Výsledky 26. 2.

26. únor 2011 | 18.30 |

Dnes se na MS odehrály tři soutěže.

První byla skokanská část severské kombinace, kterou vyhrál Němec Eric Frenzel před Norem Haavardem Klemetsenem a třetí byl Jason Lamy Chappuis z Francie.

Poté, v 11,30, začal závod ve skiatlonu žen. Běželo se 15 km, tedy 7,5 km klasicky, poté přezutí na jiné lyže a 7,5 km volnou technikou. Ze zlata se radovala Marit Bjoergenová z Norska, druhá byla Polka Justyna Kowalczyková a třetí Norka Therese Johaugová. Z českých závodnic skončila lépe Ivana Janečková, která byla 22.. Finky tam byly čtyři, nejlepší z nich, Aino-Kaisa Saarinenová, skončila 9.

Potom přišla na řadu běžecká část severské kombinace na 10 km. Tu vyhrál stylem start - cíl Eric Frenzel. Druhý byl Tino Edelmann, takže Němci berou zlato a stříbro. Na třetí místo se skvělým během (jako vždy) vyhoupl Felix Gottwald z Rakouska. Z Čechů byl nejlepší 11. Tomáš Slavík, z Finů byl nejlepší Janne Ryynänen, ten byl 18.

No a v 15 hodin vypukl závod skokanů na lyžích, na který jsem se velmi těšila. Druhé kolo dopadlo stejně jako to první. To znamená, že mistrem světa se stal Rakušan Thomas Morgenstern, druhý skončil jeho krajan Andreas Kofler a na třetím místě skončil Adam Malysz z Polska. Nejlepším Čechem byl 21. Jakub Janda, nejlepším Finem 10. Anssi Koivuranta, který byl po prvním kole dokonce čtvrtý.

Zítra se jede skiatlon mužů na 30 km (15 +15 km), z Čechů se ho účastní Martin Jakš, Martin Koukal, Jiří Magál a Petr Novák. A také je na programu závod týmů ve skocích na lyžích na můstku HS 106. Sestavy jednotlivých týmů ještě neznám.