VC České republiky 2017: pátek

13. srpen 2017 | 20.59 |
› 

IMG_3167V pátek jsem se překvapivě probudila nějak brzy. Nějak jsem tu noc nemohla spát. Bylo mi horko, pak mě vzbudily hluky z chodby, vrzaly tam schody :-D Někdo z vedlejšího pokoje odjížděl brzy ráno už pryč, pak se tam nastěhovala skupina Němců (řekla bych, že jsou to ti samí, co každý rok :-D ). Nicméně, koukala jsem, že se k Brnu žene velký déšť. To jsem tedy moc radosti neměla. Za nějakou dobu fakt spustil liják.

To už se vzbudili i moje sestra a její přítel. Tak jsme posnídali a řešili program dne. Ještě jsme ráno měli nějaké vyřizování ve městě, jelikož se jim pokazila nabíječka na foťák. Tak jsme si řekli, že pojedeme do města a potom až na okruh. Dopoledne jsme to všechno v pohodě vyřídili a pak hned mířili na okruh. Trochu kapalo, ale naštěstí už nebyl žádný liják.

Pak ale zase začalo pršet víc. My měli letos vstupenku na tribunu T4 (která opravňuje i k vstupu na všechny přírodní tribuny) a nevěděli jsme, kde bude nejlepší zaparkovat. Našli jsme na mapě, že tam někde blízko by mělo být nějaké parkoviště.

Pak jsme si ale řekli, že možná bude jistější zaparkovat na hlavním PVN parkovišti a jít přes hlavní bránu. Jenomže už hodně pršelo a na to parkoviště už nás nepustili. Pravděpodobně už bylo plné a tam dál už je pole, a tam už teda asi nepouštěli. Policista ukázal, že máme jet dál. Jeli tak všichni, tak jsme tak jeli taky. Nakonec jsme zaparkovali až někde u kempu. Začalo silně pršet, takže do akce se dostaly deštníky. Zároveň ale bylo hrozné horko a dusno. Bylo to dost nepříjemné. To dusno mi vadilo víc než déšť, hrozně těžko se dýchalo.

Nevěděli jsme, kudy se z toho parkoviště dostat tam, kam potřebujeme. Ale bylo nám jasné, že to bude sakra dlouhá cesta. Následovali jsme ostatní lidi a taky koukali na směrové cedule. Ušli jsme kus cesty a teprve byla šipka na Áčko. No, to jsme teda moc radosti neměli, protože nám došlo, že to ještě bude hodně dlouhá cesta. Navíc to bylo pořád lehce do kopce. V kombinaci s tím nic moc počasím jsem si myslela, že tam nechám duši. Ale víte co, tam bych tu duši nechala s radostí.

Šli jsme více než 45 minut a konečně se dostali tam, kam jsme potřebovali. Hned vedle sedadlové tribuny T4 bylo parkoviště, tak jsme se na to ptali, ale nakonec nám později bylo řečeno, že to je jen nějaké VIP nebo co. Tak nic no. Také jsme se u vstupu na T4 srazili s manželskou dvojicí z Německa (nebo Rakouska). A oni si tam stěžovali, že jdou také z toho parkoviště a že jdou strašně dlouho a kde se dá jinde zaparkovat. A ti kluci, co tam stáli u vstupu, jim to anglicky nebyli schopní vysvětlit. Tak jsme se do toho se sestrou zapojili a ti kluci nám pak byli vděční :-D Nicméně, jak jsme tedy později zjistili, tak jsme jim poradili špatně, protože v té chvíli jsme si taky ještě mysleli, že se tam parkovat může. No, jak to s nimi potom dopadlo, to už nevím.

Na T4 a kolem se nám to hned zalíbilo.

Bylo tam občerstvení i WC, takže žádný problém. Navíc to tam bylo takové milé a klidné, ne jako divoké Céčko. Přesto bylo jasné, že nám tam nic chybět nebude. Navíc všude kolem T4 je dost prostoru, takže kdybychom nechtěli sedět na sedačce, tak jsme mohli sejít dolů a třeba si tam i roztáhnout deku. Ráno jsme se bavili o tom, že uvidíme, jaké to tam bude, a když se nám to nebude pozdávat, tak půjdem třeba i na to Céčko. Nakonec se nám tam tak líbilo, že uvažujeme o tom, že příští rok půjdeme zase tam.

Nebylo to ale jenom o zázemí, také pro nás samozřejmě byl důležitý výhled na trať. A ten byl dobrý. Dvě zatáčky, mezi nimi rovinka. Takže výhled pěkný. Navíc naproti byla i obrazovka, takže člověk měl přehled opravdu dobrý (i když na mě ta písmenka byla malá, takže já to pořadí stejně nemohla přečíst :-D ).

První tréninky všech tří hlavních kubatur jsme neviděli (i když Moto2 trénink jsme slyšeli během té naší túry k tribuně, tedy zvuk motorek jsme slyšeli a já myslela na Franca, aby se mu dařilo :-D ), ale když jsme dorazili na okruh, tak začínal úvodní trénink Rookies Cupu. Potom se jela kvalifikace ADAC Moto3 (ano, oni jeli kvalifikaci bez toho, aniž by předtím měli nějaký trénink).

Jelikož jsme měli naplánované nějaké nákupy, tak jsme si řekli, že nejlepší je to zrealizovat hned v ten pátek, když je na okruhu ještě poměrně klidno a navíc aspoň to budeme mít za sebou a pak už se budeme soustředit pouze na onen závodní víkend. Já přesně věděla, co chci. Tak jsme tedy šli ke stánkům.

Sestra dlouhou dobu stála u stánku s věcmi Ducati, respektive věcmi Jorge Lorenza. Chtěla si něco koupit, ale nemohla se rozhodnout. Kousek vedle byl velký stánek Tech 3, kam jsem měla namířeno já, takže jsem tam šla. Přesně jsem věděla, které tričko chci (už jsem ho měla dopředu vybrané podle internetu), tak jsem doufala, že ho tam budou mít. Sice tričko, kde je přes celou hruď nápis Monster, je fajn, ale já chtěla triko, kde by bylo velkým písmem Tech 3, aby bylo jasno, že fandím Tech 3 :-D A to se povedlo. Triko měli, takže muselo být moje. Tech 3 má mega obchod, mají spoustu různých věcí a všechno je to fakt hezké. Mě se hrozně líbí i jejich mikiny a bundy, ale to už není nejlevnější záležitost. I když možná někdy příště neodolám :-D Sestřin přítel si tam nakonec jednu mikinu vybral.

No a pak jsme se vrátili k onomu stánku Ducati. Sestra se nemohla rozhodnout, jestli triko nebo mikinu, tak jsme jí řekli, ať si vezme obojí. Ona váhala, hlavně kvůli finanční stránce, ale nakonec to tedy zrealizovala a má obojí. Musím říct, že ty Jorgeho Ducati věci jsou vážně moc pěkné. Tedy aspoň ta trička a mikiny vůbec nevypadají špatně. Její přítel se ještě zastavil u stánku Rossiho a koupil ten jeho velký žlutý deštník. Vypadalo to totiž, že v sobotu bude horko a v neděli déšť, tak by ten deštník měl velké využití. Já už ale z principu odmítala se pod ten deštník schovat. Přece nebudu sedět pod Rossiho deštníkem, ještě si někdo bude myslet, že jsem jeho fanynka :-D No, o tomto ještě bude řeč.

Během našich nákupů už začal druhý trénink Moto3, tak jsem sledovala, jak si vedou moji Ajo kluci a taky se je snažila vyfotit. V té době už nepršelo, mraky se rozplynuly a naopak se začalo objevovat slunce. Trať už taky pomalu osychala.

Moji Ajo kluci zajeli zatím takový průměr, ale na začátek to nebylo nejhorší. Pro závěr onoho tréninku už jsme se vrátili na naši tribunu a na naše sedadla.

Z naší tribuny jsme koukali i na druhý trénink MotoGP. Ještě stále to ale bylo na osychající trati. A já se snažila fotit co nejvíc to šlo, protože jsem chtěla mít všechny jezdce vyfocené během pátku, abych se pak pořádně mohla soustředit v sobotu na kvalifikaci a v neděli na závod. Ano, přiznávám, pořád jsem fotila zejména Mavericka a pak sem tam ten zbytek :-D

Následoval druhý trénink Moto2, na který jsem se strašně těšila, protože Franco, Francesco, Lorenzo, kluci od Aja... no prostě strašně moc lákadel pro mě. Takže jsem byla nadšená, když jsme se domluvili, že se půjdem mrknout dolů pod tribunu. Sedli jsme si na trávu a koukali na ten trénink tam. To bylo skvělé. Krásný výhled, byla jsem jim docela blízko :-) Já nadšená :-D

Franco měl ten víkend jezdit v brazilské kombinéze, tak jsem se na to hrozně moc těšila, ale v pátek ještě brazilské barvy na sobě neměl. Malinko jsem byla zklamaná, ale tušila, že to přijde až možná v neděli, tak jsem se na to moc těšila. A fandila mu. A pořád ho fotila. A taky sem tam prohlásila, že je skvělý :-D A má sestra mě musela trochu uklidňovat :-D "No já jsem si všimla, že ho nějak moc fotíš," řekla mi :-D

Taky se během tréninku dostal do čela Pecco Bagnaia. Já křičela a tleskala :-D Vedle nás byl chvíli nějaký italský fotograf a ten taky křičel a tleskal :-D

Déšť už byl pryč, trať byla suchá a vlastně bylo i docela teplo.

Já měla ten den na sobě tričko podporující Mavericka a byla jsem překvapená, že jsem tam byla jediná. Na naší tribuně se to žlutilo (konec konců, jak všude na okruhu), sem tam fanoušek Márqueze nebo Lorenza. To bylo takový vtipný i během tréninku. Projel Rossi - lidi tleskali, hučeli, já byla ticho. Projel Maverick - já tleskala, křičela, ostatní byli ticho :-D Je ale pravda, že v pátek ta účast diváků byla poměrně nízká.

Po tréninku Moto2 jsme se rozhodli, že už půjdeme. Sice na okruhu ještě následoval bohatý program, ale my jsme ještě jeli do obchodu a tak, takže už jsme taky šli.

Zpátky už jsme zkusili jít přes Céčko a nebylo to úplně dlouhé. Avšak hodně do kopce a z kopce, protože jsme museli projít přes Béčko, a pak podchodem pod dráhou k Céčku, ale dalo se to. Horší to bylo potom, protože jsme se museli dostat na to jiné parkoviště, tak jsem se docela bála, jak bude ta cesta dlouhá. Šlo s námi spoustu lidí, tak jsme šli za davem. Spousta jich pak odbočila lesem, tak jsme to riskli a šli za nima. No, já jsem myslela, že tam sebou někde seknu, protože jak bylo po dešti, tak tam bylo bahno a to se mi nelíbilo :-D Takže když jsme odtamtud vylezli, tak jsem byla fakt ráda :-D Ale pravdou je, že to byla zkratka, a kdybychom to obcházeli po té silnici, tak bůhví, jak dlouho bychom šli a kam bychom došli :-D Nicméně, vylezli jsme z lesa a před námi opravdu to parkoviště, které jsme potřebovali.

Jeli jsme tedy pak nakoupit a tak. Večer sprcha, večeře, film. Já si hledala pečlivě výsledky všech tréninků, protože sice člověk ví zhruba top 10 nebo tak, ale já chtěla vědět všechno a podrobně. V minulých letech nám v penzionu špatně fungovalo wifi připojení, tak jsem tomu moc šancí nedávala ani letos. Ale letos to fungovalo dobře, tak jsem měla vlastně radost, protože jsem si mohla najít všechno, co jsem potřebovala. Taky jsem hledala výsledky kvalifikace Rookies Cupu. Nutně jsem to potřebovala vědět, protože jsem tam měla Peetu Paavilainena. Tedy, to jsem si alespoň myslela. Ve čtvrtek v paddocku jsem u stanu RBRC koumala, která helma je asi jeho. V pátek ho pak hledala na trati a koumala, který to asi je a na finskou helmu nevypadal ani jeden jezdec. No a až večer jsem se to dozvěděla. Ta špatná zpráva byla, že Peetu měl v týdnu před Brnem autonehodu. Ta dobrá byla, že z toho vyvázl pouze se zlomeným kotníkem. Takže do Brna vůbec nepřijel. Mě v té chvíli bylo strašně smutno, protože on si tu smůlu letos vybírá až do dna. Před sezónou měl při testech velmi vážný pád, dlouho ležel v nemocnici, pak nějaký čas dokonce strávil na vozíčku. První část sezóny musel kompletně vynechat. Pak se začal pomalu vracet, dokonce už se mu začínalo i dařit a to nejen v RBRC, ale i v CEV, kde taky letos měl závodit v té sérii mladých talentů. Tam dokonce jel o podium (než havaroval v posledním kole). Takže jen se z toho všeho konečně dostal, tak zase toto :-( Moc je mi ho líto.

Ještě jsem se chtěla zmínit ke kontrolám na okruhu. Letos totiž probíhaly už od pátku. To jsem se docela divila. A byly to kontroly dost detailní. Prohlídka všech věcí, které člověk s sebou měl. Já s sebou na okruh vždy nosila batoh a ještě plátěnou tašku s ručníkem (abych si měla na co sednout), pláštěnkou, opalovacím krémem (prostě připravená na všechny druhy počasí :-D ) a musela jsem jim ukazovat jak tu tašku, tak otevřít batoh. Jako já nic špatnýho nikdy neměla, ale prostě je to takové lehce nepříjemné, pro mě je to, jako ukazovat cizím lidem svoje soukromí (což já nerada). Ale samozřejmě všechno to chápu a respektuju. Na druhou stranu, radši jim ukážu část svého soukromí, než, aby tam pustili kde koho, a pak třeba nedej bože došlo k nějakým nepříjemným incidentům. Nutno podotknout, že kontroly probíhaly v klidu. Trochu jsem se bála, jestli mi nebudou chtít vyhodit pití, ale obyčejnou vodu v PET lahvi mi vždy nechali, i sušenky. Kontroly byly zaměřené hlavně na alkohol. Ten opravdu vyhazovali každému, kdo se ho pokusil pronést.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: VC České republiky 2017: pátek katka 13. 08. 2017 - 21:45
RE(2x): VC České republiky 2017: pátek niki 14. 08. 2017 - 20:49
RE(3x): VC České republiky 2017: pátek katka 15. 08. 2017 - 14:09
RE(4x): VC České republiky 2017: pátek niki 15. 08. 2017 - 19:11
RE: VC České republiky 2017: pátek mihlik 13. 08. 2017 - 22:21
RE(2x): VC České republiky 2017: pátek niki 14. 08. 2017 - 20:51
RE: VC České republiky 2017: pátek michal 14. 08. 2017 - 21:23
RE(2x): VC České republiky 2017: pátek niki 15. 08. 2017 - 19:19