VC České republiky 2017: čtvrtek (1. část)

11. srpen 2017 | 19.24 |
› 

IMG_3020Ve dnech 4. až 6. srpna 2017 se konala Velká cena České republiky MotoGP. Jako již tradičně za posledních pár let, ani tentokrát jsem tam nemohla chybět. Miluju to. Není nic, co bych na světě milovala víc. Nicméně, před samotným Grand Prix víkendem se děje spousta dalších úžasných doplňkových akcí. Jako například čtvrteční paddock / pit walk. Vstupenek je pouze omezené množství (jedna stojí 1000 Kč) a kdo zjistí pozdě, že už jsou vstupenky v prodeji, tak už se na něj třeba nedostane. Proto já vždy objednávám hned první den prodeje, abych si byla jistá, že to klapne.

Paddock se koná od 15:00 do 17:00. Ten letošní jsme si ale přeci jen o něco prodloužili. Když někdo přišel dřív, tak ho tam normálně pustili dovnitř. My byly u brány už kolem 14:15 a normálně nás ochranka pustila do paddocku. Odcházely jsme po 17. hodině, takže to znamená, že jsme tam byly krásné 3 hodiny! Dokonalost. Jako, já bych tam samozřejmě vydržela i dýl :-D

Letošní paddock byl úžasný. Tedy, ono je to úžasné vždycky, ale mám pocit, že rok od roku jsou si ti lidi tam blíž a blíž a prostě je mi to čím dál tim bližší a rok od roku je pro mě těžší a těžší odtamtud odejít.

První dva články k uplynulé Velké ceně tedy budou k onomu čtvrtku. Stejně jako minulé dva roky, i letos článek rozdělím podle jednotlivých kategorií. Chci, aby to bylo nějak utříděné a aby to bylo přehledné. Takže nejprve něco k Moto3 a Moto2.

MOTO3

Začnu tedy od nejnižší kategorie, tedy od kategorie Moto3. V této kategorii mám hned několik oblíbených jezdců, a nedbám na to, že jsou úplně všichni o docela dost mladší než já. Někdo říká, že v mým věku už to vypadá docela blbě, když hystericky fandím třeba 17letých klučinům, jenže mě už je to fakt jedno. Budu držet palce komu chci. Nedávno jsem se dozvěděla, že prý vypadám tak na těch 17, takže se pak není čemu divit, že těmhle klukům fandím :-D

Ale ne, není všem v Moto3 17 let, nebojte, jsou tam i starší.

Nejvíce v Moto3 miluju tým Ajo, ale to už z tohoto blogu víte. Nicco Antonelli a Bo Bendsneyder jsou navíc super kluci. Fandím jim oběma již několik let. Bo je mým oblíbencem už z dob, kdy jezdil v Rookies Cupu, Niccolò je mým oblíbeným závodníkem taky již hezkou řádku let. Pravdou ale je, že u něj to bylo trochu komplikovanější a byl tam určitý časový úsek, kdy jsem ho ignorovala, protože já v něm viděla velký talent, ale on měl jednu nehodu za druhou a já už se na to nemohla koukat. Jenže prostě někde ve skrytu duše jsem ho měla pořád ráda a to se mi potvrdilo letos, když přišel k Ajovi. Stala se z něj má letošní jednička v Moto3. A potvrzuje mou teorii, že mým jedničkám se v Moto3 nikdy nedaří (Brad byl loni výjimka). Měla jsem kdysi jedničku Niklase Aja, dopadl neslavně. Pak jsem měla jedničku Arthura Sissise, dopadl neslavně. Tak doufám, že to s Niccem dopadne o mnoho lépe.

Zpět ale k brněnskému paddocku. Samozřejmě jsem si hned fotila box Ajo, kamiony Ajo a KTM, i jsem se musela nechat zvěčnit u kamionu KTM. A tak jsem doufala, že se kluci někde objeví. Ten čtvrtek jsem to ale vůbec nehrotila, prostě jsem si říkala, že koho z jednotlivých kategorií potkám, toho potkám. Nehysterčila jsem (což je hodně divné), byla úplně v klidu a nechala tomu volný průběh. No a asi v polovině doby, co jsme měly paddock pro sebe, jsem si Niccola všimla. Akorát přijel na skútru k týmové garáži. Když jsem si ho všimla, tak to bylo, jako když mě někdo píchne nožem, okamžitě jsem vyběhla vpřed. Bála jsem se, že se schová do garáže a já už nebudu mít šanci. Do toho jsem ještě křikla na ségru, ať běží za mnou (protože jsem potřebovala, aby nás někdo vyfotil). Asi to vypadalo trochu komicky. Nicméně, přišla (tedy spíš přiběhla) jsem k Niccolòvi zrovna, když parkoval svůj skútr. Kolem něj skoro nikdo. Tak jsem stála hned za tím skútrem a potichu jsem řekla "Nicco", myslela jsem, že mě možná ani neslyší, ale slyšel a hned se na mě otočil. Tak jsem se ho zeptala, jestli se s ním můžu vyfotit. Přikývl, že jo. Tak mám s Niccem fotku. Už jsem to tu psala dřív, že mě pro něj napadla přezdívka piccolo kvůli jeho výšce. Jenže jak se tak koukám na tu naši společnou fotku, tak zas o tolik menší než já není :-D Vlastně jsme na tom vyškově docela podobně. Jo, je sice trochu drobnější, ale "piccolo" teda ne :-D Ale mě ta přezdívka přirostla k srdci, líbí se mi to, takže mu tak budu říkat pořád :-D Co se týče toho, jak na mě působil, tak mi přišel takový ostýchavý, což u Itala asi není moc běžné. Ale na druhou stranu, perfektně tak zapadá do týmu Ajo :-D

Co se týče druhého jezdce Bo Bendsneydera, tak v tomto případě jsem takové štěstí neměla. A je to škoda, protože loni jsem ho taky nepotkala. I když tedy musím se přiznat, že si myslím, že letos jsem ho na dálku zahlédla. Šly jsme paddockem, u někoho jsme se zastavovaly a fotily (jen si teď nejsem jistá, u koho), no a já se tak otočila a v dálce mě upoutal vysoký kluk v oranžovém tričku, které vypadalo jako triko KTM Ajo. Bo je hodně vysoký a fakt to dost vypadalo jako on. Nicméně, pak jsem tam nešla, takže nevím, jestli to opravdu byl on. Tuším ale, že byl.

IMG_3071
                          Garáž týmu Ajo :-) Já je miluju <3

Další, koho mám v Moto3 hodně ráda, je Patrik Pulkkinen. Fin. Objevila jsem jeho box, fotila si i jeho motorku. Patrik ale nebyl. I když jsem v ten čtvrtek zahlédla takového malého blonďatého klučinu, což teoreticky mohl být on. Ale jistě to nevím. Nicméně, v jeho boxu jsem potkala někoho, koho jsem si myslela, že už naživo nikdy neuvidím. Byl tam totiž Niklas Ajo! Má bývalá jednička Moto3, která už teď nezávodí, místo toho pomáhá tátovi v týmu. Vůbec mi před víkendem nepřišlo na mysl, že by tu Niki taky mohl být. Já měla úplně radost, když jsem ho uviděla. Kat nám to sice nevěřila, že je to Niklas, ale my ostatní ji přesvědčily, že je to doopravdy on. On totiž, co nezávodí, tak prostě něco přibral. Což je asi normální. Fotila jsem si jen jeho a přišlo mi divný jít za ním. Ale najednou se tam s ním někdo fotil, tak jsme šly taky a normálně jim tam vlezly do boxů :-D Tak mám po třech letech novou fotku s Niklasem. Navíc s krásným zátiším, protože za námi je motorka Patrika Pulkkinena.

IMG_3109
                       Motorka Patrika Pulkkinena :-)

Když jsme odešly z garáže Peugeotu, tak se tam objevil samotný Aki Ajo. Takže on tedy pendluje mezi svým týmem Ajo (který má jak v Moto3, tak i Moto2) a mezi dalšími svými svěřenci, kterým dělá manažera, a pak asi tedy i pomáhá Patrikovi. Akiho jsem si vyfotila a přemýšlela nad tím, zda mám jít za ním požádat ho o fotku. On pak šel za Niklasem a o něčem se bavili. Táta a syn spolu, to bylo hezké. Sestra se mě ptala, jestli nechci jít za nimi požádat je o společnou fotku. Nešla jsem. Možná je to škoda, nevím. Teď zpětně si říkám, že mít fotku s tátou a synem Ajovými dohromady, mohlo být fakt fajn a třeba by je to potěšilo, kdybych za nimi šla. Ale v té chvíli jsem se jaksi ostýchala. Nevím proč. Také jsem ve svém batůžku měla finskou vlajku. A docela dlouhou chvíli dumala a řešila se sestrou, jestli mám tu vlajku vytáhnout a jít za nimi požádat o podpis. Podepsal ji zatím pouze Mika Kallio. Docela mě totiž bavila myšlenka na to, jak by se asi Aki tvářil, kdybych po něm chtěla autogram a ještě navíc na finskou vlajku :-D No, nakonec jsem pak už za nimi nešla. Možná škoda, ale v té chvíli jsem se na to prostě necítila. Věřím ale, že ještě budu mít příležitost to napravit.

IMG_3108
                                 Aki a Niklas Ajovi :-)

Z týmu Peugeot tam byl i Jakub Kornfeil. Párkrát projel okolo na skútru. Já jsem si až z fotek, které jsme si s kamarádkami navzájem přeposílaly, všimla, že Jakub se dokonce zastavil a ony se s ním fotily. Tohle si tedy vůbec nepamatuju.

V paddocku se objevil i Romano Fenati, my ho málem nepoznaly, protože měl vyholenou hlavu. Jenže já ho prostě tak nemám ráda, on je mi tak moc nesympatický. Nemůžu si pomoct.

Viděly jsme i kluky z týmu SKY. Nicolo Bulega vypadal dost sympaticky, já se s ním tedy nefotila, ale musím říct, že závod od závodu si získává mé sympatie. Andrea Migno zatím tak velké mé sympatie nemá, ale už mi nevadí tak jako kdysi. Oba fakt vypadají, že jsou to fajn kluci.

Já jsem zahlédla i Joana Mira, jehož už taky podporuju několik let a moc mu držím palce, aby to letos vyšlo na titul. Pak už jsem se k němu ale nedostala, takže jsem se s ním nefotila. Nevím, možná škoda. To byla poslední šance mít s ním fotku coby s jezdcem Moto3 v barvách týmu Leopard. Za rok už totiž bude v Moto2. Byl tam i jeho týmový kolega Livio Loi, a my pořád řešily, kdo to je, jestli to je on nebo ne. Měl na sobě oblečení Leopard, tak ten kluk prostě musel být Livio.

Pohybovali se tam i japonští jezdci a jezdci se SIC58, jenže já stále pořádně nevím, který je který (navíc ti Japonci se prostě od sebe tak těžko rozeznávají :-D ), nicméně mám takové tušení, že jsem zahlédla Marca Bezzecchiho, který se vybavoval s Miguelem Oliveirou z Moto2 :-D

Nakonec jsme narazily i na Eneu Bastianiniho. Tedy ale řeknu vám, má šrám přes celou tvář. Chudáček, snad se mu to brzy zahojí. On měl totiž týden před Brnem dopravní nehodu na skútru. Takže vlastně na jednu stranu je dobrý, že to dopadlo jen modřinou ve tváři. Byl i jeho týmový kolega Aron Canet. Tedy takhle, já jsem nadhodila, že to je asi Aron, ale holky pak říkaly něco jiného, takže jsem zmatená :-D

Asi jsem zahlédla i Marcose Ramíreze a Lorenza Dalla Portu, ale vůbec si tím jistá nejsem. A to bych si tím asi jistá být měla, protože jsou to moji oblíbení jezdci. Ale prostě v té chvíli jsem fakt nevěděla, zda jsou to oni. Navíc v obou případech to byl strašně krátký okamžik. Když už jsem ale u obou, tak musím zmínit i jejich týmové kolegy.

Marcos jezdí v týmu Platinum. On tam s ním je i Darryn Binder, jenže ten si zlomil palec a do Brna nepřijel. V paddocku jsem si fotila motorky týmu a právě mě zaujala motorka s číslem 10. Takže bylo jasné, že za Darryna jede náhradník. Netušila jsem ale, kdo by to mohl být. V té době jsem ještě žádnou startovní listinu neznala. Tak jsem si říkala, že si to vyfotím a během závodního víkendu to zjistím.

Když jsme tak šly paddockem, tak jel na skútru kluk v kombinéze Rossiho akademie a mě strašně moc připomínal Dennise Foggiu, který jezdí v Moto3 CEV a kterého jsem si strašně moc oblíbila. Nic jsem ale neříkala, protože mi bylo divné, co by tady dělal. Dokonce jsem pak zjistila, že Kat nebo Elis ho fotily, takže dokonce máme jeho fotku. Až večer jsem si to přečetla na internetu. Ano, nemýlila jsem se. Opravdu to byl Dennis Foggia a byl to právě on, kdo nahradil Darryna. No já byla nadšená, když jsem si uvědomila, že jsem ho na krátký okamžik zahlédla.

IMG_3146
                             Garáž týmu Platinum :-)

Lorenzo jezdí v týmu Aspar. Jeho týmovým kolegou je Albert Arenas. Já si fotila garáž týmu, u Albertové motorky někdo stál. Až později jsem se podívala pozorně a ano, byl tam Albert s nějakým mechanikem a koukali na motorku a něco tam řešili. Už jsem se pak k němu nevracela, ale řeknu vám jedno. Mám ho vyfoceného a je to skvělé. Je totiž úplně tak roztomilý, jak jsem si ho představovala. A já jsem úplně nadšená a kochám se pohledem na tu fotku. On je totiž hrozně hezký kluk (tedy aspoň mě se líbí :-D ). Teď zpětně ale musím přiznat, že pokud něčeho z toho čtvrtka lituju, tak to je právě to, že jsem Alberta nepožádala o fotku. Možná, kdyby se pohyboval někde okolo garáže nebo přímo v paddocku, tak bych ho oslovila, ale on byl v té garáži, tak jsem se ostýchala.

Nefotila jsem se ani s Fabiem Di Giannantoniem, což si teď zpětně říkám, že je trošku škoda. Je to milý kluk, začínám mu fandit, takže až někdy bude příležitost, tak už se s ním asi fotit budu. Byl i jeho týmový kolega Jorge Martín. Jezdil na skútru a vozil si s sebou berle. Přály jsme mu vše nejlepší. Jorge to zkusil, ale bohužel potom během závodního víkendu nakonec odstoupil.

Fotila jsem si i garáž týmu RBA a je fakt škoda, že jsem nikde neviděla ani jednoho jezdce toho týmu. Gabriela Rodriga i Juanfrana Guevaru mám totiž hodně ráda.

Objevil se tam i Philipp Oettl a já si říkala, že jestli bude u své garáže i později, tak ho pak poprosím o fotku. No, už tam, když jsme kolem procházely později, nebyl. Takže z toho plyne ponaučení, že nic se nemá odkládat. Nicméně, v paddocku je vždycky strašně moc vjemů a člověk se prostě nedokáže soustředit úplně na všechno (teda aspoň já to tak mám, že jsem tak nadšená, že mi jde hlava kolem :-D ). Mám však aspoň vyfocenou Philippovu garáž s motorkou.

V paddocku jsem také viděla garáž Gabriela Martíneze-Ábrega a nechápala, proč tam to jméno je. Vůbec mě nenapadlo, že by tu mohl být. On je totiž strašně roztomilý kluk. Až druhý den jsem pochopila, že on v Moto3 dostal divokou kartu. Což bylo skvělé. Bohužel jsem ho ale neviděla. Nebo tedy, obávám se, že i kdybych ho viděla, tak bych ho nepoznala. Jediné, co si o něm pamatuju, je právě to, že je roztomilý, ale konkrétně jak vypadá, to nevím.

Také jel na divokou kartu Tim Georgi, ale to vůbec nevím, jak on vypadá, takže i kdybych ho viděla, tak o tom ani nevím.

A kdo byl také v paddocku? Ano, jistě, Joan Olivé. Má dávná závodní láska. Dneska už pracuje u Aja. To je prostě osud. Každý rok ho potkávám, před lety jsem se s ním i fotila. Šly jsme si tak paddockem a najednou jsme viděly Jacka Millera z MotoGP na skútru, jak stojí uprostřed paddocku a s někým v triku Ajo o něčem velmi diskutuje. Nejprve jsme si myslely, že to je Miguel Oliveira, když jsme přišly blíž, tak bylo jasno, že to není Miguel, nýbrž Joan. No radost pohledět. Ségra na mě: "Běž za ním". Já: "Už ne, on už je ženatý." No prostě sranda :-D Nicméně, v té době se sestře vybila baterka ve foťáku, tak jsme si sedly na patník, který tam byl, a ona koumala, jak vyndat tu vybitou a dát tam náhradní (jelikož foťák je jejího přítele, tak to chvíli koumala). Tak jsme tam hodnou chvíli seděly a pozorovaly Jacka a Joana a byly v sedmém nebi. Odtamtud jsme na ně měly krásný výhled a já jsem pořídila dost fotek těch dvou. Pořád o něčem vykládali, smáli se, no bylo super je pozorovat (moje sestra zbožňuje Jacka, já Joana, takže pro nás fakt pastva pro oči :-D ). Netrvalo dlouho a ještě se u nich objevil Brad Binder. Jel na kole, něco jim řekl, jel dál. Pak se vrátil k nim do diskuzního kroužku a to i s nanukem :-D

IMG_3092
 Diskuzní kroužek Miller a Olivé, později se připojil i Binder :-D

MOTO2

Jak jsem již zmínila, Brad Binder tam jezdil na kole a zapojil se do diskuze s Joanem Olivé (což je vlastně jeho tým, i když Joan je spíš u kluků z Moto3) a Jackem Millerem. Ještě před tím jsme ale měly šanci se s Bradem vyfotit, jelikož jsme ho zastihly u kamiónů Ajo. Tedy myslím, že to bylo ještě před tím jejich diskuzním kroužkem. Brad byl fajn jako obvykle, nechybělo v jeho podání "Hello", ani "Bye".

Teď trošinku odbočím jinam, ale víte co? Víte, co je naprosto úžasné? Že vás tam v paddocku prostě lidí zdraví. Úplně cizí lidi vám říkají "hello", případně španělsky "hola", či případně italsky "ciao." A vy jste nadšení, že oni vás zdraví, tak je zdravíte taky a cítíte se strašně důležití :-D Většinou vás tedy zdraví hlavně mechanici a to tedy oni hlavně zdraví holky. Proč asi, že :-D A úplně úžasné je, když vás pozdraví i jezdci. Jasně, je to slušnost, ale ne povinnost a je hezké, když vás závodník uvidí, že čekáte před jeho garáží a nejprve vás pozdraví a pak se s vámi fotí, rozdává podpisy a tak. Jak jsem již napsala, například Brad se s námi i rozloučil. Prostě milé. "Bye" nám řekl ještě někdo, ale já si teď vůbec nemůžu vybavit, kdo to byl.

A víte, co je úplně nejlepší pocit na světě? Když jezdec poděkuje vám za to, že jste se s ním šli vyfotit! To je prostě úžasné. Hlavně teda kluci z Moto3 to dělají, protože ti jsou vděční za jakoukoliv podporu. Myslím, že u kluků Moto2 se to taky objevuje. U jezdců MotoGP už asi ne, každopádně si to aspoň nevybavuju. Ale nezdvořilí k fanouškům nejsou, to rozhodně ne. Ještě o tom bude řeč.

Teď tedy zpět k Moto2. Když jsme byli u toho Brada, tak mi blesklo hlavou, že bychom mu mohly říct, že to jsme my, kdo mu dával loni dárek k narozeninám. Předpokládám, že už si nás nepamatoval. Ale pak jsem si řekla, že to je trapný se takhle připomínat, navíc, když letos jsme žádný dárek neměly. Viděly jsme i jeho týmového kolegu Miguela Oliveiru a teď tedy vůbec nechápu, proč jsem se k němu nešla fotit. Paddockem se pohyboval poměrně často, takže možností bylo dost. Přitom ve 2015 jsem byla až hysterická z toho, že s ním mám fotku. Tak jsem mohla mít další. On je to taky takový roztomilý a fajn kluk.

IMG_3073
                                    Miguel Oliveira

Potkaly jsme také Jesko Raffina, taky hrozně milý kluk. A taky teda nevím, proč jsem se s ním nešla fotit. On tedy není úplný můj top, že bych tu fotku potřebovala, ale mám ho ráda, docela mu fandím, tak to mohlo být hezké, kdybych měla fotku.

Objevil se i Sandro Cortese a s tím už jsem se tedy fotit musela. Jsme se u něj všechny popořadě vystřídaly a Sandro trpělivě čekal a s každou z nás se fotil. Byla jsem fakt hrozně ráda, že ho zase vidím, po třech letech s ním mám novou fotku :-)

Já chtěla vidět kluky od Kieferu, ale ani jednoho jsem si tam tedy nevšimla. Mám aspoň vyfocené jejich skútry a ty jsou tedy velmi pěkné. Tarran Mackenzie naskočil do sezóny místo Dannyho Kenta. Já měla Tarrana ráda už v BSB, tak jsem si říkala, že ho třeba uvidím. Ale bohužel. Přála jsem si letos potkat Dominiquea Aegertera. Každý rok na něj vždy narážíme skoro na každém rohu a letos nic. Já s ním ještě žádnou fotku nemám, ale letos jsem to chtěla napravit. Nechápu totiž, co to má znamenat, ale on mi v minulých dnech lajkl některé mé fotky na instagramu (přišla jsem na to, že když mu něco okomentuju, tak on mi pak něco lajkne :-D to jako on si prochází profily lidí, kteří mu komentují fotky nebo co? na to má jako čas?). Tak jsem ho právě chtěla potkat, mít s ním fotku, dát to na ten instagram a označit ho tam :-D No bohužel. Letos se jako naschvál neukázal.

IMG_3084
                             Skútry jezdců týmu Kiefer

Potkaly jsme i Mattiu Pasiniho a ten jeho namachrovaný výraz, to byl zážitek :-D (jsem původně chtěla napsat mačo výraz, ale nevím, jestli se to hodí :-D ). Nicméně, údajně je Mattia známý tím, že je to takový machírek trochu. Já si však myslím, že to je jen jakási póza, role a v soukromí takový není. I když, kdo ví, že.

Myslím si, že jsem viděla i Jorge Navarra, ale já vlastně vůbec nevím :-D Pamatuju si ho z loňska, v hlavě mám jaksi zafixované, že jsem ho viděla i letos, ale nic víc si k tomu nevybavuju, tak fakt nevím, kde se to v mé mysli vzalo.

Blížily jsme se ke kamiónu týmu Forward, já už zaregistrovala krásný skútr Lorenza Baldassarriho s velkou výraznou žlutou sedmičkou, tak jsem si to hned fotila. Do toho kamarádky mluvily o tom, že Lorenzo je tam. Tak to byl takový můj první vrchol dne. Mít fotku s Lorenzem jsem si fakt přála (on patří do té mé velké italské Moto2 trojky), takže jsem byla hrozně ráda, že ho vidím. Byl hrozně fajn, ochotně se fotil, snad to i vypadalo, že z toho má radost, že se s ním fotíme. Slušně jsem mu poděkovala (každému jsem vždy hlasitě řekla "Thank you"), no a on mi odpověděl "You're welcome" (tedy "není zač"). Někteří třeba jen něco zamumlají, nebo pokynou hlavou, ale od něj jsem slyšela, jak hlasitě odpovídá a říkal to mě a já z toho měla radost. Ten den tam často jezdil na skútru, takže já si ho užila ažaž. On se tam asi tak hodně pohyboval, protože musel absolvovat prohlídky, jestli může startovat po zranění. A dostal povolení. Tak možná i proto byl tak v pohodě a usměvavý.

Také jsme viděly jeho týmového kolegu Lucu Mariniho. Nejprve jsme nevěděly, kdo to je, když jsme přišly blíž, tak už jsem Lucu poznala. Ještě jsem se s ním nefotila, nicméně, začínám ho mít čím dál tím radši, takže někdy v budoucnu je možné, že se stane, že i já se s ním budu chtít fotit :-D Taky jsme ho viděly poměrně často, protože tam pořád jezdil na skútru. Kluci od Forwardu byli ten den nějací aktivní :-D

No a taky došlo na Franca Morbidelliho. Jak je v paddocku strašně moc vjemů, tak jsem si ani neuvědomila, že by tam mohl být. Jako jasně, ten den ráno jsem na to myslela, že ho chci vidět, ale pak v paddocku se děje tolik věcí, že si nejde vzpomenout na vše. Navíc jsme se těsně před tím fotily s jedním jezdcem MotoGP (nechci dopředu prozrazovat, kdo to byl) a já ještě byla plná dojmů :-D A najednou jedna z kamarádek říká, že je tam asi Morbidelli, ale že si není jistá, zda to je on. Kat tam běžela, a potvrdila, že to je on. No samozřejmě jsem tam musela taky. Musím říct, že na to, jak moc jsem si ho už stihla oblíbit, jsem byla až překvapivě klidná, žádná hysterie. Vše mi to tak nějak začalo docházet až později. Vážně se to stalo? Vážně s ním mám fotku? A pak začala i ta vnitřní hysterie. Protože, když mě obejmul na fotku, tak se mě dotkl. Já si na něj taky sáhla :-D (to mi připomíná loňský rok, když se mě dotkl Stefan a já to triko pak nechtěla prát :-D ). Prostě magor, hysterka. Ale fanynky - holky mě jistě chápou. Nicméně, Franco působil hrozně fajn, byl přesně takový, jakého jsem si ho představovala. I když jsem ho vlastně viděla jen chviličku, takže to tak úplně posoudit nemůžu. Já si tedy nevybavuju, že bych ho viděla někdy v minulých letech, takže nevím, jak moc se o něj lidi zajímali. Ale letos, najednou jede o titul a už kolem nej byla dost slušná skupina lidí. Začíná být dost populární. No, příští rok z něj bude hvězdička MotoGP, tak to bude asi ještě horší se k němu dostat. Ale on fakt vypadá jako hrozně fajn kluk (já si jako idoly vybírám jenom fajn kluky, to je vám snad jasné :-D ), tak si myslím, že si na fanoušky čas udělá. Nevím, možná se mýlím, ale mám takový pocit, že se tam fotil s každým, kdo ho poprosil a také se podepsal každému, kdo jeho podpis chtěl.

Viděly jsme také jeho kolegu Alexe Márqueze. Kamarádky se s ním fotily, já ne. Ale tedy musím říct, že Alex je taky takový fajn kluk. Kdo by si to byl pomyslel, že já tohle jednou řeknu o někom z Márquezů :-D Ale je to tak.

U hospitality Marc VDS / EG 0,0 také byly nějaké plakáty Alexe na motorce a Franca na motorce. Chvíli jsem váhala, jestli si ten Francův plakát nemám vzít, ale nakonec nevzala. To si klidně můžu vytisknout nějakou mou oblíbenou fotku a vylepit. Mám s ním fotku a to je lepší než cokoliv jiného :-D

IMG_3005
           Hospitality Marc VDS / Estrella Galicia 0,0

Aby byla má italská Moto2 top 3 kompletní, tak chybělo potkat Francesca Bagnaiu. Ale na toho jsem štěstí neměla. Aspoň jsem si tedy fotila jejich boxy, motorku a taky ceduli s jeho číslem :-D

Fotila jsem si i garáž asijských jezdců nebo motorku Ikera Lecuony.

Potkaly jsme také Fabia Quartarara a myslím, že snad i Axel Pons projel kolem nás. Také jsem si fotila garáž a motorku Hafizhe Syahrina a dokonce mám vyfoceného i jeho.

Kolem nás projel i Xavi Vierge, na to jsem vlastně ani kamarádky neupozornila, ale já ho poznala :-D Škoda, že projel tak rychle, a že já nejsem tak pohotová na to, abych ho třeba zastavila :-D Jeho kolegu Remyho Gardnera jsem chtěla vidět, ale ten den jsem štěstí neměla (dočkala jsem se jindy, ale o tom potom).

Na divokou kartu jel Karel Hanika. Já jsem se s ním tedy nefotila, ale on se tam po tom paddocku pohyboval snad celou dobu. Takže jsme ho pořád potkávaly :-D Fotila jsem ho, ale zrovna se otočil :-D Mám aspoň vyfocenou jeho motorku v garáži a to taky není málo :-)

Pozn.: Všechny fotografie použité v článku jsou moje.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší