Moto3: GP Itálie a Katalánska

23. červen 2017 | 21.18 |
› 

barcelona_1Chtěla jsem souhrn závodů z italského Mugella a katalánské Barcelony napsat a publikovat hned ten následující týden, jelikož tam jezdci měli volno, ale jaksi se mi to nepovedlo tak, jak jsem plánovala. Takže souhrn těchto dvou závodů, které se konaly hned týden po sobě, přináším teď.

A hned na začátku musím pochválit Joana Mira. V Mugellu sice nebyl tak suverénní a skončil až na 7. místě, ale doma v Barceloně jel skvěle. To byla z jeho strany opravdu skvělá taktická a chytrá jízda. Byl v čelní skupině, ale byl spíš takový pasivní, nikam se nehnal, nijak moc nebojoval. No a v závěru zaútočil a vyhrál. Ten závod fakt zvládl skvěle. Taky má nyní na čele šampionátu dost slušný náskok.

Přesouvám se k týmu Ajo, tedy k mému nejoblíbenějšímu týmu v Moto3. Niccolò se konečně začíná zlepšovat a konečně se na něj začíná usmívat štěstí. V Mugellu jel svou domácí GP a já fakt doufala, že zabojuje a získá nějaké body. Jenže ten závod byl naprosto šílený. Tam prostě pospolu jelo snad celé startovní pole a to od začátku až do cíle. Nebyla výjimka, že jezdec byl v jedné zatáčce třeba P5, ale za chvíli už byl P17. Já na to fakt neměla nervy :-D Nicco se celkem držel, vypadalo to na body, ale v závěru mu to nevyšlo a on byl 16. A mě to bylo tak líto. Byl to třetí závod v řadě bez bodů, já jsem z toho byla už dost zoufalá. Snažila jsem to ale brát pozitivně a vzít si z toho to, že Nicco dojel do cíle bez pádu, že bojoval až do konce. V Barceloně mi ale udělal radost. Dojel na 11. místě. Já jsem v závěrečných kolech byla fakt nervózní, aby to dopadlo. A dopadlo. Měla jsem z toho radost, konečně zase lepší výsledek, od prvního závodu sezóny v Kataru jeho nejlepší závod. Konečně. Teď jen doufám, že to bude pokračovat v podobném stylu dál.

Bo měl docela dobrý závod v Mugellu, skončil 12. a nebylo to úplně zlé. V Barceloně byl 15., takže bral bod, ale on sám nebyl spokojený. Tento víkend se jede jeho domácí závod v Assenu. A já se toho dost obávám, protože Bo prohlásil, že chce být v top 5 a ideálně pak vybojovat stupně vítězů. Což o to, bylo by to super mega, ale já se obávám, že v současné situaci to není možné. Ajo letos nemá nejlepší motorku, to už jste si asi taky všimli. Jasně, v Moto3 je možné leccos, to víme taky. Tak snad po tomto víkendu nebude Bo zklamaný.

barcelona_2

V Mugellu si pro senzační vítězství, a své první v životě, dojel Andrea Migno. Já ho nikdy neměla ráda, ale nakonec jsem se přistihla, že mu to přeju :-D Fakt jsem normálně měla za něj radost. Já už se fakt nepoznávám :-D

Mě osobně udělal ohromnou radost Juanfran Guevara. Tedy on mi letos dělá radost pořád, ale v Itálii to bylo extrémní, protože se probojoval na stupně vítězů :-) Bohužel doma ve Španělsku havaroval (kolize s Darrynem Binderem) a pak to sice dojel, ale mimo body.

A to startoval z první řady, škoda. Naopak jeho kolega z týmu Gabriel Rodrigo pořád bojuje s nějakým zraněním. Když už se z jednoho dostane, tak se zraní znovu. V Itálii tak ještě nezávodil, ale v Katalánsku už nastoupil. No a co myslíte? Havaroval hned v první polovině závodu.

Když už jsem zmínila toho Darryna... tak v Itálii konečně dojel závod do cíle bez toho, aby v půlce závodu upadl. Bojoval až do cíle a nakonec z toho bylo 4. místo, takže paráda. Jenže v Barceloně už mu to zase nevyšlo, když se zamotal do nehody s Juanfranem. Velkou radost mi ale dělá Darrynův týmový kolega Marcos Ramírez. Jak v Itálii, tak i ve Španělsku zajel velmi dobrý závod a získal umístění v top 10. Mám z něj radost. A ještě jedna poznámka k Marcosovi. Štve mě, jak komentátor (bohuže jsem zjistila, že ne jen ten v ČR) pořád dokola omílá, že ho Marcos překvapil, že to je šok, že jede na čele a tak... No tak jede dobře, no, v Moto3 je to přece těsné a bojovat o vítězství může kdokoliv. A navíc, Marcos přece není žádný béčkový jezdec, to už se vědělo loni, když nahradil Karla Haniku.

Patrik Pulkkinen si shodně zajel v obou závodech 27. místo. Jasně, to není nic, čím by zaujal, ale ten Peugeot prostě není dobrý, to zaprvé, a Patrik si bude zvykat hodně dlouho, to zadruhé. Tak to prostě je. Nicméně, zlepšuje se, to vidím. Jakub Kornfeil taky nic moc, vlastně byl v obou těch závodech jen pár míst před Patrikem.

Jorge Martín začal sezónu skvěle, ale v Itálii mu to v té velké mele moc nevyšlo. Sice tam taky bojoval o podium, ale jak vlastně o podium jelo skoro celé pole, tak se to pořád míchalo. A Jorge tak asi mohl být rád aspoň za 1 bod. Navíc měl na startovním roštu penalizaci 12 míst. V Katalánsku už si ale zase pro bednu dojel.

mugello_1

Skvěle zajel v Itálii Fabio Di Giannantonio, když byl druhý. Ten mi udělal radost. Dobře taky jede Aron Canet, byl dvakrát pátý. Dobře v Barceloně jel Enea Bastianini, už jsem si myslela, že to dotáhne až na stupně vítězů, nakonec byl 4., ale dorovnal tím svůj letošní nejlepší výsledek.

Pozor na Romana Fenatiho, který zajel P2 v Barceloně a v šampionátu se stále drží na 2. příčce.

Naopak Romanův týmový kolega Jules Danilo má u svého jména u obou závodů ono DNF. To mě tak moc mrzí.

Smůlu měl Albert Arenas, který se při pádu v posledním kole závodu v Itálii zranil. Má vykloubené (no, to není přímo vykloubené, to zranění je horší, ale neznám ten přesný lékařský výraz) rameno a klíční kost a musel vynechat Barcelonu, no a bude muset vynechat i Assen a Sachsenring.

Tak to je jen takové mé rychlé a stručné shrnutí. Nezmínila jsem všechny závodníky v poli. Ale momentálně už nemám víc, co bych k tomu řekla. Plánuju napsat další shrnutí po přístích dvou závodech, jak jsem zmínila, to budou právě Assen a Sachsenring, které se jednou hned týden za sebou. No a potom je letní přestávka, tak bych ráda napsala nějaké velké shrnutí a můj komentář k polovině sezóny.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář