Článek MotoGP: VC San Marina 2017

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: MotoGP: VC San Marina 2017

13. 09. 2017 - 17:18

michal: Maverick jel opravdu dobře. To P4 si zkušeně pohlídal. Je ale škoda, že mu nevyšel start a nedokázal líp využít tu pole position. Na druhou stranu, mohl taky spadnout a nemít žádné body. Vzhledem k náročnosti toho závodu je P4 dobrý výsledek.

Hrozná škoda, že to neudržel Petrucci až do cíle. Jel dobře a to vítězství by si zasloužil, navíc doma.

Já Zarca nemiluju. Ale výkon to byl opravdu heroický.

Ještě pár slov k těm fanouškům. To bučení po závodě jsem neviděl, protože hned jak projeli cílem jsem to vypnul. Ale je pravda, že v Itálii se bučí často. Je to dané tím temperamentem. Ale v případě Marquéze je to i těmi věcmi z minulosti. Tohle přeci jen fanoučci nezapomínají. Navíc Rossi si vybudoval obrovské jméno, a protože ,měl vždy k fanouškům dobrý vztah, počet těch příznivců hodně rychle rostl.

A ještě k tomu nadšení po hávarii. Opět platí to co výš. Marquezova minulost. Plus k tomu, ten fakt, že oni nefandí všem. Oni fandí Rossimu, a potom dalším italům. A Marquez není ani jedno z toho. Ty máš ráda všechny, a o všechny se bojíš. Ale oni vidí jen Rossiho. A tahle situace není jen v MotoGP, to je i v F1. Prostě fanoušci jsou různí. Ještě jeden faktor se k tomu váže. Na té tribuně stačí, aby takhle "hloupě" začal fandit jeden, a ostatní se s ním svezou. Prostě ta euforie z toho že soupeř vypadl, a ten jásot všude kolem, tomu se těžko odolává. Ještě jedna drobná obhajoba. Já jsem ten pád neviděl, jaký vlastně byl ten Marquezuv pád? Bylo to něco jako loni nebo předloni v Austrálii v Moto2 kde spadli tři jezdci najednou a toho jednoho odhodila z tratě motorka jiného jezdce? Nebo to byl takový ten klasický pád v zatáčce, kdy jezdec se hned postaví a je v pořádku. To první by přišlo hnusné i mě. To druhé bych spíš zařadil do kategorie takového škodolibého pousmání. Něco jako když jsi na dovolené, koukáš na hotelu z balkonu na ulici, a dole někdo zakopne.

13. 09. 2017 - 21:01

niki: Kdybych já měla být naštvaná za všechno, co si kdo v minulosti udělal, tak bych tam pomalu neměla komu fandit Teď teda řečeno trochu s nadsázkou, ale jaké věci z minulosti, sakra? To se chce pořád někdo otáčet, co bylo? Sezóna skončila, hotovo, konec, jedeme dál. Už je to dávno uzavřená kapitola.

Tak jasně, Rossi je pojem, a možná i to byl důvod toho bučení, protože většina lidí na okruhu tam neměla toho svého boha. Asi si nějak potřebovali vykompenzovat to zklamání, že tam není. Ale tohle tedy není nejlepší způsob, to už radši měli zůstat doma (jak někteří před závodním víkendem ohlašovali).

Jaká Márquezova minulost? Já tohle prostě nechápu. Pro mě je každá sezóna úplně jiná kapitola. A tak bychom na to měli všichni nahlížet.

Jak už jsem napsala v článku, víceméně souhlasím s tím, co řekl Marc na tiskovce. Při vyhlášení stupňů vítězů se dá čekat, že někdo tu nespokojenost dá najevo. To se ještě dá jakž takž chápat. Ale slavit havárii soupeře, to prostě chápat nejde. To může udělat jenom někdo se zatemnělým mozkem. By měl zajímalo, jak by se tihle lidi tvářili, kdyby někdo přímo před nima slavil to, že jejich oblíbenec havaroval a je třeba i zraněný.

Ta Marcova nehoda ve warm upu nebyla nic zlého, prostě mu na vodě uklouzlo přední kolo.

---
niki.blbne.cz

14. 09. 2017 - 20:18

michal: To je ale právě ten přístup. Ty máš ráda v podstatě všechny, a proto jim ty věci které si udělají navzájem odpustíš. Ale tohle jsou lidé, co mají rádi jen Rossiho (pro příklad) a pro ně už je každý soupeř.

No, třeba to z té Malajsie. To se prostě nezapomíná. Ty si tu sezonu užíváš jako celek, máš ráda všechny závody a skoro všechny jezdce. Ale prostě fanoušci někoho určitého mají rádi jen jeho, a sezonu hodnotí podle toho, jestli se povedla jejich oblíbenci, a ne podle toho jestli jsme viděli 16 dramatických závodů, kde se bojovalo o vítězství do poslední zatáčky.

Právě že, uzavřená kapitola to není, a nikdy nebude. Pro ty fanoušky toho konkrétního jezdce. Prostě, když fandíš jen někomu, tak ty činy se těm ostatním nemažou se začátkem nové sezony. Ale naopak, ten jezdec který byl tu minulou sezonu neutrální, udělá v Malajsii (příklad) něco oblíbenci, tem má kvůli tomu sníženou šanci na titul, apod. A se startem nové sezony se ten jezdec z kolonky "neutrální" přesouvá do "nepřítel".

Já nevím, proč to tak je. Ale je to tak. Nezapomíná se. Prostě v těch fanoušcích je ten pocit křivdy, a ten se nedá jen tak smazat. Řeknu dvě klasický situace, první z F1, Brazílie 2008 Glock vs Hamilton, a druhá bude ta Malajsie, Rossi x Marquez. Ono by se na to zapomnělo, přesně jak říkáš, jenže... V obou dvou případech ta třetí strana (Glock, Marquez) neudělala v ten moment vše podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Glock se vůbec nebranil, prostě mu to bylo jedno, že ho někdo předjede, takhle se jezdec v F1 chovat nemá. Kdyby na jeho místě byl Alonso, dopadlo by to jinak, Alonso se prostě předjet nenechá, ten by riskoval, a možná by oba skončili v bariéře, možná... ale všichni by řekli, Alonso tomu dal 100%. Glock tomu nedal ani 20%.

No a ta Malajsie. Rossi ukazuje Marquezovi ať jede. Mohl ho předjet, a dnes by si nikdo nevzpomněl. Ale on ne, veděl že je rychlejší a chtěl si s Rossim pohrát jako kočka s myší. A z toho se pak odehrál ten incident v zatáčce. Marquez mohl jet, a už by měl čtyři vteřiny náskok, ale ne.

A takhle to ti fanoušci vnímají, že ten zásah třetích stran, ovlivnil ten čistý sport, který by to měl být. Proto se pořád vytahuje ta minulost.

Na závěr, musím ten tvůj komentář pochválit, protože je dobrý, a vede k takovéto plodné diskusi.

16. 09. 2017 - 10:30

niki: Jistě, to chápu, že fanoušci hodnotí sezónu podle toho, jak se dařilo jejich oblíbenému závodníkovi. Já to tak mám taky. Ale když opadnou ty prvotní emoce, tak se na to snažím koukat jako na celek. Ale možná je to i tím, že píšu blog a v budoucnu bych to ráda dotáhla ještě dál a proto se snažím mít i nezaujatý pohled na věc. Prostě snažit se na to koukat jakoby shora. Ale chápu, že někteří fans tohle prostě nedokážou.

Já si myslím, že uzavřená kapitola to je. Jediný, kdo to řeší, jsou frustrovaní Rossiho fanoušci, kteří pořád chtějí jen tituly, přitom Rossi už jich má tolik. Co by za to jiní dali. A někteří "žlutí" pořád a dokola vytahují tuhle sezónu, asi aby si nějak ospravedlnili, proč to Rossi nevyhrál a proč mají nesnášet Márqueze, případně Lorenza. Prostě jen hledají zbytečné důvody. Nikdo jiný už tu sezónu neřeší. Pro Márqueze, Rossiho a spol. už je to všechno dávno minulost, tak nechápu, proč se v tom pitvají jiní.

A ještě tedy musím zahanbeně přiznat, že jsem si musela najít, co se vlastně v té Malajsii stalo, protože to už je strašně dávno. Já už si to doopravdy nepamatuju. Jo, vím, že Rossi a Márquez mezi sebou měli na tiskovce nějaké rozepře, vím, že i v závodě se stal nějaký incident, ale vůbec už nevím, o co se vlastně jednalo. Vždyť to už jsou skoro 2 roky zpět. Od té doby se stala spousta jiných věcí.

---
niki.blbne.cz

19. 09. 2017 - 20:42

michal: Právě že, spousta lidí se na to dívá, ale jen pohledem úspěšnosti toho oblíbence. A ten nezaujatý pohled jim chybí. Mě se hrozně líbí, jak jsi napsala, že to chceš dotáhnout dál. A proto se snažíš na to koukat nezaujatě. Mimochodem, já když píšu reportáž ze závodů pro stránky fanclubu, tak i když bych tam mohl být zaujatý. Tak to píšu hodně nezaujatě. A snažím se tam být neutrální.

No Rossi má těch titulů hodně. Ale my pořád čekáme na ten jubilejní desátý. Ano, částečně si to ospravedlňují, ale na druhou stranu, nemyslím, že je to úplně důvod proč nemít rádi Marquéze. U těch soupeřů je to prostě jinak. Tam jde spíš o to, že on vyhrává, a bere se to tak, že bere ty vítězství a ty tituly tomu Rossimu. A proto se to řeší.

Je to už dlouho. Ale pořád je to očividně v paměti. Jde tam hlavně o to, že Rossi byl pomalejší než marquez který ho dojel. Rossi mu ukázal ať jede. Ale Marquez si s ním hrál, a nechtěl ho předjet a ujet mu. V jedné zatáčce už toho Rossi měl dost a trošku nastavil Marquezovi nohu. Hlavní ale je, že Rossi za to do příštího a posledního závodu dostal penalizaci. A musel startovat jako poslední. A možná i to, že se to přeneslo do dalšího závodu pomohlo tomu, že se o tom pořád mluví.