Provizorní kalendář MotoGP na sezónu 2018

13. září 2017 | 15.01 |
› 

04Mezinárodní motocyklová federace dnes vydala předběžný kalendář závodů MotoGP na sezónu 2018. Těžko říct, zda se bude ještě něco měnit, ale zatím se to prezentuje tak, že by to mohla být konečná verze. Oproti letošnímu roku tam jsou změny pouze minimální, akorát přibude jedna Grand Prix a u jedné ještě není potvrzeno, na kterém okruhu to bude.

Vše začne opět nočním závodem v Kataru, začátku nové sezóny se dočkáme dokonce o týden dříve než tomu bylo letos.

Jako tradičně potom budou následovat závody v Argentině a Spojených státech, pak se vše přesune na evropskou část.

Závody v Evropě jdou za sebou úplně stejně jako letos. Jsou tam jen malinké úpravy v termínech. Letos se závod v Barceloně jel hned po Mugellu, za rok by mezi těmito dvěma závody měla být týdenní přestávka. Holandská GP v Assenu je také oproti letošku o týden posunutá. Závod v Německu na Sachsenringu je posunut dokonce o dva týdny oproti letošku. To znamená, že nebude tak velká letní přestávka jako byla letos. V Brně opět začne druhá polovina sezóny, termín zůstává stejný jako letos, ovšem přestávka mezi Německem a ČR se zkrátí na tři týdny. Opět se hned týden po Brnu pojede závod v Rakousku na Red Bull Ringu.

Nejisté je, který okruh bude pořádat Velkou cenu Velké Británie. Pořád se mluví o okruhu ve Walesu, ale ten stále ještě není připraven a kdo ví, jak to s ním nakonec v budoucnu bude. Jako zástupný okruh byl vybrán Silverstone, ale aktuálně se hovoří o tom, že příští rok už by to nemuselo být ani tam. Spekuluje se, že by se Britská GP mohla vrátit na Donington Park.

Po Velké Británii budou ve stejných termínech jako letos následovat závody v Misanu a Aragonu.

Pak se vše přesune do Asie, kde celý šampionát stráví podstatně více času než bývalo zvykem. Do kalendáře totiž byl zařazen thajský okruh Chang. Již se tam jezdí závody Světových Superbiků a docela se to osvědčilo, tak uvidíme, jak se tam bude dařit motocyklům MotoGP. Tento závodní víkend tedy celou tu asijsko - pacifickou část sezóny začne. Pak budou mít týmy a jezdci týdenní pauzu a pak se bude klasicky pokračovat třemi závody ve třech týdnech hned za sebou – Motegi, Phillip Island, Sepang. Jelikož je tam to Thajsko a ona týdenní pauza, tak vše bude v termínech o týden později než letos. V Malajsii se tak bude závodit až v listopadu.

Doteď bývalo zvykem, že v listopadu byl jen jeden závodní víkend, za rok to vypadá, že budou ony závodní víkendy dva. Po návratu z Kuala Lumpur bude na šampionát čekat poslední zastávka, tradičně ve španělské Valencii a bude to až po polovině listopadu.

Kalendář závodů na sezónu 2018:

provizorní kalendář na 2018

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář