Top 12 mých oblíbených jezdců Moto3 pro 2017

20. březen 2017 | 21.31 |
› 

Nová sezóna MotoGP startuje tento týden, takže je nejvyšší čas na mé předsezónní žebříčky pro všechny tři kubatury. A musím říct, že oproti loňsku jsou ve všech třech docela velké změny. Taky musím přiznat, že rok od roku je pro mě těžší tyto žebříčky dělat. Tak nějak mám vlastně ráda všechny a o tom, koho preferuju, občas rozhodují opravdu maličkosti :-D Jako první vám tedy přináším svůj žebříček Moto3.

Jak jsem již naznačila v úvodu, tentokrát pro mě bylo extrémně těžké vybrat, komu fandím. Zjistila jsem totiž, že mám velkou skupinu tzv. neutrálních jezdců, tedy těch, které nijak neřeším, nemám k nim žádný vztah, ale ničím mi nevadí. To je opravdu početná skupina a na konci článku vás s ní seznámím :-D

Teď tedy k těm oblíbencům. Těch je nakonec celkem 18. Tedy, jak jste pochopili, já to začínám dělit na ty, kterým fandím a na ty, které neřeším (tedy jsou neutrální) :-D Z těch 18 jsem vybrala ty, kterým budu fandit určitě a utvořila se mi skupina 12 jezdců, které vám teď představím. Některé už znáte z žebříčků z minulých let, pro některé je to premiéra.

Jezdci jsou řazeni abecedně podle příjmení.

NICCOLÓ ANTONELLI (ITA; #23): Red Bull KTM Ajo

niccoló_antonelli

A hned na úvod tady je Niccoló. Na toho se letos obzvlášť zaměřím. V mém žebříčku rozhodně není nováčkem, ale vždy býval spíš do počtu. Letos je tu velká pravděpodobnost, že Niccoló bude v Moto3 mou závodní jedničkou. To jsou ale věci, že :-D Ale když on přišel do mého nej týmu KTM Ajo a za to má tolik plusových bodů, že víc už jich získat ani nemůže :-D Hrozně moc se na něj v barvách týmu těším a držím mu palce na rukách i nohách, aby to vyšlo a aby se mu dařilo. Teď má šanci se pořádně ukázat světu a já tak strašně doufám, že si to nepokazí. Už jsem samozřejmě prohlížela nějaké fotky v nové kombinéze a ten tým mu vyloženě sluší. Už je z něj velkej kluk :-D Taky se musím pochlubit, že na Instagramu a Twitteru vždycky dává lajk, když ho označíte v příspěvku. Takže za to má taky plus.
 

ALBERT ARENAS (SPA; #75): Aspar Mahindra Moto3

albert_arenas

Já se na Alberta tak strašně moc těším, že to ani možný není :-D On už jel pár závodů na divokou kartu, ale hlavně se loni věnoval kategorii Moto3 v šampionátu CEV. Je to další z těch talentovaných (a roztomilých :-D ) Španělů. Navíc si ho do svého týmu vzal rovnou Aspar, tak doufám, že si to Albert (mimochodem, krásné jméno) nepokazí a dobře se uvede. Rozhodně je to jeden z těch jezdců, které budu v sezóně hodně sledovat a podporovat.
 

BO BENDSNEYDER (NED; #64): Red Bull KTM Ajo

bo_bendsneyder

Jsem ráda, že Bo zůstává ještě další sezónu u Aja.

Loni si všechno vyzkoušel, naučil se spoustu věcí (dokonce se dokázal dostat na stupně vítězů!) a letos to snad všechno využije. Fakt doufám a věřím ve zlepšení oproti loňské sezóně. Týmová dvojka Niccoló a Bo se mi začíná líbit čím dál tím víc. A to jsem ze začátku, poté, co byl Niccoló potvrzen v týmu, z toho měla takové smíšené pocity. Fakt se na ty dva u Aja moc těším. Doufám, že Bo si bude zajíždět dobré výsledky, protože kdyby případně u Aja už pro další rok pak nezůstal, tak aby se hezky uvedl a měl šanci získat dobré místo někde jinde. Tým Red Bull KTM Ajo pro mě bude opět (jak jinak) středobod závodění Moto3.
 

DARRYN BINDER (RSA; #40): Platinum Bay Real Estate

darryn_binder

Výborná zpráva na začátek, Darrynův tým změnil šasi z Mahindry na KTM. To mi udělalo neuvěřitelnou radost. Ta jejich loňská Mahindra, to byl snad nejhorší motocykl v celém startovním poli. Přitom Mahindry některých jiných týmů na tom nebyly vůbec zle. Tak nechápu, co se dělo. Jestli prostě neměli finanční prostředky na to, aby to bylo lepší, jestli měli nějakou starší specifikaci, nebo proč. Nicméně, zdá se, že KTM jim opravdu prospěla. V předsezónních testech si Darryn vedl líp než bych kdy očekávala. Já bych mu tak moc přála, aby pravidelně bral body a taky, aby se dokázal podívat do nejlepší desítky. Nesmíme zapomínat, že to je Binder a u Brada to taky šlo postupně a před pár lety by nikdo netipoval, že jednou bude mistrem světa. Tak třeba u Darryna je to podobný a on bude pomalu stoupat vzhůru. Neříkám, že letos získá titul, to si myslím, že se na 99,9 % nestane, ale nějaký posun oproti minulým rokům snad zaznamená.
 

JULES DANILO (FRA; #95): Marinelli Rivacold Snipers

jules_danilo

Tým Ongetta- Rivacold lehce pozměnil název. Nicméně Jules v týmu pojede dál a to jsem ráda. Docela jsem se totiž během přestupového kolotoče bála, že ho vymění za někoho jiného a chudák Jules bude bez místa. A to by v době, kdy jsem si plně uvědomila, že mu fandím, nebylo dobré. Jules měl vždy mé sympatie, ale nikdy se do mé topky nedostal. Až v závěru loňské sezóny jsem zjistila, že mu fandím a to celkem dost a už tenkrát mi bylo jasné, že se do žebříčku mých oblíbených jezdců pro sezónu 2017 (pokud v kubatuře vydrží) určitě dostane.
 

JUANFRAN GUEVARA (SPA; #58); RBA Racing Team

juanfran_guevara

Poznámka hned na úvod. Tohle je tak strašně roztomilý kluk. Jako vážně :-D Já si ho všimla už někdy před 2 lety (to ještě závodil u týmu Aspar), ale fandění pak přicházelo postupně. Letos už je to tedy jeden z mých nejvíce oblíbených jezdců této kubatury. Jsem ráda, že zůstává u týmu RBA, loni se postupně zlepšoval, tak doufám, že to zlepšování bude pokračovat i v letošní sezóně.

JAKUB KORNFEIL (CZE; #84): Peugeot MC Saxoprint

jakub_kornfeil

Jakub už zůstal jediným českým zástupcem v nejnižší kategorii. Ale na druhou stranu, buďme vděční, že tam stále někdo z ČR je. Loni se mu dost dařilo, ráda bych, aby to tak pokračovalo, ale změnil tým, tak vůbec nevím, co mám očekávat. Nějak se toho Peugeotu (což je vlastně Mahindra) obávám. Moc velký šance jim nedávám, ale fakt věřím, že si to všechno nějak sedne a Jakubovi to půjde. V testech byl výborný, tak snad to je pozitivní náznak. Mimochodem, Jakub je vůbec nejstarším jezdcem v poli. Což je teda dost krutý, být ve 24 letech nejstarším v poli. Taky to mimochodem znamená, že všichni letošní piloti Moto3 jsou mladší než já a to už je teda krize :-D
 

JORGE MARTÍN (SPA; #88): Del Conca Gresini Racing Moto3

jorge_martín

Chvilku jsem váhala, ale nakonec jsem sem Jorgeho přeci jen zařadila. Je to sympatický a fajn kluk. Loni v Brně nás potěšil svým umístěním na stupních vítězů. Bylo by super, kdyby si to letos aspoň jednou zopakoval. Ale mění tým, tak uvidíme. Loni jezdil u Aspara, letos je to v týmu jiného dobrého bývalého jezdce, tedy v týmu Gresini. A taky tím pádem vlastně změnil motorku, protože u Aspara jezdil na Mahindře, u Gresiniho mají Hondu. Tak snad si to všechno sedne a Jorgemu se bude dařit. Určitě by si dobré výsledky zasloužil.
 

JOAN MIR (SPA; #36): Leopard Racing

joan_mir

Joan zůstává u stejné týmu jako loni, tak snad to je dobré znamení. Loni byl vyhlášen nejlepším nováčkem této kategorie, když navíc dokázal vyhrát. To se nepovede každému ve své debutové sezóně. Já už o něm psala loni a taky byl v mém žebříčku, protože už jsem ho znala z Red Bull Rookies Cupu, kde mě hodně zaujal (a nejen tím, že je Španěl :-D ). A tak musím říct, že jsem během sezóny byla ráda, že mě nezklamal, když jsem na něj před loňskou sezónou upozorňovala. Tak teď na něj upozorňuju opět, protože mám takový pocit, že se zkušenostmi, které získal loni, může být klidně vážným kandidátem na titul. A víte co? Přála bych mu to (radši si ani nepředstavuju, co by se dělo, kdyby třeba o ten titul bojoval s kluky od Aja, to bych nepřežila :-D ).
 

PHILIPP ÖTTL (GER; #65): Südmetall Schedl GP Racing

philipp_oettl

Vůbec si nevybavuju, jestli jsem Philippa někdy zařadila do svého žebříčku. Vím, že jsem ho určitě v článcích zmiňovala, že patří k těm, které mám docela ráda, ale jestli se někdy dostal až mezi ty top, to vážně nevím. Nicméně, od letoška tam je :-D Už loni jsem mu moc fandila a přála mu bednu, protože mnohdy byl fakt blízko. Tak snad se to letos povede, to by bylo vážně skvělé.
 

PATRIK PULKKINEN (FIN; #4): Peugeot MC Saxoprint

patrik_pulkkinen

To byla totální hysterie, když jsem se dozvěděla, že Patrik jde do Moto3. Pro mě to bylo něco nemyslitelného, že by se tam zrovna on mohl někdy dostat. V Red Bull Rookies Cupu to v jeho podání nikdy žádný zázrak nebyl, tak jsem si říkala, že mu šanci nikdo nedá a že to zas bude další zapomenutý finský jezdec (kolik takových už tu bylo před ním) a byla jsem z toho docela smutná a zklamaná. A najednou na mě vyskočila zpráva, že Patrik Pulkkinen jde do Moto3. Nejprve jsem tomu ani pořádně nechtěla věřit. Tuším, že v tom svou roli sehrál i Aki Ajo, jehož je Patrik tak trochu chráněncem (ještě aby ne, Fini si musí pomáhat, když jich je tam tak poskrovnu). Nic od toho nečekám, pro mě už je jen mega to, že tam vůbec je. Peugeotu budu letos hodně fandit (ačkoliv se obávám o jejich formu), protože tam budou jezdit Fin a Čech, to je prostě parádní spojení :-D Jestliže jeho týmový kolega Jakub Kornfeil je nejstarším jezdcem v poli, tak Patrik je úplně tím nejmladším (ročník 2001!!). Minulý týden oslavil své 16. narozeniny. Avšak když se na něj člověk podívá, tak má pocit, že to je tak 12letý dítě :-D
 

MARCOS RAMÍREZ (SPA; #42): Platinum Bay Real Estate

marcos_ramírez

Marcose jsem si oblíbila, protože to je další talentovaný Španěl. Poté, co byl z týmu vyhozen Karel Hanika, tak to byl právě Marcos, kdo ho nahradil. Tedy dva víkendy jel Danny Webb, ale zbytek sezóny už dojel Marcos. A s tou hroznou Mahindrou to nakonec vůbec nedopadlo zle. V Austrálii a Malajsii byl dokonce v top 10, to bylo úžasné. Jak říkám, další talentovaný Španěl :-D Loni taky závodil v Moto3 v šampionátu CEV, kde jsem mu hrozně přála titul. Teda já ten šampionát sledovala až v závěru, a když jsem viděla, že má stále šanci to celé vyhrát, tak jsem mu držela palce. Bohužel to nedopadlo. Ale i tak se na Marcose hodně těším a jsem zvědavá, co předvede. Navíc, tým teď pojede na KTM a tak to snad bude ještě lepší. A navíc, on a Darryn Binder se asi hledali, až se našli. Je dva (a jejich společné fotky) sledovat na Instagramu, to je teda zážitek :-D
 

Pak je tady těch 6 jezdců, které jsem do své topky nezařadila, ale zároveň ani nejsou mezi těmi neutrálními jezdci. Na to je zase sleduju až moc :-D Kteří to jsou a jaké důvody mě vedly k tomu, že nejsou také v top? Opět to vezmu abecedně (tentokrát už ale jen jména bez čísel a názvů jejich týmů).

Enea Bastianini (ITA) – loni byl Enea v mém žebříčku, pro letošní sezónu si tím zatím jistá nejsem, nějak prostě nevím, jak se to všechno bude vyvíjet; jako, titul bych mu přála, to ano, ale pořád nevím, jak moc :-D asi se to definitivně rozhodne během sezóny, jak to s tím mým fanděním nebo naopak nefanděním je, mé jisté sympatie ale má

Lorenzo Dalla Porta (ITA) – ještě jsem si netroufla dát Lorenza přímo mezi mé top, proto je v té druhé skupině :-D i když se tedy musím přiznat, že jsem hodně uvažovala, že mezi těmi top bude; je to právě on, kdo loni získal titul v CEV v kubatuře Moto3, bojoval s Marcosem Ramírezem, takže jsem ho chvíli nenáviděla za to, že porazil mého favorita, na druhou stranu ale musím říct, že jsem na Lorenza hodně zvědavá, dle mého je to jeden z největších talentů poslední doby, a na něj a na Alberta jako týmové kolegy u Aspara se hodně těším

Fabio Di Giannantonio (ITA) – v Red Bull Rookies Cupu jsem v roce 2015 fandila Bendsneyderovi, avšak Fabio na mě svým způsobem udělal dojem, loni jsem mu tedy ne přímo fandila, ale určitě jsem ho sledovala a musím říct, že nezklamal, uvidím tedy, jak to bude letos a jestli mu začnu pořádně fandit nebo se spíš propadne do té skupiny neutrálních

María Herrera (SPA) – María není vyloženě mou favoritkou, ale je to jediná holka ve startovním poli a navíc dost dobrá, tak ji prostě mezi své oblíbence a jezdce, které sleduju, zařadit musím

Livio Loi (BEL) – Livio u mě tak různě kolísá, jeden rok je mezi top favority, jeden rok ho do žebříčku vůbec nedám... letos je ale šance, že mu zase začnu víc fandit, protože bude jezdit u týmu Leopard a bude týmovým kolegou Joana Mira

Gabriel Rodrigo (ARG) – Španěl v argentinských službách :-D i když on už teda má argentinské občanství, to jsem ale odbočila trošku jinam; uvažovala jsem, že Gabriela zařadím mezi ty mé hlavní oblíbence, no nakonec jsem ho posunula sem :-D je ale pravda, že jeho a Juanfrana jako týmové kolegy jsem si zejména ve druhé půlce loňské sezóny dost oblíbila, takže je tady dost velká pravděpodobnost, že Gabriel bude letos jeden z mých velkých oblíbenců
 

Slíbila jsem, že vás seznámím s těmi neutrálními jezdci, ale vlastně to ani nemá smysl, protože to jsou všichni ostatní, kteří ve startovním poli jsou :-D Akorát je tam tedy jedna výjimka a to Romano Fenati. Tohohle kluka já fakt nemusím a je to vůbec můj nejméně oblíbený pilot v poli.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší