ME Bern 2011

7. únor 2011 | 16.01 |

Před dvěma týdny se ve švýcarském Bernu konalo Mistrovství Evropy 2011 v krasobruslení. Tak jsem se tedy rozhodla, že o tom napíšu shrnutí. Jenomže pak mě napadlo, o čem že by to shrnutí mělo být. Vypisovat výsledky typu ten byl první, ten druhý.....se mi fakt nechce. A odborně posuzovat prvky nemůžu, protože tomu zas tak odborně nerozumím. Na kraso se dívám, protože se mi to líbí už od dětství. Znám názvy prvků i skoků, ale skoky teda moc nepoznám. Když už jsem se ale jednou rozhodla napsat článek, tak se o to pokusím.

A začneme kategorií pro Čechy nejzajímavější. Muži. Z vítězství se radoval Francouz Florent Amodio, který se ovšem narodil v Brazílii. Jeho krátký program se mi opravdu líbil, ovšem volná jízda už tak ne. Neříkám, že byla špatná, ale zdálo se mi tam až moc takových exhibičních prvků, co se do volné nehodí. Ale je to pouze můj osobní názor. Druhý skončil jeho krajan Brian Joubert. Znamená to, že Francouzi mají double. Brian byl po krátkém programu, který pokazil, až 7. Volnou jízdou ale vše napravil a poté, co volné jízdy vyhrál, si celkově polepšil až na druhé místo. Ačkoli je Brian můj oblíbený krasobruslař, musím napsat, že mě jeho volná jízda neoslovila. Klasika typu Beethovenova symfonie mu vážně nesedí. Za medaili jsem samozřejmě ráda a přeju mu ji, ale myslím, že tam byly lepší výkony. No a bronzovou medaili získal Tomáš Verner, který tak opět potěšil české fanoušky. Oproti krátkému programu si polepšil o dvě místa. Myslím, že Tom může být spokojený. I mě se jeho oba výkony moc líbily.
Kdo ale spokojený být nemůže je Michal Březina. Po krátkém programu 2., nakonec skončil 8. Není to zas tak velký propad, ale Michal si určitě myslel na medaili. No bohužel to nevyšlo. Ale já věřím, že to vyjde za rok v Británii.
Dalším ze zklamaných je Kristoffer Berntsson. Tento Švéd byl po krásném krátkém programu 8., volnou ale totálně zkazil a skončil až 14. A to nebyl zklamaný jenom on, to jsem byla zklamaná i já. Přála jsem Krisovi umístění v TOP 10 a zas to nevyšlo.

Přesuneme se k další kategorii. A to je kategorie žen. Tam jsem měla jasnou favoritku a to Kiiru Korpi z Finska (jak jinak). K mé velké radosti Kiira vedla po krátkých programech, ale nevydrželo jí to.
Vyhrála Sarah Meier, domácí závodnice, která po šampionátu ukončila kariéru, byla po krátkém programu 3. Její volná jízda ale byla perfektní. Úplně mě tím dostala. Stříbro získala Italka Carolina Kostner, která byla po krátkém programu 6. Tady musím zkritizovat rozhodčí. Mě se její volná jízda teda nelíbila. Já bych jí medaili vůbec nedávala. Ale zas, je to můj názor. No a bronz získala Kiira Korpi. Takže alespoň tak.
Čí výkony se mi líbily, byly výkony Švédky Viktorie Helgesson (nedivte se, Seveřanka), a taky mladé Belgičanky Iry Vannut, dobrá byla i Francouzka Mae Berenice Meite. Jo a nesmím zapomenout. Druhá Finka v závodě, Juulia Turkkila skončila 15., což je dobrý výsledek. Slovenka Alexandra Kunová byla 24. a Češka Martina Boček bohužel nepostoupila z kvalifikace.Závodu sportovních dvojic se zúčastnilo pouze 15 párů. Zvítězili Němci Aliona Savchenko a Robin Szolkowy. Druzí skončili Rusové Yuko Kavaguti a Alexander Smirnov a třetí byli Vera Bazarova a Yuri Larionov také z Ruska. Českou republiku potěšil mladý pár Klára Kadlecová a Petr Bidař, kteří skončili celkově na sedmém místě. Ovšem nebyli to jediní zástupci narození v naší republice. Itálii reprezentuje společně se Stefanií Bertonovou Ondřej Hotárek. Ti skončili pátí, což je velice pěkný výsledek. A za Velkou Británii závodí Sandy Hoolin a Jakub Šafránek. Ti byli ale až 14.

Pravidla tanečních párů před touto sezónou doznala změn. Zmizely povinný tanec a originální tanec a vznikl z toho krátký program.
Vítězi se stali Francouzi Nathalie Pechalat a Fabian Bourzat. Vyhráli jak krátký program, tak i volnou jízdu, takže nebylo o čem pochybovat. U mě vládne spokojenost, byli to mí největší favorité. Stříbro získalo Rusko zásluhou Ekateriny Bobrove a Dmitrije Solovieva. Líbil se mi jejich krátky porgram na soundtrack z muzikálu Šachy. No a bronz získali další, kterým fandím, britští sourozenci Kerrovi, Sinead a John. Další velcí favorité na medaili, Italové Federica Faiella a Massimo Scali, skončili až 5., poté co po krátkém programu byli 9. Federica totiž totálně zkazila twizly. Krásnou volnou (kterou jsem ale neviděla, ale četla, že prý byla krásná) se dokázali dostat na to 5. místo, ovšem pro ně to je spíš zklamání než radost. Ale zavinili si to sami. 
Češi Lucie Myslivečková a Matěj Novák získali pěkné 10. místo. Obě jejich jízdy jsem viděla a obě se mi líbily.

To je asi tak všechno. Ještě doplním, že Mistrovství světa se koná v březnu v japonském Tokiu. Příští týden je na programu Závod čtyř kontinentů, což je závod, kde se střetávají závodníci ze všech kontinentů kromě Evropy. 
No a Mistrovství Evropy 2012 se koná, jak už jsem někde v článku naznačila, ve Velké Británii, konkrétně v Shefieldu (doufám, že jsem to napsala správně).
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: ME Bern 2011 marit 08. 02. 2011 - 14:22
RE: ME Bern 2011 niki 08. 02. 2011 - 14:30