Tohle není fér

19. září 2010 | 20.48 |
› 

To, co se dneska stalo při závodě 125 ccm v Aragonu, se mi vážně nelíbí. Já vím, že život není fér, ale podle mě tohle je trošku moc. Jasně, člověk dovnitř nevidí, ale je to po dlouhé době zas věc, která mě pořádně naštvala.

Popíšu vám celou situaci. Z pole position startoval Marc Marquez. Po startu v první zatáčce se všichni kluci cpali co nejvíc dopředu, což je normální. Randy Krummenacher havaroval a bohužel sejmul i Marca. Ten samozřejmě nadával, a nemohl pokračovat, protože měl poškozenou motorku. Randy pokračoval, sice poslední, ale jel. Po nějaké době se na televizi objevil titulek, že Randy je vyšetřován a zanedlouho na to dostal černou vlajku, tedy diskvalifikaci. Ta diskvalifikace musela být za ten incident, protože nebyla žádná zpráva o tom, že by třeba ulil start nebo jel s poškozeným motocyklem. Takže Randy musel nedobrovolně do boxů. 

Tak a teď co si o tom myslím já. Myslím, že Randyho diskvalifikovat nemuseli. Byl to obyčejný závodní incident po startu, jakých už se staly desítky. A pokud si dobře pamatuju, nikdy ten, kdo to zavinil nebyl diskvalifikován. Mě to naštvalo, protože Randy přece Marca nesrazil schválně. Taky proč by to dělal, na titul stejně nemá. Ano, příznávám, Randy je můj oblíbenec, ale nechci ho tu obhajovat, i když to tak asi vypadá. Kdyby takovouhle diskvalifikaci udělali pokaždé, tak ani nepípnu, ale co si já pamatuju, tak se to ještě nestalo. A mě to vadí, přijde mi, jako by to Randymu udělali schválně, něco jako odplatu za to, že jim srazil jejich miláčka. Protože závod se jel ve Španělsku, Marc Marquez je Španěl, jel z pole position a byl ve vedení šampionátu. Mě se zdá, že si prostě někdo stěžoval, a tak Randyho diskvalifikovali. Jsem zvědavá na Randyho vyjádření, pokud ho někde najdu. Jestli mám v tom, co píšu pravdu, tak je mi moc líto a štve mě, jak daleko někteří funkcionáři můžou zajít.

Třeba na to máte jiný názor, to je mi jasný, co člověk, to názor, ale já to prostě vidím takhle.

 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře