Spotify 2016: Moje top písničky (40. - 21.)

26. leden 2017 | 09.58 |
› 

Ať už to pořadí tedy máme za sebou, tak tady je další, vlastně už předposlední, část. Jak jsem vysvětlila už u minulého článku, i tentokrát to bohužel bude bez doprovodných videí. Možná už by to fungovalo, ale já nebudu riskovat (jako minule), že mi článek spadne a budu ho psát na pět (!!) pokusů. V tomto článku u

68px;">ž tedy začíná jít do tuhého :-D Dozvíte se, které písně patří k mým oblíbeným až tak, že se za rok 2016 dostaly na 40. až 21. místo. A to už teda je slušný počin a znamená to, že ty písně mám opravdu hodně ráda a během celého roku jsem si ječasto pouštěla.


40. DIEGO TORRES – LA VIDA ES UN VALS

To je tak hezká písnička. Vlastně od Diega asi ta nejvíce oblíbená. V překladu to znamená, že život je valčík a prostě ten text je super a hrozně mě ta píseň inspiruje a motivuje. Mimochodem, víte, jak jsem začala Diega Torrese sledovat? Jeho jméno už jsem znala dřív, ale víc jsem se o něj začala zajímat až, když jsem zjistila, že je to jeden z oblíbených zpěváků Checa Péreze (pilot F1) :-D

39. ANNA ABREU – RÄJÄYTÄ MUN MIELI

Mám úplnou radost z toho, že Anna změnila svůj repertoár z anglicky zpívaných písniček na ty finské. Já tak ráda poslouchám finštinu v písničkách :-) Při poslechu téhle písničky se mi vždy chce tancovat a zpívat a prostě se jen tak radovat ze života. Sice nějak moc textu nerozumím (bohužel), ale pro mě z toho vyzařuje takový pozitivní náboj.


38. LA OREJA DE VAN GOGH 
– PARIS

Musím se přiznat, že nechápu, jak se tahle skladba dostala až na 38. místo. Tohle je pro mě vážně překvapení. Jako, mám tu písničku ráda, ale nemyslela jsem si, že u mě hrála až tak často :-D


37. MELENDI – CENIZAS EN LA ETERNIDAD

Má vůbec nejvíce oblíbená píseň od Melendiho. Skvělý text. Hrozně mě motivuje a inspiruje. Když je mi v životě zle, když mám strach, když se mi nedaří, vzpomenu si na text (nebo pokud mám možnost, tak si ji pustím) a hned se zase cítím aspoň trochu víc sebevědomá a silná a odhodlaná. Tahle píseň má v mém životě hodně zvláštní a speciální místo. Je pro mě hodně důležitá.


36. LIGHTHOUSE X – SOLDIERS OF LOVE

Skupina, která reprezentovala Dánsko na Eurovizi 2016. Postupem času jsem si tu píseň hodně oblíbila, ale i tak jsem překvapená, že to u mě na Spotify vytáhli až na 36. místo před některé mé velké osobní hity :-D


35. RICARDO ARJONA – PEDIGRÍ

V poslední době jedna z mých nejvíce oblíbených písní od Ricarda.


34. MÅNS ZELMERLÖW – HEROES

Vítězná píseň Eurovize 2015. Toho chlapa miluju, to už jsem, myslím, někde říkala :-D Jeho koncert v Praze v říjnu 2015 (právě po jeho eurovizním vítězství) byla jedna z nejdokonalejších věcí, která se mi v životě stala. Je úžasný. A Heroes je skvělá skladba. Dodnes jedna z mých nejvíce oblíbených Månsových písní a pro mě osobně jeden z největších eurovizních hitů.


33. THOM ARTWAY – BLIND MAN

Po nějaké době zase čas na českého interpreta :-D A docela mě překvapuje, že to Thom dotáhl až tak vysoko. Já jeho hudbu téměř neposlouchám, ale tahle píseň je skvělá.


32. RICARDO ARJONA – TU FANTASMA

Další z mých hodně oblíbených Ricardových písní.


31. ANNA ABREU – AYO

Tuhle písničku mám hodně ráda. Taky taková veselá, skočná, vždy se mi při poslechu téhle písně chce zpívat (a taky že zpívám :-D ) a tančit.


30. MICHAŁ SZPAK – COLOF OF YOUR LIFE

Reprezentant Polska na Eurovizi 2016. Byl docela podceňovaný a nakonec se děly věci :-D Mě se ta píseň (jako jedné z mála) líbila od prvního poslechu. A líbí stále. Další píseň s, pro mě, motivujícím textem.


29. GABY MORENO – FRONTERAS

Aktuálně má nejvíce oblíbená píseň od Gaby. Nádherný text. Tu písničku miluju. Úplně poprvé jsem ji slyšela na jejím koncertě v Praze, kde Gaby představovala písničky z nově chystaného alba a Fronteras právě byla jednou z nich. Do té písně jsem se zamilovala na první poslech.


28. ALEJANDRO SANZ & MARC ANTHONY – DEJA QUE TE BESE

V závěru roku to u mě byl velký hit a stále pro mě hitem je. Poslouchám ji hodně často. A to si vemte, že ta píseň byla vydaná až ve druhé půlce roku, takže to u mě vytáhla opravdu vysoko.


27.  PABLO LÓPEZ & JUANES – TU ENEMIGO

Další skvělý hit.


26. SAMIR & VIKTOR 
– BADA NAKNA

Hehe, takové mé provinilé potěšení :-D Ale je nás víc, kdo to tak má, to vím :-D Kluci se zúčastnili loni s touto písní národního kola pro Eurovizi ve Švédsku. Pěvecky to sice živě hodně pokulhává, ale prostě byla to show :-D A mě se prostě hrozně líbí ta písnička, i když je to vlastně docela blbost, tak to člověka zaujme, chce zpívat, tančit, jen tak se radovat :-D


25. SARAHA – KIZUNGUZUNGU

Další píseň z loňského národního kola Švédska. Já tu píseň prostě miluju :-D


24. MELENDI – LA PROMESA

A po veselejších věcech se opět vracíme k vážnému tématu. Mám tu píseň moc ráda, je to jedna z mých oblíbených od Melendiho.


23. ROBIN & SOFTENGINE – SALAMATIE

Tak tohle je můj velký hit. Z mého pohledu jedna z nejlepších písní, která byla v roce 2016 vydaná.


22. MACACO – HIJOS DE UN MISMO DIOS

To jsem vlastně náhodou objevila na Spofity v nějakém playlistu. A tak se mi zalíbila, že jsem ji zařadila i do svého playlistu a jednu dobu poslouchala opravdu často.


21. LA OREJA DE VAN GOGH – VERANO

Nová píseň LODVG z nového alba. Vyšlo až na podzim, písnička o něco málo dřív. A dostala se u mě vlastně za tři měsíce až na 21. místo. Je fakt skvělá, do té skladby jsem se zamilovala.
Zdroj: http://niki.blbne.cz/1604-spotify-2016-moje-top-pisnicky-40-21.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře