Zvítězil Nor Petter Northug, druhý skončil Rus Maxim Vylegzhanin a třetí jeho krajan Ilia Chernousov. Závod to byl parádní.

No a ještě se včera konal skokanský závod týmů. A to jsem si přece nemohla nechat ujít. Nakonec vyhráli očekávaně Rakušané (Schlierenzauer, Koch, Kofler, Morgenstern), takže žádné překvapení se nekonalo. Dlouho jim ale na paty šlapali Norové (Jacobsen, Romoeren, Bardal, Hilde), kteří nakonec získali stříbro. Bronz vybojovali Němci (Schmitt, Neumayer, Uhrmann, Freund). Češi skončili 7., Finové 8.

A na závěr pozvánka na zítřek. Ve 13,00 startuje závod mužů na 15 km klasicky. Češi budou mít ve hře hlavně Lukáše Bauera, který obhajuje stříbrnou medaili z minulého MS. Tak mu držte palce.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře