Terve

25. únor 2011 | 11.32 |
› 

Nevěděla jsem, jaký mám dát nadpis článku, tak jsem vás v něm rovnou pozdravila. A to finsky. To byste nevěřili, jak těžký občas je vymyslet název článku tak, aby to aspoň trošku dávalo smysl.

Tento týden (myslím ten školní, protože jinak tento týden ještě neskončil) byl hodně zajímavý a zvláštní. Musím tu popsat dvě události, které se mi staly.

Za prvé. Jdu si tak ve středu ráno na autobusovou zastávku. Už z dálky vidím, že na zastávce je plno. Říkám si:"Panebože, to je zas lidí. To se ani nevejdem do autobusu." Takže jsem přišla na zastávku, stoupla si a čekala. Bylo tam fakt hodně lidí. Někteří jeli do práce, jiní do školy a další do nemocnice. Ovšem jely i paní učitelka a školka. Těch dětí bylo kolem 10. Autobus přijel, děti tam naskákaly. A pak další lidi...Přede mnou chtěly vstoupit nějaké dvě starší dámy, ale už jaksi nebylo kam. Řidič jim slušně řekl, že už se nevejdeme, že máme počkat na další autobus. Někteří lidi to vzdali a šli pěšky. Dámy se tam začaly s řidičem hádat. Já jsem se podívala na hodinky. "Mám čas", řekla jsem si a raději jsem šla taky pěšky. Pořád lepší než se mačkat v přeplněném autobuse. Jak to dopadlo s dámami nevím. Možná se vmáčkly, možná musely čekat na další autobus.
Jako já to do školy nemám zas až tak daleko, je to zhruba 20 až 25 minut chůze, ale když je mráz a špatný počasí, tak raději jedu autobusem. Navíc po té nemoci mi chůze v mrazu a smogu obšas dělá problémy a já potom kašlu.

Za druhé: Dneska jsem byla jediná, kdo byl z naší třídy ve škole (no jo, zas já, poctivka). Ale aspoň mám u učitelů plusový body. Takže jsem byla domů puštěna dřív, což bylo při pátku fajn. Světě div se, byla jsem i pochválena. Bylo mi řečeno, že má angličtina je na velmi dobré úrovni a že prý jsem inteligentní člověk. A taky, že, i když jsem v hodinách tichá a občas stydlivá (jo, to jsem), tak vždycky, když se mě na něco zeptá, odpovím. Takové pochvaly se poslouchají moc hezky. 
Dneska je takový milý den. Sice je zima a mráz, ale aspoň jsem byla dřív doma. Cestou ze školy jsem se zastavila v knihovně a vypůjčila si několik knížek. Už se těším, jak si je přečtu. No a odpoledne se budu dívat na MS na skoky na lyžích. Nejprve na kvalifikaci mužů, a potom na závod žen.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře