VC Německa 2017

4. červenec 2017 | 21.42 |
› 

sachsenringSlíbila jsem článek k Velké ceně Německa, tak tady to je. Nejprve tedy přidávám souhrn závodu Moto3. Počasí bylo celý víkend takové nic moc, na závod jim to naštěstí vyšlo a odjelo se to na suché trati a bez deště.

Závodu se neúčastnili hned tři moji oblíbení jezdci. A musím říct, že to bylo takové divné, chyběli mi tam. Albert Arenas je zraněný dlouhodobě, ale už se snad to rameno a klíční kost lepší. V týmu Aspar ho opět nahradil Raul Fernandéz. Ten dokonce vyhrál nedělní ranní warm up. A jak se radoval :-D

V minulém článku jsem psala, že Nicco Antonelli má zraněná ramena a záda a že bych byla radši, kdyby v Německu nejel a soustředil se na to, aby se uzdravil. No, tak se to opravdu stalo. Celý závodní víkend vynechal. Na jednu stranu jsem byla ráda, že to takto dopadlo, na druhou stranu mě to mrzelo, nikdy bych neřekla, že zrovna Nicco mi bude na trati tak chybět. Místo Nicca jel u Aja Danny Kent.

V pátek bohužel havaroval Jorge Martín a zlomil si kotník a lýtkovou kost. Už je po operaci, tak uvidíme, jak to bude probíhat, jestli bude muset vynechat příští závod, nebo jestli to stihne. Jorge má štěstí v neštěstí, že se zranil a pak nastala letní přestávka, která trvá skoro 5 týdnů, takže by se teoreticky mohl stačit dát dohromady.

Vlastně hned na začátku závodu se trhla skupina Mir, Fenati, Ramírez, Bulega, Arbolino. Tahle pětka dlouho jezdila společně a mé preference byly jasné: Mir a Ramírez. Marcos Ramírez ještě nikdy na bedně nebyl a já mu to tak moc přála. Joanu Mirovi jsem zas přála vítězství, aby si před přestávkou navýšil vedení v šampionátu.

Mile mě překvapil Tony Arbolino, a když pak havaroval, tak mi to bylo hrozně líto. Fakt mě to moc mrzelo. Ten kluk jel životní závod, to byla neskutečná škoda. Doufám ale, že o něm ještě hodně uslyšíme.

Od pádu Arbolina to pak pomalu přestával stíhat Bulega, takže na čele zůstala jen trojice. Tak jsem si říkala, že jestli kluci nebudou bláznit a někdo z nich tam neudělá nějakou blbinu, tak si všichni pro stupně vítězů dojedou. Docela jsem se bála toho Fenatiho, protože známe, že... Nicméně, nakonec to dopadlo a opravdu si všichni tři pro to pódium dojeli.

Joan Mir vyhrál, takže u mě samozřejmě spokojenost. Fenati byl druhý, takže se pořád dost slušně drží v šampionátu. Vlastně je teď druhý. No a třetí místo získal Marcos. Ten Marcos, kterého jsem objevila v CEV a loni mu v kategorii Moto3 fandila v boji o titul. Ten ztratil až v úplně posledním závodě sezóny. Stále si pamatuju, že jsem to docela prožívala. A tenhle Marcos teď získal své první stupně vítězů v MS. Měla jsem ohromnou radost a zároveň se vlastně potvrdily moje předpovědi, že on to jednou dotáhne daleko.

Zajímavé, že jeho největší soupeř z loňského Moto3 CEV Lorenzo Dalla Porta, který je letos taky v Moto3, se nechytá. Přitom byl mnohými právě on pasován na toho talentovaného a toho, který překvapí.

Já si to myslela taky, ale zároveň jsem to přála i Marcosovi. Když už jsem u Lorenza, tak ten v Německu skončil až 19. Koukám do statistiky a vidím, že to už je letos počtvrté, co skončil na 19. místě. Jediné body, které bral, byly ve Francii. To nic moc. A je to škoda, Lorenza já mám docela ráda, přála bych mu nějaký výrazný úspěch. Nevím, čím to. Že by tou Mahindrou, kterou má tým Aspar? Že by se až teď ukázalo, jak je Pecco Bagnaia výjimečný, když na té motorce dokázal loni vyhrát?

Skvělý byl na domácí trati Philipp Oettl. On bojoval v té druhé skupině, dlouho byl na čele té skupiny, ale zajížděl takové časy, že se byl schopný od nich odpoutat. Bohužel kluci na čele už měli náskok a Philippovi se to stáhnout nepovedlo. To jsem si přála, byla by bomba, kdyby získal doma pódium. I tak je to pro něj konečně zase dobrý výsledek, mám z něj radost.

Enea Bastianini se taky předvedl, byl 6. a to je jeden z jeho letošních lepších výsledků. Konečně taky dobře jel Livio Loi, když byl 7. Poprvé od doby, co se šampionát přesunul do Evropy, bral body.

Mě potěšil Bo Bendsneyder, 8. místo je hezké. V té skupině bojoval, chvíli to vypadalo dokonce na P6, v závěru sice dvě pozice ztratil, ale pořád dobrý výsledek, vlastně v letošní sezóně zatím jeho nejlepší. Tak si aspoň po té smolné domácí Velké ceně spravil chuť. Jak už jsem napsala, Nicco nejel, nahradil ho Danny Kent. No a Danny havaroval. Navíc měl ještě na startu penalizaci 12 míst. Takže startoval hodně z hloubi pole.

Dobře jel i Tatsuki Suzuki, byl v top 10 a já pozoruju, že se zlepšuje.

Tým Platinum měl dvojnásobnou top 10, protože kromě Marcose na stupních vítězů měli i Darryna Bindera na 10. místě. Skvělý závod od Darryna.

Mě udělalo radost, že pár bodů získal i Juanfran Guevara. Jules Danilo získal další dva body, takže taky dobré. Na bod dosáhl i Marco Bezzecchi.

Na 11. místě byl Fabio Di Giannantonio, který po Martínově nehodě hájil barvy týmu Gresini sám. Minule mu to nevyšlo, tak se zase vrátil na body. I tak je to ale ze závodů, které dokončil, jeho nejhorší výsledek.

Jakub Kornfeil opět mimo body, stejně jako Patrik Pulkkinen. Patrik navíc ulil start, takže dostal penalizaci průjezd boxy a bylo po šancích na jakékoliv zlepšení se v závodě.

Docela tam řádila María Herrera, jsem zírala, co se děje :-D Ona taky dostala penalizaci 12 míst, takže startovala z úplně posledního místa. V závodě havarovala, pak pokračovala. Pak zajela do boxů, pak se vrátila na trať. Měla to takový akční :-D Závod nakonec dokončila s dvěmi koly ztráty.

Zajímavý úkaz je Andrea Migno. V domácí GP vyhrál, od té doby se ale nijak výrazně nepředvedl. Teď byl dokonce až 16., tedy bez bodů.

V posledním kole závodu havaroval Gabriel Rodrigo. Tak když už není zraněný a startuje, tak zas spadne v posledním kole, ach jo :-/

V závodě spadli taky Aron Canet a John McPhee, takže odjeli ze Sachsenringu bez bodů. A to může být z pohledu celkového šampionátu hodně důležité.

To je ode mě k závodu všechno. V době letní přestávky plánuju napsat a publikovat shrnutí první půlky sezóny. Ráda bych ke každému jezdci napsala pár slov. Jelikož těch jezdců v Moto3 je celkem dost, tak se bojím, že se mi to hodně natáhne :-D Teď tedy je volno, i když každý z jezdců to bude prožívat jinak. Někdo fakt jede na dovolenou, někdo bude trénovat, někdo se bude uzdravovat ze zranění, někdo se bude účastnit jiných závodů... No a na začátku srpna vše bude pokračovat v Brně (a mě už pomalu chytá hysterie :-D ).

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář