MotoGP: Přestupy pro sezónu 2018

1. září 2017 | 13.45 |
› 

motogp_1Je začátek září, motocyklová sezóna 2017 je ve své druhé polovině. O většině míst v MotoGP pro sezónu 2018 je již rozhodnuto. Takže bych tedy ráda zrekapitulovala, kdo bude závodit v jakém týmu.

U továrních týmů vlastně k žádné zásadní události nedošlo, jezdci jsou pod smlouvami na více let. Zajímavé přesuny se ale děly v netovárních týmech.

U týmu Yamaha Movistar tak příští rok opět pojedou Maverick Viñales a Valentino Rossi.

Nic se nemění ani u Repsol Hondy, barvy týmu budou opět hájit Marc Márquez a Dani Pedrosa.

Změny nečekejte ani u Ducati, opět zde budou závodit Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo.

Stejnou dvojici jezdců jako letos uvidíme i u Tech 3, kde zůstávají Johann Zarco a Jonas Folger.

Změny by se neměly týkat ani týmu Suzuki. Sice v souvislosti s tímto týmem nějaké spekulace proběhly, avšak nakonec by přeci jen měli Andrea Iannone i Alex Rins pokračovat v týmu i nadále.

Stejná dvojice by měla závodit také u KTM, tedy Pol Espargaró a Bradley Smith. Ovšem Bradleyho výsledky jsou zatím takové nepřesvědčující a minule na Red Bull Ringu ho Mika Kallio jedoucí na divokou kartu trošku zadupal do země. Mika má v Aragonu další divokou kartu, tak jsou všichni zvědaví, jak se mu bude dařit. Už se objevily různé spekulace, že pokud se Mikovi ten závod vydaří a Bradleymu ne, tak by si Bradley tu sedačku na příští sezónu nemusel udržet.

Stejně jako letos, i příští rok pojede v týmu LCR Honda Cal Crutchlow, který podepsal smlouvu přímo s HRC, což chtěl. Je to smlouva až do konce roku 2019. Již se dlouho spekulovalo o tom, že tým pojede se dvěma jezdci. Nakonec se to opravdu stalo skutečností. Je to opět smlouva přímo s Hondou a druhým jezdcem bude Takaaki Nakagami, který přichází z Moto2 a měl by s sebou přivést i sponzora Idemitsu.

Potvrzená dvojice pro další sezónu je i u týmu Aspar. Stejně jako letos, také příští rok pro tento tým uvidíme závodit Karla Abrahama a Álvara Bautistu.

Tak a teď tedy k těch změnám. Nejprve to vypadalo, že nějaké velké přestupy se konat nebudou, pak se začaly objevovat různé spekulace, které se pomalu později začaly stávat skutečností.

Takovou velkou spekulací byl odchod Sama Lowese od Aprilie. Dlouho se o tom diskutovalo, objevovaly se různé zaručené i méně zaručené zprávy. Týmu tvrdil, že stojí za svým jezdcem... houby, nakonec se k němu moc hezky nezachovali. Mimochodem, koukám, že u Aprilie se s tím tedy taky moc nemažou. Loni touto dobou se ne příliš taktně zachovali ke Stefanovi i Álvarovi, teď zase Sam. To, jak se to celé prezentuje (i když to může být trochu jinak), se mi prostě nelíbí. Nicméně, Sam tedy odchází (a to do Moto2). Takže volné místo u Aprilie na další rok. No, závodit tam bude nakonec Scott Redding. Nechci teď hodnotit, jestli si polepší nebo pohorší. Jeho týmovým kolegou bude Aleix Espargaró, který tak zůstává v týmu i další sezónu.

Docela zajímavě se to začalo rýsovat u týmu Marc VDS. Po několikatýdenních spekulacích bylo potvrzeno, že do týmu přijde Franco Morbidelli z Moto2. Vypadalo to, že nahradí Tita Rabata a že tedy pojede jako kolega Jacka Millera. Jenže věci se zamotaly, Jack podepsal jinde a co teď. V souvislosti s tím týmem se snad skoloňovala všechna možná jména jezdců, kteří v té chvíli byli bez místa. Mluvilo se o Lowesovi, Reddingovi, dokonce Kalliovi, Bradlovi, Simeonovi, dokonce i jméno Alex Márquez jednu dobu padlo. Pak se najednou objevila zpráva, že by do týmu mohl vstoupit Thomas Lüthi z Moto2, který se o vstup do hlavní kategorie snaží už tolik a tolik let. Nedávno byla tato zpráva potvrzena.

Takže u Marc VDS pojedou dva nováčci (což nemusí být na škodu, koukněte letos na Tech 3), kteří přichází z Moto2 a kteří tam aktuálně proti sobě bojují o titul mistra světa. No co, i takové věci se stávají. Miguel Oliveira a Danny Kent taky bojovali o titul v Moto3 a rok poté byli týmovými kolegy v Moto2. To mi ale nevadilo, mám je oba dva ráda (respektive v té době to tak bylo). Ale tady otevřeně přiznávám, že si nedovedu představit, že bude Lüthi v MotoGP. A taky přiznávám, že nikdy neměl mé sympatie, o to bude pro mě horší jim fandit, protože Franco je můj top. Takže se v týmu sejdou jezdec, kterému fandím hodně a jezdec, kterému nefandím vůbec. To zase bude situace. Ale to tedy byla teď jen taková má krátká soukromá vsuvka :-D Až pak bude rozhodnuto o všech místech, tak asi udělám článek, kde shrnu celé závodní pole z mého pohledu (tedy hodně zaujatě :-D ).

U týmu Pramac Ducati pojede opět Danilo Petrucci. V souvislosti s druhým jménem taky padly různá jména, nakonec do týmu přichází Jack Miller. A já tedy nevím, jak vám, ale mě osobně to přijde docela úsměvné. Dva blázni v jednom týmu, asi se během sezóny tedy máme na co těšit :-D Mimochodem, pamatujete, jak Danilo na jedné tiskové konferenci odpovídal na otázku, koho by z akutálního roštu zatkl (je bývalý policita) a Danilo bez velkého přemýšelní řekl, že určitě Jacka? :-D To bylo ještě v době, kdy nevěděl, že to bude jeho nový týmový kolega. Už jenom kvůli tomu, co se tom tam sejde za osobnosti, ten tým budu asi příští rok víc sledovat.

Jediným týmem, ve kterém ještě není rozhodnuto, je Avintia. Vypadalo to, že zůstanou Héctor Barberá i Loris Baz. Věci se ale rychle mění a nakonec to vypadá, že tam možná nebude ani jeden. Tým také potřebuje nějaké finance, takže hledí i na to, kdo by mohl do týmu nějaké ty sponzorské peníze přinést. V této souvislosti se nejvíce hovoří o Xavieru Simeonovi. On mi nikdy nevadil, před časem patřil k mým oblíbencům, ale zcela realisticky musím říct, že on nemá v MotoGP co dělat. Objevily se i další jména jezdců: Mika Kallio, Yonny Hernández, dokonce kdysi padlo i jméno Axel Pons, ale to si myslím, že je hodně mimo. Především se ale mluví o Tito Rabatovi. Tam už je prý smlouva skoro hotová a prý do konce září bychom se mohli dočkat i nějakého toho oficiálního potvrzení. Nedávno se také objevilo, že s týmem je v kontaktu Stefan Bradl. Ve hře jsou samozřejmě také stále aktuální jezdci, ale dle spekulací Loris Baz jedná o návratu do WSBK a Héctor Barberá kontaktoval nějaké týmy v Moto2.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře