Garmisch-Partenkirchen

8. únor 2011 | 14.22 |

V Ga-Pa se letos koná MS v alpském lyžování. Pojďme si tedy město představit.

Město Garmisch-Partenkirchen leží v Bavorsku (kdo by nevěděl, je to v Německu) asi 100 km na jih od Mnichova, poblíž hranice s Rakouskem. Poblíž města a zároveň lyžařského střediska je nejvyšší německá hora Zugspitze (2 962 m n. m.), pod jejíž vrchol jezdí z města zubačka.

O historii města se mi vážně psát nechce, tak jen, že Garmisch a Partenkirchen byly původně dvě různá města. Definitivně se spojila až kvůli Olympijským hrám, které se zde konaly v roce 1936.

Kromě Olympiády se zde konalo i MS v alpském lyžování v roce 1978 a koná se tady i letos. Také se zde každoročně na Nový rok pořádá závod ve skocích na lyžích, což je součást Turné čtyř můstků.

Garmisch je město pro milovníky zimních sportů. Můžete si zde zalyžovat, zajezdit na snowboardu, či se věnovat turistice.

Město Mnichov kandiduje na pořadatele ZOH 2018 a bylo oznámeno, že Ga-Pa je součástí kandidátky. Pořádaly by se zde některé soutěže.

Ze slavných rodáků jmenujme například sestry Mariu a Susanne Riech, alpské lyžařky, nebo biatlonistky Magdalenu Neuner a Miriam Gössner. Také odtud pochází Michael Ende, autor Nekonečného příběhu, a automobilový závodník Hans-Joachim Stuck. Narodil se zde i hudební skladatel Richard Strauss.

zdroj:wikipedia.org

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře