Mé ohlédnutí za Světovým pohárem 2016/2017

23. duben 2017 | 15.03 |
› 

Benedikt Doll und Simon SchempHned po sezóně jsem věděla, že chci napsat nějaké mé shrnutí biatlonové sezóny. Pořád jsem se k tomu ale nemohla dokopat. Sezóna už je dávno pryč a já mám v hlavě už jen motorky, přesto bych něco málo chtěla napsat, když už jsem to tedy měla v plánu. Jelikož ale od poslední sezóny už nějaký čas uplynul, tak to bude jen takový kratší článek a spíš budu vychvalovat své oblíbence :-D

Mou hvězdou mezi muži je Simon Schempp. V loňské sezóně jsem váhala, jestli je má jednička, ačkoliv už tenkrát patřil mezi mé velké oblíbence. Letos už to bylo jasný. A jakou mi dělal během sezóny radost. Opět sice byl několikrát mezi závody nemocný (což je každou sezónu) a některých závodů se nemohl zúčastnit, ale jinak bylo vše super. Vyhrál jeden závod, jednou byl druhý. Německou štafetu jednou dovedl k vítězství. A taky se stal mistrem světa. A to dvojnásobným. Nejprve ve smíšené štafetě. On finišoval proti Fourcadovi. Ještě teď si pamatuju, jak jsem to prožívala. Když si to teď zpětně vybavuju, tak takhle hrozně neprožívám někdy ani závody MotoGP :-D No a taky se stal Simon mistrem světa v závodě s hromadným startem. To byl ten úplně poslední závod celého MS. Já to tak strašně prožívala, byla u toho nervózní, že když se to Simonovi povedlo, tak jsem si musela otevřít okno, abych to rozdýchala. Jako vážně.

Mou novou hvězdou se letos stal Benedikt Doll. Dobrý závodník, sympatický kluk a Simonův kamarád :-D Benediktovi se letos hodně dařilo, tak jsem měla radost, že jsem si vybrala toho správného oblíbence :-D I když individuální podium nezískal žádné. Až na jedno. A to bylo zrovna to nejdůležitější. Stal se mistrem světa ve sprintu. Jakou já z něj měla radost :-)

Hodně taky fandím Rakušanům. Dominik Landertinger je můj oblíbený závodník již spoustu let, ráda mám taky Simona Edera a Juliana Eberharda. A těm všem se povedlo dostat na stupně vítězů, takže u mě vládla spokojenost. Navíc Julian dokonce dvakrát vyhrál.

Na domácím MS získal Simon Eder bronz v hromaďáku, tak to bylo hezké. Společně pak kluci ve štafetě vybojovali taky bronz. A to bylo hrozné, protože oni o ten bronz bojovali proti Německu (Simon a Benedikt byli v týmu) a já to hrozně řešila a prožívala, protože jsem chtěla na stupních vítězů obě štafety.

Co se jiných závodníků týče, tak dobrou sezónu měl Ondřej Moravec. Taky jsem měla radost, když se na bednu dostal Michal Krčmář. Skvělý byl Lowell Bailey. Já měla radost z toho, že při posledním závodě SP se na bednu dostal Andrejs Rastorgujevs.

Martin Fourcade je prostě Fourcade, tady není potřeba cokoliv dalšího dodávat :-D

Z Norů to tentokrát nejlíp šlo Johannesi Thingnesi Boe. Sem tam se na bednu dostal i Emil Hegle Svendsen.

A na MS vybojoval bronz i legendární Ole Einar Bjoerndalen.

Mezi ženami je mou jasnou jedničkou Kaisa Mäkäräinen. Já už se teď děsím dne, kdy Kaisa skončí se závoděním (což vypadá, že bude tak za dva roky, možná už dokonce za rok), protože potom asi ženský biatlon přestanu úplně sledovat. V několika závodech letos nebyla a mě ten závod nebavil. To už něco značí.

Jinak jsem ale s jejími výsledky spokojená. Bylo několik umístění na stupních vítězů, dokonce i dvě vítězství. A taky bronz z MS :-)

Velkou radost mi udělala taky Mari Laukkanen. Zlepšuje se a to je dobře. Kaisa prostě potřebuje nástupkyni. Ty její dvě výhry na konci sezóny jsem málem obrečela (a navíc jsem ani jeden závod zrovna nemohla sledovat).

Skvělá byla opět Gabriela Koukalová. Dobře se uvedla i Eva Puskarčíková.

Byla to sezóna Laury Dahlmeier, která teda byla vážně neskutečná, i když i ona měla nějaké ty výpadky.

Trošilinku mě zklamala Dorothea Wierer, od které jsem čekala něco víc.

Chtěla bych vyzdvihnout hromadný závod v Anterselvě, kde vyhrála Nadine Horchler. Místní federace ji odsunula do nižších šampionátů, dostala ale šanci v Anterselvě na SP a do massáku se vlastně dostala až jako náhradnice. Jela s číslem 30 (tedy to nejhorší) a vyhrála. To byl obdivuhodný výkon.

A to je ode mě vše. K všem těm dopingovým kauzám se teď vyjadřovat nechci. Nechce se mi nad tím vším teď přemýšlet. Navíc už je to (zatím) pryč. Až začne nová sezóna, tak se to asi bude řešit (navíc to bude sezóna olympijská), teď je aspoň na chvíli ticho a klid.

Jak jsem již napsala v úvodu, sezóna už je dávno minulostí, takže už mě vůbec nenapadá, co víc bych ještě měla psát. Spíš jsem tu jen chtěla pochválit Simona, Benedikta, Rakušany a Kaisu :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší