GP Kataru 2017

5. duben 2017 | 19.05 |
› 

katarZávod Moto3 opět nezklamal. I když spousta kluků odešla do Moto2, tak nejnižší kategorie rozhodně neztratila na své atraktivitě. Zůstali tam jiní skvělí kluci (a holka) a přišli nováčci. Opět to byla bitva od startu až do cíle. Proto tu kategorii mám tak ráda.

Já jsem už v článku o mých oblíbených jezdcích psala, že pasuju Joana Mira do role velkého kandidáta na titul mistra světa. Ano, byl teprve jeden závod, ale Joan ukázal, že na špičku patří. Mám z jeho vítězství velkou radost a doufám, že další budou následovat :-D

Druhým místem mě překvapil John McPhee. Na mokru je výborný, to je schopný i vyhrát, jak ukázal loni v Brně. Ale na suché trati? Já úplně zírala. Získal své vůbec první pódium na suché trati. Navíc v nově vytvořeném britském týmu. Palec nahoru za to!

Třetí byl Jorge Martín, který mi udělal radost. On je to takový milý, hodný a sympatický kluk. Doufám, že se letos ještě na stupně vítězů několikrát podívá. Moc bych mu to přála.

Dobrý výsledek zajel i Aron Canet, byl čtvrtý. Ukázal, že letos se s ním musí počítat. Loni byl nováček, jeho výkony nebyly vyrovnané, ale letos si myslím, že se v jeho podání můžeme dočkat i vítězství.

Dobře jel i Romano Fenati. To musím, ač nerada, přiznat :-D Ale bylo vidět, že ta Ongetta (i když tým už se Ongetta nejmenuje, já je tak pořád nazývám :-D ) je prostě slabší. Na rovince moc nestíhal.

Mě osobě hodně potěšil Marcos Ramírez svým 9. místem. To je opravdu paráda. Taky jeho týmový kolega bodoval. Darryn Binder byl 13.! Začal o dost líp než loni, tak doufám, že si to nepokazí. Mimochodem, už jste viděli jeho nový účes?

Dost slibně to vypadalo s Bo Bendsneyderem. Jenže bohužel havaroval. I když to nebyla tak úplně jeho chyba. Nicméně je to velká škoda. Já věřila, že třeba tu bednu urve. Trošičku mě zklamal Niccoló Antonelli, to tedy musím přiznat. Jo, byl v čelní skupině, ale nijak aktivně se tam neprojevoval. Což mě trošku zaskočilo. Nicméně 7. místo pro začátek určitě není špatné. On není žádný motocyklový zázrak, to asi všichni tak nějak víme a tušíme, a prostě u Aja potřebuje víc času. Věřím ale, že časem nějaké to pódiové umístění přijde.

Chtěla bych vyzdvihnout 10. místo Adama Norrodina, to je velmi dobré. Výborně zajel taky Ayumu Sasaki. To je letošní nováček a on byl 11.! Fakt skvělý výkon. Teď se ukazuje, že se loni tím šampiónem RBRC nestal náhodou. Mám takové tušení, že by díky němu mohli mít Japonci zas po nějaké době špičkového jezdce. Ale teď je ještě brzy cokoliv hodnotit, byl jen jeden závod. Nicméně, jsem na něj docela zvědavá a asi budu jeho výsledky blíže sledovat.

Andrea Migno byl 6., což není zlé, ale Nicolo Bulega byl až 14.

Nevím, co se stalo, on se tam v té čelní skupině taky pohyboval, pokud se nemýlím. A nakonec se takhle propadl. Stále však bral aspoň pár bodů.

Komu první závod vůbec nevyšel, to byl Enea Bastianini. Tím, že se kvůli počasí nejela kvalifikace, tak on startoval hodně vzadu a asi to poznamenalo i ten závod. I tak jsem ale od něj čekala víc, než jen 16. místo. Přitom si myslím, že tím přestupem k Estrelle Galicii si nijak nepohoršil, spíš naopak.

Bohužel to taky moc nevyšlo Jakubovi Kornfeilovi. Ten byl 20. A i on startoval z docela zadních pozic. Já to říkám pořád, že mám z toho Peugeotu obavy. Tak uvidíme, uklidňuju se tím, že je teprve začátek sezóny. Jeho nový týmový kolega taky nic moc. V jeho případě spíš to nic. Ale já Patrika Pulkkinena teď budu omlouvat, protože je to nejmladší jezdec v poli, byl v Kataru poprvé a žádný velký talent to není. Tipovala jsem, že dojede poslední. Důležité ale bylo, aby to dojel a získal nějaké zkušenosti. Jenže to právě bylo ono. Nedojel. Mě to bylo tak líto. Jo, jel s velkou ztrátou poslední, ale já fakt doufala, že do cíle se dostane. Tak snad příště.

Docela mě zklamal i Lorenzo Dalla Porta, kterého já pokládám za jednoho z největších talentů, kteří tam jsou. A on byl až 23.

Bohužel upadli moji oblíbenci Albert Arenas, Philipp Oettl i Juanfran Guevara. V případě Philippa a Juanfrana to dokonce byla jejich vzájemná kolize :-/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře