Severská kombinace má za sebou dva závodní víkendy

8. prosinec 2010 | 18.47 |

Když už jsem se dala do psaní článku o skocích, tak rovnou napíšu i o severské kombinaci. Jak už je uvedeno v nadpisu, sdruženáři mají za sebou dva závodní víkendy.

Ten první byl 26. a 27. listopadu v Kuusamu. Páteční závod vyhrál Francouz a obhájce loňského celkového prvenství Jason Lamy Chappuis, když vedl už po skoku. Na druhém místě skončil Němec Eric Frenzel, třetí byl Rakušan Mario Stecher. Z českých závodníků na tom byl nejlépe Tomáš Slavík, který skončil 18., i když si o čtyři místa pohoršil oproti skoku.
Sobotní závod byl v režii Felixe Gottwalda z Rakouska, který zvítězil, i když po skoku byl až 26. Prostě Felix je skvělý běžec. Druhý byl Nor Mikko Kokslien, který se na druhou pozici dostal z 21. místa, taktéž velmi dobrý běžec. No a třetí skončil vítěz skokanské části Jason Lamy Chappuis. Nejlepší z našich byl 28. Miroslav Dvořák.

Minulý víkend se závodilo v Lillehammeru. Sobotní závod vyhrál zaslouženě domácí Mikko Kokslien, když po skoku byl 16. Druhý skončil Jason Lamy Chappuis a třetí Felix Gottwald po stíhací jízdě z 32. místa. Českou republiku jistě potěšil Miroslav Dvořak 9. místem a to i přes to, že po skokanské části byl až 29. Takže tady patří Mírovi opravdu velká pochvala. Ještě vylepšit skoky a bude to paráda.
Nedělní závod vyhrál Jason Lamy Chappuis, který vedl už po skoku a nenechal se nikým ohrozit. Druhý byl Mikko Kokslien a třetí Mario Stecher. Míra Dvořák si ještě o místo polepšil, byl tedy 8., když po skoku byl 23.

Tak ještě malé shrnutí dosavadního průběhu. Daří se Jasonovi a vlastně všem francouzům (a to je pro mě velice dobrá zpráva). Pak si myslím, že hodně silní letos budou Felix Gottwald, Mario Stecher, Mikko Kokslien, Magnus Moan, Eric Frenzel a doufám že i Miroslav Dvořák. Finové zatím nic moc, tedy spíše nic. Janne Ryynänen byl sice v Kuusamu na tom dobře, ale v Lillehammeru neudržel po skoku dobrou pozici a propadal se. Hannu Manninen v Lillehammeru nezávodil a mladí závodníci jako Joni Karjalainen, byli na konci výsledkové listiny.

Příští závodní víkend je od 18. do 19. 12. v rakouském Ramsau, takže se dá čekat útok domácích. Tedy já si to myslím. Zejména Mario Stecher bude atakovat vítězství.