Skokanský závod žen a kvalifikace mužů

25. únor 2011 | 18.21 |

Dnes se na můstku Midtsudbakken s hill size 106 skákal závod skokanek. Závod se kvůli mlze a větru trošku opozdil, ale obě kola se odskákala, a výsledky nakonec dopadly podle očekávání. Mistryní světa se stala Daniela Iraschko z Rakouska, druhá skončila Italka Elena Runggaldier a třetí Francouzska Coline Mattel. Z českých závodnic do druhého kola postoupily Vladěna Pustková (29.) a Michaela Doleželová (28.). Třetí česká závodnice Lucie Míková do druhého kola neprošla. Ještě zmíním jedinou Finku v závodě. Byla jí Julia Kykkänen, která skončila 17., i když po prvním kole byla 11. a do desítky nebylo daleko. Škoda.

Ještě před závodem žen byla ale na programu kvalifikace mužů na zítřejší závod. Ta se také konala na můstku HS 106. Kvalifikaci vyhrál Japonec Daiki Ito před Robertem Kranjecem ze Slovinska. Češi postoupili do závodu všichni čtyři, to znamená Lukáš Hlava, Borek Sedlák, Jakub Janda i Roman Koudelka.
Co se týče mého tipu na zítřejšího vítěze, tak se jeden jednoznačně určit nedá. Silní budou stoprocentně všichni Rakušani (Morgenstern, Schlierenzauer, Kofler, Loitzl), Švýcar Ammann, dva Polácí (Malysz, Stoch), možná Němci (Uhrmann, Schmitt, Bodmer, Freund) a určitě se budou chtít ukázat i domácí (Hilde, Jacobsen, Evensen, Bardal). Předpokládám, že to nejsou všichni, kdo zabojuje o medaile, překvapit může třeba vítěz kvalifikace Ito.

Na zítřek se hodně těším. Kromě již zmíněného skokanského závodu mužů bude ještě na programu závod sdruženářů (ti budou skákat také na můstku HS 106) a skiatlon žen. Takže, Češi do toho! Hyvä Suomi! Heia Norge!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře