Vánoční

27. prosinec 2016 | 16.51 |
› 

Tento blog od příštího roku čekají změny, co se obsahu týče (o všem vás ale budu informovat), takže tady teď může být i tento článek. Ne, není to vychloubání se (i když možná taky trochu jo), ale řekla jsem si, proč nenapsat na blog příspěvěk o vánočních dárcích, které jsem letos dostala a připsat k tomu svůj komentář, ze kterého by bylo patrné, jaký vztah k danému dárku mám. Já totiž letos zažila opravdu krásný Štědrý den. Vím, Vánoce nejsou pouze o dárcích a možná právě proto, že letos jsem se na ně vůbec nesoustředila, tak mě tolik dojaly. Opravdu jsem letos byla hodně překvapená a všechno mi udělalo velkou radost.

Ještě před samotnými vánočními svátky jsme byli navštívit naše příbuzné v Čechách. Od prarodičů (z mamčiny strany) jsem dostala nějaké peníze, plus také peníze k narozeninám, které jsem měla na začátku prosince. Také jsem dostala tuhle hezkou svíčku, která voní ovocem a skořicí. Ještě jsem ji ani nerozbalila a vlastně ani nevím, jestli ji budu zapalovat. Spíš se mi líbí jako dekorace.

vánoce_2016_6

O samotném Štědrém dnu máme tradici, že chodíme navštívit odpoledne prarodiče z tátovy strany. Teda posledních pár let už jenom babičku, protože děda už není. Od té jsem také dostala nějaké peníze.

A co jsem měla pod stromečkem doma? Samé krásné dárky a jedno velké překvapení vedle druhého.

Kosmetika

No ano, nějaký ten kosmetický balíček, to už je pomalu vánoční tradice :-D Ale já si na to nestěžuju, naopak, jsem za to ráda. To je takový vděčný dárek, tím mi člověk udělá radost vždy. Od mamky jsem dostala sprchový gel Balea, na tuto značku nedám poslední dobou dopustit. Fakt jsou jejich výrobky skvělé. Tento sprchový gel je s vůní manga. Jeden stejný zrovna používám a je fakt příjemný. Od sestry jsem pak dostala balíček Playboy. Nevím, proč zrovna Playboy, nikdy jsem této značce neholdovala, ale budiž :-D V balíčku byl deodorant a sprchový gel. Takže teď mám zásobu sprcháčů :-D Tato edice vyšla pod názvem "Play it wild". Ano, to je přesně pro mě :-D Ten deodorant překrásně voní, to se mi sestra přesně trefila do vkusu. Ale ten sprcháč :-D Na obalu je napsáno, že je tam přidáno karamelové aroma, tak jsem k tomu přivoněla a opravdu. Musela jsem se smát. Budu se koupat v karamelu :-D

20161225_144824

Papuče

I tohle je pro mě takový symbol Vánoc :-D Ale opět, je to dárek, kterým se mi lidé zavděčí a oni to vědí :-D Mě prostě pořád studí nohy, musím na nich něco mít. Moje papuče už byly škaredé, roztrhané. Tak jsem mamce řekla, že mi klidně může dát nové na Vánoce. A tak taky učinila :-D Navíc v mé oblíbené fialové barvě.

20161225_145520

Tak to byly dárky, které jsem tak nějak očekávala, tedy nějaká kosmetika a papuče.

Teď se postupně dostáváme k těm překvapením.

Knihy

Nemůžu říct, že by knihy pro mě byly překvapivým dárkem. Tušila jsem, že nějakou dostanu. A dostala jsem dvě a obě od finských autorů. Takže spokojenost největší.

Jednou z knih je Čtyřcestí od Tommi Kinnunena. Musím se přiznat, že tohoto spisovatele neznám. A jak tak teď čtu na přebalu knihy, tak tohle je jeho prvotina. Tak jsem tedy fakt zvědavá. Vlastně jsem ani nečekala, že bych ji mohla dostat pod stromeček. To jsem tak jednou byla s rodinou v knihkupectví, sháněla knížku pro ségru (už nevím, jestli to bylo na Vánoce nebo ještě předtím k narozeninám) a mamka mi říkala, že by mi koupila nějakou knížku k narozeninám nebo Vánocům, ale že neví, co vlastně čtu. Když jsem řekla, že vše, co je finský, tak mi řekla, že to ona nepozná :-D Což vlastně chápu. A najednou mi padl zrak na tuhle knihu. Přeletěla jsem očima obsah na obalu knihy a jen tak prohodila, že mě to zaujalo. Knihu jsem vrátila do regálu a už si na ni víc nevzpomněla. Takže od mamky milé překvapení.

vánoce_2016_3

Tou druhou knihou je Léčitel od Antti Tuomainena. Tu mi dala ségra a taky se k tomu váže menší povídání. To mi tak najednou 22. prosince zazvonil mobil a viděla jsem esemesku právě od mojí sestry. V té stálo, že jsem u babičky před týdnem (když jsme tam byli na návštěvě) mluvila o nějaké knize. Tak to mě pobavilo. No, jenže já si nepamatovala, jak se ta kniha jmenovala. Tak jsem sestře napsala nějaké autory a výběr nechala na ní. Aspoň jsem nevěděla konkrétní titul a mohla se nechat překvapit. Ona nakonec vybrala tuhle, tak jsem tedy zvědavá.

vánoce_2016_2

Omalovánky

Ano! Ani jsem nevěřila, že nějaké dostanu. Ale moje sestra správně pochopila moje náznaky :-D Já tedy mám jedny už z loňska, to je taková velká kniha, kde je asi 50 různých obrázků, spíš jsou to takové abstraktní obrazce. Jsou to relaxační omalovánky pro dospělé. A má sestra mi letos k Vánocům dala takovou mini verzi. Jsou to relaxační omalovánky do kapsy. Uvnitř jsou opravdu krásné obrazce, to se sestře povedlo, další věc, ve které se mi přesně trefila do vkusu. Navíc u každého obrazce je moc hezký citát. Takže je to i motivační. Dokonce jsem od sestry dostala radu, že to jsou malé omalovánky akorát do kabelky a že je mám nosit do práce a tam se můžu kreslením uklidňovat :-D No, nevím, nicméně nápad je to zajímavý :-D Akorát teda už mi k nim nedala pastelky, ale to bych asi chtěla moc. Já teda pastelky doma mám, ale potřebuju nové. Tak si asi za ty peníze od babiček koupím nějaké velké balení pastelek :-D

20161225_145640

Plyšák

Miluju sobíky. Postupem času se mi pomalu dostávají všude. Mám je na ponožkách, mám je na povlečení peřin, teď mám i vánoční dekoraci se sobem nalepenou na okně. Před časem jsem si koupila takové nazouvací papuče se sobíky. No a teď jsem dostala i plyšového soba. Dala jsem mu jméno Stefan :-D 

vánoce_2016_4

Polštář

Další milý a nečekaný dárek se sobíky. K tomu je taky takové menší povídání. Mamka se přiznala, že kdesi v obchodě viděla ten povlak, tak mi ho koupila. Ale bylo jí blbé dávat mi prázdný povlak, tak do toho ještě sháněla polštářek :-D Nicméně, fakt hezké, moc mě to potěšilo.

vánoce_2016_5

Model Ferrari

To jsem teda čučela. Totální překvápko. Má první reakce ale byla "Ne, proč Ferrari? To ne. Já to nechci" :-D Já totiž nikdy fanynka Ferrari nebyla a asi ani nebudu. Ale sestra mi s klidem odpověděla "Je to Kimi. Je tam i podpis." Čímž mě fakt vlastně uklidnila. Malý model vozu Ferrari F1, něco, co jsem nikdy netušila, že budu vlastnit :-D A ještě k tomu s číslem 7, tedy Kimi. A ještě k tomu je na obalu fotka Kimiho a jeho podpis. Jakože natisknutý podpis tak, jak se to u takových výrobků dělá. Model je v poměru 1:43, takže malý, ale je to fakt milá pozornost. Totální nečekaný dárek. Ještě jsem ho ani nevybalila, nechce se mi, nechci ten obal poničit, když je tam Kimiho fotka :-D A taky musím vymyslet, kde si ho vystavím.

vánoce_2016_1

Skandinávský dům

Večer, dne 23. prosince, když sestra přijela domů, tak jsme se tak spolu bavily o nadcházejícím dni. A já říkala, že už se moc těším, až si budou rozbalovat dárky ode mě, že jsem moc zvědavá na jejich reakce. A sestra mi na to řekla, že ona pro nás žádný bomba dárek nemá. Ha, to se teda pěkně spletla. Když jsem rozbalila tento dárek, tak jsem řekla, že ta bomba právě vybuchla. Teda, to jsem neřekla hned, to jsem řekla až po chvíli, když jsem se uklidnila. Když jsem to rozbalila, tak mi úžasem málem vypadly oči z důlků, srdce se zastavilo, chtělo se mi plakat. Takový nádherný dárek! Vůbec jsem nevěděla, co na to říct. Bylo to hodně nečekané. 

Skandinávský dům je takový spolek nadšenců nejen do skandinávských zemí, ale taky do Finska, Islandu a baltských zemí. Občas chodím na jejich stránky, mají tam dobré tipy na kulturní akce nebo na knihy. Také různé odkazy na slovníky a překladače nebo i učebnice. 

Má sestra s jejím přítelem pro mě přichystali krásné překvapení. Dvě připínací placky a plátěnou tašku právě od tohoto spolku. Viděla jsem na jejich eshopu, že to mají a moc se mi to líbilo, ale vůbec si tedy nevybavuju, že bych se o tom se sestrou bavila. Teda o té tašce jsem se zmínila, to vím. Ta je totiž úžasná. K tomu všemu mi ještě dali přihlášku ke členství. Já totálně nechápala. Pak ze sestry vylezlo, že původně chtěla mě tam jako členku zaregistrovat a dát mi jako dárek už nějakou kartičku s tím, že jsem již členem. Ale zaregistrovat někoho v zastoupení nejde (i když prý slečna, co tam byla, tak říkala, že to není špatný nápad, že nějaké poukazy možná vymyslí). 

Je to ten nejkrásnější dárek, jaký jsem kdy dostala.

20161225_145942

Z výše uvedeného tedy vidíte, že jsem v uplynulém roce musela být strašně hodná. Čemuž se mi ani věřit nechce. Vůbec nechápu, čím jsem si to všechno zasloužila.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Vánoční hroznetajne®pise.cz 27. 12. 2016 - 21:18
RE: Vánoční michal 28. 12. 2016 - 19:25