VC Německa 2017

5. červenec 2017 | 17.06 |
› 

sachsenring_2Slíbila jsem, že sem dám články o závodě v Německu na Sachsenringu, takže nyní je na řadě souhrn závodu kategorie Moto2. Bohužel to zrovna ten víkend bylo doma takové divoké, takže jsem z toho závodu viděla jenom minimum. A zrovna to byl skvělý závod, a navíc Moto2 je zrovna kategorie, která mě letos zajímá úplně nejvíc, takže mi to bylo líto, že jsem se nemohla dívat na celý přenos.

Závěrečných asi 8 kol už jsem ale viděla v klidu a bez rušení kohokoliv kolem. Tak jsem si aspoň vychutnala konec. A ačkoliv jsem z toho závodu téměř nic neměla, tak stupně vítězů mi to bohatě vynahradily. Mohla jsem se kochat pohledem, poněvadž na pódiu byli tři mí oblíbení jezdci a navíc to jsou všechno pěkní kluci :-D

Franco Morbidelli a Thomas Lüthi se utrhli a vypadalo to na souboj nejen o vítězství v závodě, ale taky na boj o šampionát. Jenže Thomas Lüthi havaroval. Ten pád jsem viděla, zrovna jsem v té chvíli nakoukla k sobě do pokoje, kde jsem měla puštěnou televizi.

No a pak, když jsem se k TV vrátila na oněch zbylých asi 8 kol, tak na Francovi už byl nalepený Miguel Oliveira. Takže se k Francovi musel přiklepnout neskutečně rychle. Docela jsem se bála, co se bude dít a taky trochu váhala, jaké jsou mé preference. Franco si během sezóny už u mě vybudoval pozici mé závodní jedničky, takže jsem samozřejmě fandila jemu. Jenže Miguelovi by první vítězství v Moto2 tak moc slušelo. Navíc Lüthi havaroval, takže nebral žádné body. Tak jsem si hlavně přála, aby to kluci dotáhli do cíle jako první a druhý.

Chvílemi to vypadalo, že Miguel něco zkusí, v předposledním kole dokonce Franca předjel, ale Franco si první místo vzal zpět v nájezdu do posledního kola. A už nedovolil, aby se Miguel před něj dostal.

Franco tak získal své 6. vítězství v roce. Takže pokračuje v té šňuře, že když je na bedně, tak je to vždy 1. místo. A mě vychází má předpověď, kterou jsem řekla už během loňské sezóny. Tedy, že až vyhraje poprvé, tak už pak bude vyhrávat pořád.

Miguel byl 2., ale je to skvělý výsledek pro KTM, která jede v Moto2 svou debutovou sezónu. Tak mega úspěch jsem před sezónou neočekávala. Je to úžasné.

No a třetí místo nakonec vybojoval Pecco Bagnaia, který porazil Simone Corsiho a Mattiu Pasiniho, se kterými velkou část závodu bojoval ve skupině.

Takže Franco, Miguel a Pecco spolu na stupních vítězů. Kdyby se tohle stalo v Brně, tak bych byla v ráji.

sachsenring_1
Dokonalé stupně vítězů


Životní závod zajel Brad Binder. Tomu to vyšlo úžasně a on si dojel pro 7. místo, jeho nejlepší umístění v Moto2. Tak snad i ta zraněná ruka už se lepší.

Výborný výsledek zaznamenal taky Jorge Navarro, který byl 6. Takže nováčkům to v tomhle závodě hodně vyšlo, hned 3 z nich skončili v top 10.

Nejlepším domácím jezdcem byl Sandro Cortese, což mě potěšilo. Sandro byl výborný v kvalifikaci, vybojoval první řadu na startovním roštu. Měla jsem hroznou radost a tajně doufala v pódium. To sice nepřišlo, ale P8 je taky skvělé, vyrovnal tím svůj letošní nejlepší výsledek. Jeho týmový kolega Marcel Schrötter skončil hned o místo za ním, takže to klukům dobře vyšlo.

Mě udělal radost Remy Gardner, který bral výborné 12. místo. Jen tak dál!

Takaaki Nakagami byl sice 10., takže v souboji o šampionát ztratil nějaké body, ale když přihlédneme k tomu, že startoval až z 23. místa, tak taky v závodě odvedl skvělou práci.

Svůj první bod získal Stefano Manzi! Já měla takovou radost.

Bohužel mimo body zase skončili Jesko Raffin a Yonny Hernández, to je škoda.

Dost zajímavé věci tam vyváděl Augusto Fernandéz. Nebo to byl jeho tým? Nicméně, Augusto během závodu zajel do boxů, pak se vrátil na trať. Netrvalo dlouho a on dostal černou vlajku (tedy diskvalifikaci). Důvod? On totiž v těch boxech nezůstal stát na pit lane, ale zajel přímo do garáže. A to se nesmí. Pokud jezdec zajede až do garáže, tak už na trať zpátky nesmí. Zvláštní, že tým takto pochybil.

Jak už jsem zmínila, havaroval Thomas Lüthi. Z jezdců, kteří bojují o titul, havaroval taky Alex Márquez. To bylo hned v prvních kolech závodu a byl v té době na třetím místě. Já ten pád živě neviděla, vlastně až pořádně včera jsem našla nějaké záběry. A byl to tedy nepěkný pád. Alex byl dokonce převezen do nemocnice na vyšetření a má kolem krku takový ten krunýř, nebo jak se tomu říká. Prý je ale v pořádku a má to jen preventivně. Tak nevím.

Během závodu havarovali taky Andrea Locatelli, Dominique Aegerter a Héctor Garzó.

Že vám jméno Héctor Garzó nic neříká? On jezdí v CEV Repsol v kategorii Moto2. Já minule chvíli na CEV koukala (závody dávají na youtube) a všimla jsem si ho. Když bylo oznámeno, že pojede místo zraněného Xavi Viergeho na Tech 3, tak jsem sice byla překvapená, ale taky jsem měla radost, že i tihle kluci dostávají šanci. Myslím, že v šampionátu CEV by letos mohl jet na titul a asi mu budu fandit :-D Nicméně, neztratil se ani v mistrovství světa. Už v trénincích se předváděl velmi dobře, v kvalifikaci si vyjel výborné 5.místo! Bohužel v závodě mu to nevyšlo.

Ještě se vrátím k Dominiqueovi. Koukám totiž do výsledkové listiny a teda zírám, co on tam vyváděl :-D Havaroval, pak to zvedl a pokračoval. Za chvíli jel do boxů, pak vyjel zpátky na trať, za okamžik ale znovu zajel do boxů a pak se znovu vrátil na trať. Do boxů zajel i do třetice, ale to už tam zůstal :-D

Na závěr ještě něco k marodům. Jak jsem již zmínila, nezávodil Xavi Vierge, který si v Nizozemsku při pádu zlomil palec na ruce. Místo něj jel tedy Garzó. Nezávodil ani Lorenzo Baldassarri, který měl ten strašný pád v Nizozemsku a já se bála o jeho život. Nakonec skončil jen se zlomeným kotníkem. Nahradil ho Federico Fuligni. Baldův týmový kolega Luca Marini do závodního víkendu nastoupil, ale taky bojuje se zraněním z dřívějška (myslím, že ruka) a v sobotu se dohodl s týmem a dál už nepokračoval. Takže chudák Federico Fuligni na to byl u Forwardu sám.

Tím, že Franco vyhrál a Lüthi nebodoval, se Francův náskok v šampionátu zvýšil, takže to jsem spokojená a to je to, co jsem si před letní přestávkou a před Brnem přála. Tedy, ne, že bych si přála pád Lüthiho, ale přála jsem si, aby měl Franco větší náskok. Aspoň budu v Brně klidnější :-D

Po VC Německa se tedy sezóna dostala už do své poloviny, to je neskutečné, jak to utíká. Na závodníky teď čekají skoro 5týdenní prázdniny, které ale každý využije po svém. Někteří si budou užívat volno a načerpávat síly do druhé poloviny sezóny, někteří budou léčit svá zranění, někteří budou závodit (např. Dominique Aegerter pojede 8hodinovku na Suzuce), někteří budou testovat (prý tu v Brně v půlce července bude testovat Marc VDS, to jako tu bude Franco??). No a na začátku srpna začne druhá půlka sezóny a vše vypukne tady v Brně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář