Moji oblíbení jezdci WorldSBK 2017

20. únor 2017 | 22.00 |
› 

Včera tu byl článek o mých oblíbencích v kubatuře Supersport, dnes je na řadě článek o mých oblíbených jezdcích v kubatuře Superbike, tedy v té nejvyšší. Hodně jsem přemýšlela, jestli ten článek má vůbec smysl psát, protože tam fandím všem. Je pro mě nesmírně těžké vymyslet nějaké pořadí. Moje jednička je jasná, pak daleko za ní nikdo není a pak je ten zbytek :-D Jenže strašně moc mám ráda i ten zbytek. Taky mě napadlo, že bych prostě vyrobila tabulku a rozdělila to na sloupečky typu "fandím moc", "fandím", "fandím méně" :-D Nakonec to nebude ani tabulka, ani klasické pořadí, ale prostě článek o tom, komu fandím :-D

Nejprve se ale malinko podíváme na statistiky. Letos je v nejvyšší kubatuře přihlášeno 21 jezdců z 11 zemí. Největší zastoupení (5) má Velká Británie, následuje Itálie (4), Španělsko (3) a Německo (2). Zbylé země mají po 1 jezdci. Jsou to Česká republika (to nás může velmi těšit), San Marino, Irsko, Nizozemsko, Švýcarsko, USA a Argentina.

Já to asi vezmu tak nějak postupně od těch, kterým fandím nejvíc až po ty, kterým fandím nejmíň. Bude takový můj průřez celým startovním polem.

Mou závodní jedničkou je Stefan Bradl. Toho prostě nikdo jen tak nepřekoná. Nemá cenu k němu dodávat něco víc. Za poslední asi tak dva až tři roky jsem si pro něj vypěstovala dost slušnou slabost :-D V MotoGP to poslední dobou opravdu nebylo ono, taky měl docela smůlu, že byl ve špatnou chvíli na špatném místě. Nebýt Márqueze, možná by tu tovární Repsol Hondu řídil on. Ale to už je teď jedno. Já jsem nakonec velmi ráda za to, jak to dopadlo. Teď má novou šanci, je před ním nová výzva. A on sám míří hodně vysoko. Chce být pravidelně v Top 5. Tým Honda má nový typ motocyklu Fireblade, takže to asi bude chvilku trvat, než si to všechno sedne, ale Stefan má vlastně výhodu, že na superbikové motorce nikdy neseděl, takže pro něj by byla nová tak jako tak. Já osobně se musím přiznat, že mám taky dost vysoká očekávání. A to teda hlavně na tratích, které už zná z MotoGP. Je jasné, že na tratích, které pro něj budou nové, to bude přeci jen o něco těžší. Takový můj malý tip (zas ta moje intuice :-D) je, že první podium přijde už při domácím závodě týmu v Assenu (tak si pak povíme, jak jsem to (ne)trefila :-D ).

01

Za Stefanem je pak plné pole mých dvojek. Opravdu se to dá z mého úhlu pohledu rozdělit na Stefan - ti, kterým fandím - ti za nimi :-D Takže, určitě budu letos hodně fandit Markusi Reiterbergerovi. Aneb, vypadá to, že letos u mě vládnou Němci :-D Reiti si ale pozornost zaslouží, je to mladý a talentovaný kluk. Loni měl dost ošklivé zranění (zlomené obratle, zlomená pánev a spousta dalších různých zranění) a stále se z toho úplně nedostal. Když vždy slyším v nějakém rozhovoru, jak popisuje, že ještě nemůže na 100 % trénovat, že ho to při určitých pohybech hodně bolí, tak mě to bolí za něj a je mi z toho smutno :-D Já jsem hlavně ráda za to, že se z toho všeho pomalu jakž takž dostává a že je připravený na start do této sezóny.

Doufám, že jak bude sezóna postupovat, že to bude lepší a lepší a že už se mu vážná zranění obloukem vyhnou.

markus

Další, komu budu fandit, je Lorenzo Savadori. To přišlo tak najednou. Ještě nedávno jsem ho vůbec neměla ráda. Vlastně ani nevím, kdy přišel ten zlom. Ale Sava je pro mě podobný případ jako Reiti. Je to mladý a nadějný kluk. V obou dvou vidím velkou budoucnost.

lorenzo

No, pak jsou tu mí dávní idoli. A to tedy především Leon Camier. Tady mi dovolte malinký "fangirling". On je to totiž neskutečně krásnej chlap. Ale taky samozřejmě dobrý závodník. MV Agusta se sezónu od sezóny pomalu zlepšuje, což ráda vidím, tak jsem celkem zvědavá, kam až to dotáhne letos. Mým takovým snem je vidět v jejich podání jedny stupně vítězů. 

leon

Dalším mým velkým oblíbencem je Randy Krummenacher. Jemu fandím od doby, co mu bylo 16 let (a mě taky, jsme totiž stejně staří :-D), to znamená 10 (!!) let. A to je teda neskutečně dlouhá doba. Nejprve jsem ho sledovala ve 125cc, potom v Moto2, no a loni přešel do Světových Supersportů, kde dokonce málem získal titul. Letos jde se stejným týmem do WSBK. Nečekám vůbec nic. Raději. Ale už jen to, že tam bude, je prostě mega.

randy

Ha, když se nad tím teď tak zamýšlím, tak to zatím vlastně píšu opravdu podle pořadí :-D Stefan 1., Markus 2., Lorenzo 3., Leon 4. a Randy 5. Takto to fakt sedí :-D

Mým dalším oblíbencem je určitě Nicky Hayden. To je můj (a ségřin) dávný idol MotoGP. Ten jeho titul v roce 2006 jsme tak krásně dojemně prožívaly. Taky to byla jedna z těch prvních sezón, které jsme opravdu hodně a pozorně sledovaly. To se pak člověku vždy vryje do paměti a emočně to prožívá. Nicky je letos týmovým kolegou Stefana. To je pro mě totální dream team. Jsem z toho nadšená a je pro mě neskutečné, vidět je spolu na týmových fotkách, na představení motocyklu, ve stejné garáži. Bomba.

18

Dalším mým oblíbencem je Jordi Torres. Tomu snad ani nejde nefandit. Ta jeho přezdívka "Spanish Elvis" se nějak rychle uchytila :-D Kdo to vlastně použil jako první? Byl to Sykes? Nicméně, Jordi je super zábavný a cool týpek (jinak se on vážně popsat nedá :-D) a já mu fandím od doby, co závodil v Moto2. Teď má ale takovou nepříjemnost, protože si během zimní přestávky (v lednu?) zlomil ruku. Asi už je to lepší a do prvního závodního víkendu nastoupí. Doufám v to.

jordi

Fandím také dvojici týmu Pata Yamaha, kterými jsou Alex Lowes a Michael van der Mark. Dva velmi nadějní a mladí jezdci. Už mají nějaké ty úspěchy za sebou, ale já věřím, že toho mají ještě mnoho před sebou.

02

V tom mém výčtu jsem zatím ještě ani neuvedla mého dalšího velkého idola. A tím je Chaz Davies. Poslední asi 3 sezóny mu vždy držím palce, aby získal titul a on je v šampionátu vždy buď 2. nebo 3. A přitom mu by ten titul tak moc slušel! Má na to, vím to. Jestli to nedokáže letos, tak snad už nikdy.

06

Mým velkým oblíbencem je také Leandro Mercado. Ten už si kdysi WSBK zkusil, ale taky jezdil v kubatuře Superstock 1000. Taky získal v roce 2014 v této kubatuře titul (stejně je to vtipné, že Argentinec je mistr Evropy, protože STK1000 jezdí jen okruhy v Evropě :-D ). Loni ten titul získal málem taky. Jenže nemohl odstartovat kvůli technické závadě do posledního závodu sezóny. Já to normálně obrečela. To bylo hrozné. Bohužel, prvního závodního víkendu roku 2017 se určitě nezúčastní, protože si minulý týden (zrovna na svoje narozeniny) při trénování zlomil žebra. Tak snad se dokáže dát do pořádku a nebude muset vynechat moc závodů. To by byla škoda. Ale samozřejmě, zdraví je nejdůležitější.

leandro

Určitě mezi mé oblíbence patří také dvojka týmu Grillini, tedy Ayrton Badovini a Ondřej Ježek. Ayrtonovi už taky fandím strašně dlouho, asi tak od doby, co řádil v STK1000, vyhrál tam tenkrát v jedné sezóně snad všechny závody, nikomu nedal šanci a měl titul :-D Ondra je dle mého jeden z nejvíc sympatických českých závodníků. Vlastně ho z těch všech mám asi nejradši. Moc mu to, že se dostal do WSBK, přeju a doufám, že se bude dařit. Zaslouží si to a já mu hodně fandím.

ondřej_ayrton

Fandím taky klukům u hlavního týmu Kawasaki, to znamená Tomu Sykesovi a Jonathanu Reovi. Akorát teda, že ta dominance je už moc velká. I když loni v závěru sezóny je Chaz pěkně proháněl a vlastně jim moc nedal šanci :-D Takže ono to s tou dominancí zas tak horké nebude. Ale Johnny získal druhý titul a já mám takový pocit, že letos bude chtít dát hattrick. Tak uvidíme. Před pár lety to byl můj a ségry velký idol. Nevím, jak u ségry, ale mě se tam objevili daleko větší oblíbenci. Nicméně Johnnyho mám pořád ráda a všechny úspěchy mu moc přeju. Podobné je to s Tomem Sykesem. Taky kdysi velký oblíbenec, teď už to není takové, ale jsem ráda, když ho vidím na čele pole :-D

jonathan    tom

Určitě taky budu sledovat Eugene Lavertyho, který se vrací ze svého výletu v MotoGP :-D Je to týmový kolega Lorenza Savadoriho, takže další super dvojka. 

eugene

Kdysi byl mým velkým oblíbencem taky Alex de Angelis. Teď už je spíš takový neutrální z mého pohledu. Ale jsem moc ráda, že je pořád v poli. Uvidíme, jak to bude letos v jeho podání vypadat. Loni získal jedno podium a potom, co předloni měl vážný pád a já se bála o jeho život, jsem už ani nedoufala, že se ještě něčeho takového, jako jsou stupně vítězů, dočkám. Takže sice tvrdím, že je to spíš neutrální jezdec, ale to podium loni, to bylo dost emotivní, to přiznávám.

alex

Neutrální jsou Španělé Roman Ramos a Xavi Forés. Divný, že? Já, která má ráda Španěly a má je jenom jako neutrální. Ale tak to je. Nevadí mi a rozhodně, kdyby byli někde vepředu, tak by mi to nevadilo, měla bych radost a přála bych jim to.

roman   xavi

Riccardo Russo pojede letos svou první sezónu ve WSBK a já moc nevím zatím, co si o něm myslet. Oblíbenec to určitě není. Spíš váhám, jestli ho řadím mezi neutrální nebo už spíš mezi ty, které nemám ráda. V Superstockách či Supersportech jsem ho nikdy v lásce moc neměla. Tak uvidíme, jak letos. Zatím to asi radši nechám otevřené :-D

riccardo

Jezdec, kterého mám pravděpodobně z celého pole nejmíň ráda, je Marco Melandri. Přitom si pamatuju, že kdysi v dobách jeho slávy v MotoGP jsem ho docela měla ráda a vlastně jsem mu celkem i fandila. No jo, ale časy se prostě mění. 

08


Tak, to je tedy ode mě vyčerpávající souhrn všech jezdců, kteří jsou přihlášeni jako stálí závodníci šampionátu pro rok 2017. Teď v Austrálii pojede na divokou kartu můj idol Josh Brookes, takže o důvod víc vstávat v 5 hodin ráno :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře