Od školy až po finštinu

21. únor 2011 | 14.25 |
› 

Moi,

zase se ozývám, abych se s váma podělila o nějaké novinky. No, ono jich teda asi moc není, protože můj život je nudný, ale pár by se jich našlo.

Dneska jsme psali (tady by se spíš hodilo psaly, protože ve škole jsme byly dneska jenom holky) písemku na frázová slovesa. Jako nikdo ode mě nemůže čekat, že se to doslova nabifluju, to jsem nikdy nedělala a dělat nehodlám. Ale zas na druhou stranu mě štve, že jsem něco pomotala, že to nemám úplně dobře. Vždycky, když píšem písemku, tak se tam objeví něco, na co se nachytám. Ach jo, ještě se nestalo, abych to měla stoprocentně dobře. Ale já zas zastávám názor, že člověk se neučí kvůli známkám (to jsou stejně jenom čísla), ale že se člověk učí jenom a jenom kvůli sobě. Nikdy nevíte, kdy se vám to či ono bude v životě hodit. Jinak už se nám zas pomalu blíží konec školního roku (bože, to to utíká) a já přemýšlím o zkouškách. Nevím, jestli si zvolit FCE nebo City and Guilds. Nemáte s tím náhodou někdo zkušenosti? Neporadili byste mi, co je asi lepší? Taky mi jde docela o cenu, protože nemůžu jen tak vyhodit peníze z okna. To by asi ke škole bylo všechno.

Další věcí, s čím se chci pochlubit je, že jsem v knihovně konečně objevila knížku, kterou si chci už dlouho přečíst, a to Alchymistu od Paula Coelha. Ještě jsem ji číst nezačala, teprve se na to chystám, tak jsem zvědavá, jaké to bude.

A teď něco ke sportovním událostem (já abych se nezmínila). Včera skončilo MS v alpském lyžování. Já vím, nemám tu všechny výsledky, takže až dopíšu tento článek, vrhnu se na článek o zbytku výsledků. No a tento týden začíná vrchol zimy (teda pro mě). Začíná totiž MS v severském lyžování (skoky na lyžích, severská kombinace, klasické lyžování) v Norsku, v Oslu. Moc se na to těším a doufám, že mi moji oblíbení sportovci udělají radost.
Úplně jsem zapomněla napsat, že už tu máme sezonu WRC. Rallye se jela od 10. do 13. února ve Švédsku. Vyhrál Fin Mikko Hirvonen s Fordem (třikrát hurá), druhý byl Nor Mats Oestberg s Fordem (doufám, že jsem jeho jméno napsala správně, Marit??) a třetí skončil Fin Jari-Matti Latvala s Fordem. Takže severské podium, z čehož mám radost a samé Fordy, z čehož mám taky radost.
A ještě k motorismu. Už začínájí oficiální testy atd., ale psát se mi o tom nechce. Akorát jen, že kvůli protestům v Bahrajnu (jistě víte, o co jde) se musel zrušit závod GP2 a teď se jedná o tom, jestli se zruší i testy F1 a poté i závod. Ten by se měl jet 13.3 a to je už docela brzo. Jinak o víkendu začínají závody SBK v Austrálii, už je toužebně očekávám, i když je asi neuvidím, nevím, jestli se mi bude chtít tak brzo vstávat.
No a ještě jedna sportovní věc. Můj oblíbený cyklista Alberto Contador byl zbaven ročního trestu za doping. Kdo se o to zajímá, určitě ví, o čem píšu. Nechce se mi tady celá kauza vypisovat, už tak je ten článek delší, než jsem původně chtěla, ale mám z toho vážně radost a doufám, že opět letos vyhraje Tour de France.

Nevím, do jaké míry se o to zajímáte, ale já už nějakou dobu sleduju Eurovizi. Letos už nám začala národní kola, některé země už vybraly své interprety. I Finsko. Ale chystám to sem dát, tak se nechte překvapit. Letošní ESC se koná v německé Düsseldorfu v květnu. Taky jsem založila speciální rubriku ESC, kam budu dávat písničky.

A na závěr. Určitě jste si všimli v pozdravu, že se zas věnuju finštině. Jo jo, zas mě to nějak chytlo a já jsem teď zahloubaná do Česko-finské konverzace a do svých různých poznámek. Ale řeknu vám, že teda pokroky moc nedělám. Ale to nevadí. I snaha se cení a navíc mě to baví. A o to jde. Tak se mějte hezky, já se zas někdy ozvu.

Nähdään pian!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Od školy až po finštinu marit 21. 02. 2011 - 18:22
RE: Od školy až po finštinu niki 21. 02. 2011 - 18:51
RE: Od školy až po finštinu marit 21. 02. 2011 - 21:28
RE: Od školy až po finštinu niki 22. 02. 2011 - 14:38