Ga-Pa: Zbytek výsledků

21. únor 2011 | 15.01 |

Jak jsem slíbila v předchozím článku, tak také činím. Ale jenom to stručně shrnu (doufám).

O Super-G jsem už psala, takže to už tu psát nebudu. Takže sjezd. Mezi muži se ze zlata radoval Kanaďan Eric Guay, druhý byl Didier Cuche ze Švýcarska a třetí Ital Christof Innerhofer. Někteří komentátoři říkali, že je to překvapení, že vyhrál Guay, ale podle mě to zas tak velký překvapení není. Ženský sjezd vyhrála Elisabeth Goerglová z Rakouska, která na MS opravdu válela. Druhá skončila Američanka Lidsey Vonnová a třetí domácí Maria Rieschová.

Kombinace. Ta byla opravdu zajímavá. Mužskou vyhrál Nor Aksel Lund Svindal (takže obhájil vítězství z minulého MS). Druhý skončil Ital Christof Innerhofer, který tak doplnil svou sbírku medailí na zlato, stříbro, bronz. A třetí byl další Ital Peter Fill. Ondřej Bank skončil 5., to je, myslím, velice pěkné umístění, i když po tom nadějném sjezdu asi každý fanoušek v koutku duše věřil v medaili.
Kombinaci žen vyhrála Rakušanka Anna Fenningerová, pro mě nečekaně, ale jistě zaslouženě. Stříbrnou medaili má Slovinka Tina Mazeová a bronz Anja Paersonová ze Švédska.

Obří slalom mužů vyhrál letošní suverén této disciplíny Ted Ligety z USA před Francouzem Cyprienem Richardem a Rakušanem Philippem Schörghoferem. Ženský obří slalom vyhrála Slovinka Tina Mazeová, druhý byla mladá italka Federica Brignoneová a třetí Francouzka Tessa Worleyová, která vládne obřímu slalomu této sezony, ale nevyšlo ji 1. kolo, po kterém byla až 19.

Ve slalomu žen se radovala ze zlata největší favoritka, Rakušanka Marlies Schildová, druhá byla její krajanka Kathrin Zettelová a třetí Švédka Maria Pietilae-Holmnerová. Mužský slalom se jel včera a byla to pro mě radost úplně největší. Vyhrál totiž Francouz Jean-Baptiste Grange. Na druhém místě skončil Jens Byggmark ze Švédka, který mě mile překvapil a třetí byl Ital Manfred Moelgg.

Také na MS se jel závod týmů. Bylo to systémem paralelního obřího slalomu a bylo to super. Zlato berou Francouzi, stříbro Rakušané a bronz Švédi.

Z pohledu národů na tom byli nejlépe Rakušani, kteří získali 4 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

Já jsem celkem spokojená s tím, jak to dopadlo. Na to, že MS trvalo 2 týdny, se mi zdá, že to nějak moc rychle uteklo.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře