Moji oblíbení jezdci světových Supersportů 2017

19. únor 2017 | 18.44 |
› 

Včera jsem slíbila, že o žebříčky mých oblíbených jezdců vás tady na blogu neochudím. A jelikož Superbiková sezóna již začíná, tak je nejvyšší čas, abych se s vámi podělila o to, komu budu letos nejvíc fandit. A začnu kategorií nižší, tedy kategorií Supersportů.

V rámci této kategorie se taky (stejně jako loni) pojede Mistrovství Evropy Supersportů a jak už samotný název napovídá, tak týmy a jezdci přihlášení do této kategorie pojedou pouze závody na evropských tratích. Takže jich se první dvě kola šampionátu, která se jedou v Austrálii a Thajsku, netýkají. Nicméně, to neznamená, že by třeba mezi nim nebyl nikdo, komu fandím. Oni si jedou svůj šampionát, normálně se jim počítají body a jedou si o svůj titul. Zároveň se jim započítávají i body do WSSP.

Letos máme v Supersportech (ESS a WSS dohromady) zatím přihlášeno 31 jezdců. Je to takový zajímavý mix velmi zkušených závodníků a nadějných mladíků. Fakt se na to moc těším. 

Musím říct, že tam vyloženě jednoho velkého favorita nemám. Je spousta jezdců, kterým přeju úspěch a vlastně v celé té listině není nikdo, o kom bych prohlašovala, že ho nemám ráda. Na výkony každého jednoho se těším. Prostě se na to všechno těším jako na celek a momentálně nějaké oblíbence neřeším. Fakt.

Když už jsem se ale rozhodla, že sem dám nějaký žebříček, tak bych to taky ráda dodržela. No, co vám budu povídat, fandím minimálně půlce pole :-D Momentálně je to číslo 15, ale je tu možnost, že během sezóny si ještě najdu nějaké další oblíbence. Jak už jsem zmínila výše, prostě nikdo mi nevadí, na všechny se těším, všem přeju úspěch.

Takže kterých 15 jezdců je těch, které budu letos nejvíc podporovat (alespoň prozatím to tak vypadá)?

Jen ještě doplním, že jezdci jsou řazeni dle jejich závodních čísel.

KENAN SOFUOĞLU (TUR); KAWASAKI PUCCETTI RACING

kenan

Kenan je prostě legenda této kategorie, to už se ani jinak vyjádřit nedá. Pětinásobný mistr světa WSSP, tolik titulů v této kategorii ještě nikdo nikdy před ním nezískal. Před lety to byl můj největší oblíbenec, teď už se tam přeci jen dostávají ještě další kluci, které mám ráda, ale Kenan bude už navždy patřit k těm, kterým hodně fandím a které hodně obdivuju. Za všechno, co dokázal, ho moc obdivuju a držím palce, aby se dařilo i nadále. I když, ten trůn by mohl aspoň na chvilku půjčit i někomu jinému :-D Nicméně, Kenan má teď potíže, protože se zranil při testech. Má zlomenou ruku a stále ještě není jisté, jestli vůbec nastoupí do prvního závodu sezóny. Doufám, že vše bude co nejdřív v pohodě.

GINO REA (GBR); TEAM KAWASAKI GO ELEVEN

gino

Jsem moc ráda, že Gino se tam udržel. Taky měl nějakou dobu finanční potíže a mě to bylo moc líto, protože jsem v něj vždy hodně věřila.

Už mu taky fandím spoustu let, vlastně to vše začalo, když Gino jezdil pro český tým před pár lety. Na nějaké velké šance to sice moc nevidím, ale já už jsem ráda za to, že tam je a teď už jen může překvapit. Když bude stabilně v top 8, tak to bude paráda.

NACHO CALERO (SPA); ORELAC RACING VERDNATURA

nacho

V Superbicích se obecně objevuje málo Španělů, proto, když se tam nějaký najde, tak je potřeba mu fandit :-D Nachovi už taky fandím hezkých pár sezón, bohužel se zatím nijak výrazně do paměti divákům nezapsal. Letos si myslím, že to opět žádná výhra nebude, ale snad aspoň urve pár bodů.

JULES CLUZEL (FRA); CIA LANDLORD INSURANCE HONDA

jules

Radši nebudu počítat, kolik let Julesovi fandím. Asi bych se dostala na pořádně vysoký číslo. Jestli někomu přeju ten titul ze Supersportů, tak je to právě on. Jasně, mým velkým idolem vždy byl Kenan a za všechny ty jeho tituly jsem ho obdivovala snad ještě víc, ale Jules byl většinou ten druhý za ním. Ten v jeho lehkém stínu, ten, který měl vždy trochu smůlu a něco mu zabránilo v tom, aby byl Kenanovým opravdovým soupeřem. Buď to bylo vážné zranění, nebo technické problémy, nebo jeho vlastní chyby a pády. Myslím, že je konečně na čase, aby Jules o ten titul pořádně zabojoval, aby byl celou sezónu zdravý a měl perfektní motorku. Pak je možné všechno.

ALEX BALDOLINI (ITA); RACE DEPARTMENT ATK#25

alex

Alex už má asi své nejlepší roky za sebou, ale nikdy neříkej nikdy, že. Vždy se objeví nějaký závod, ve kterém se najednou objeví třeba i na pódiu. Takže bych ho rozhodně předčasně neodepisovala. Jsem na jeho výkony vážně zvědavá, uvidíme, jak mu to půjde a jak se to bude celou sezónu vyvíjet.

SHERIDAN MORAIS (RSA); KALLIO RACING

sheridan

Sheridan je zpět! A navíc v týmu Kallio Racing! Dvě vynikající zprávy. Když jsem to prvně uviděla, tak jsem byla nadšená. Sheridanovi jsem fandila před několika lety, dokonce jsem ho i jednou zahlédla na MS Superbiků, když se ještě jezdilo v Brně. A působil super cool. Pak se ale nějak vytratil. Já ani moc nevěděla, co se s ním vlastně stalo. A najednou tohle. Fakt jsem úplně strašně moc nadšená a přeju mu jen to nejlepší.

HANNES SOOMER (EST); WILSPORT RACEDAYS

hannes

Estonec, to hovoří za vše :-D Hannes začínal taky v Kallio Racingu, tak to prostě bylo jasný, že mu budu fandit. Je to mladý kluk, jak já občas říkám, puška. Se svým týmem nastoupí pouze v rámci Evropského šampionátu, tak jsem na něj zvědavá. Zatím teda žádný zázraky nepředváděl, ale jak jsem řekla, je to mladý kluk, tak to nejlepší ho snad teprve čeká.

ROBERTO ROLFO (ITA); TEAM FACTORY VAMAG

roberto

Roberto je taky taková má stálice, podobně jako třeba Alex Baldolini. Asi už má taky to nejlepší za sebou, ale vždy může překvapit. Určitě ho taky neodepisuju a čekám, co bude :-D

ZULFAHMI KHAIRUDDIN (MAL); ORELAC RACING VERDNATURA

zulfahmi

Nejprve musím říct, že jsem ráda, že u týmu Orelac zůstává stejná týmová dvojice. Jak jsem si stihla všimnout, tak Fahmi a Nacho si fakt sedli a to je dobře. Je to jedna z mých nejvíce oblíbených týmových dvojic. Zulfahmimu prostě nejde nefandit. To je hrozně milý a zábavný kluk. Teď mě tak napadá, už je ženatý a má miminko, tak bych o něm asi jako o klukovi moc mluvit neměla, co? :-D Ale je mladší než já, tak je to prostě kluk :-D Moc mu držím palce, aby se mu letos dařilo, fakt mu přeju jen a jen to nejlepší.

NIKI TUULI (FIN); KALLIO RACING

niki

Jo, Kenan je možná můj závodní idol, Jules můj tip na letošní titul. Ale Niki Tuuli je má letošní závodní jednička. Musím říct, že mám před touto sezónou opravdu velká očekávání. Možná bych se měla trochu uklidnit, abych pak nebyla zklamaná, ale jeho loňská vystoupení na divokou kartu se prostě zapomenout nedají. A i to mi dává důvod k tomu, abych mu takto moc veřila. On loni jel 3 závody na divokou kartu a ve všech těchto závodech skončil na 2. místě. Vlastně konkuroval jenom Kenanovi. Bylo to mega a já každé jeho pódium obrečela. To si pamatuju ještě teď dost živě. Před lety řádil v kubatuře Superstock600, dokonce tam i dokázal vyhrát závod. Dle mého názoru je to jeden z nejlepších (ne-li vůbec ten nejlepší) finských závodníků současnosti. Pro mě to je černý kůň celého šampionátu. Jak už jsem řekla, mám velká očekávání, tak budu hodně držet palce a doufat, že tomu tak opravdu bude. 

KYLE RYDE (GBR); KAWASAKI PUCCETTI RACING

kyle r

Další mladý kluk, který je pro mě černým koněm šampionátu. Vidím v něm obrovský talent a potenciál a hrozně se na něj těším. V Britském šampionátu na mě udělal ohromný dojem. Loni se v SSP rozkoukával, ale letos si myslím, že může přijít jeho čas. Navíc se dostal do mega týmu Puccetti a být týmový kolega Kenana, to je teda super výhoda. Od něj se toho může naučit fakt strašně moc. Vidím v tomto všem jen samé klady. 

LUKE STAPLEFORD (GBR); PROFILE RACING

luke

Luke si mě získal v Britském šampionátu. Tam byl neskutečný, úžasný. Bohužel se mu ty skvělé výkony do světového šampionátu zatím přenést nepovedlo. Tak já vážně doufám, že letos to bude mnohem lepší než loni. Kdyby se dokázal procpat do top 10, tak by to určitě bylo dobré. Já tak nějak tajně věřím, že by to mohlo být ještě malinko lepší.

PATRICK JACOBSEN (USA); MV AGUSTA REPARTO CORSE

pj

Vlastně nevím, co od "PJ" čekat. Přeju mu úspěch a vlastně i jemu bych moc přála ten titul. Taky je v posledních letech vždy ten vzadu a ve stínu za Kenanem. To je hrozné, já tam na čele fandím snad všem a pak mám sice radost z toho, že titul má někdo, komu fandím, ale zároveň jsem smutná za ty ostatní. Tak uvidíme, jak se to letos bude celé vyvíjet. Hlavně, Patrick pojede na MV Agustě, tak teda zatím nic moc nečekám, uvidíme v jaké formě motorka bude.

KYLE SMITH (GBR); GEMAR TEAM LORINI

kyle s

Další Kyle v poli :-D Jemu už fandím pár sezón, ale teď nevím, co čekat. Od týmu Lorini totiž moc zázraky nečekám, ale člověk nikdy neví. Stát se může cokoliv. Samozřejmě, Kylovi přeju povedné závody a co nejvíce získaných bodů. Tak uvidíme, na co to bude stačit.

LUCAS MAHIAS (FRA); GRT YAMAHA OFFICIAL WORLDSSP

lucas

Jsem ráda, že se Lucas vrací do světového šampionátu. Už si taky zazávodil všude možně, ale zdá se mi, že má vždy smůlu. Přijde mi, že je občas ve špatnou chvíli na špatném místě; problémy týmu, finanční potíže, technické závady, pády. A já v něm pořád vidím potenciál, věřím, že má na to, aby bojoval proti nejlepším. Tak snad letos to konečně přijde.


Dále je tu ještě pár závodníků, u nichž vidím jistý potenciál, že jim možná budu fandit. Kteří to jsou? Christian Gamarino (kdo by to byl řekl :-D ), Stefan Hill, Aiden Wagner, Alessandro Zaccone, Federico Caricasulo (opět, kdo by to byl řekl :-D ), Robin Mulhauser.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře