Nico Rosberg oznámil konec kariéry

3. prosinec 2016 | 13.42 |

nico_titulVčera odpoledne jsem přišla z práce domů. Dala jsem si do mikrovlnky ohřát jídlo, seděla v obýváku a něco s mamkou řešila. V místnosti byla zapnutá televize, mamka se koukala na ČT24. Dole na liště se objevují zprávy. Mě najednou oči sjely na obrazovku a zrovna v té chvíli tam byl ten titulek, který hlásal "Nico Rosberg po 5 dnech od zisku titulu ukončil kariéru". Chvíli mi trvalo, než jsem vstřebala tu informaci. Pak jsem vyskočila ze sedačky: "Cože?" Chvíli jsem zírala na obrazovku a přemýšlela, jestli jsem dobře četla. Rychle jsem si šla pro telefon, zapnula wifi a hledala informace.

Na Twitteru už v té době bylo dost rušno. Téma číslo jedna. Já byla dost překvapená a šokovaná a stále jsem. Něco takového jsem vážně vůbec nečekala.

Nico řekl, že první myšlenka o možném konci v F1 ho napadla už během GP Japonska. Konečné rozhodnutí padlo v pondělí věčer, tedy jen jeden den po zisku titulu. Nico prohlásil, že kdyby titul nezískal, tak by závodil dál. Není to škoda, že tedy odchází? Já vím, říká se, že je nejlepší odejít na vrcholu, že to je to, jak si tě lidi pamatují. Ale bude to takové zvláštní, když začneme sezónu 2017 a aktuální mistr světa v ní nebude.

Já jsem ještě ani pořádně nestihla ten jeho titul oslavit a psát tady o tom na blogu a už se musím vyrovnat s jeho odchodem. Po těch mnoha letech, kdy jsem mu fandila, to bude takové zvláštní, když tam nebude. Mě osobně tam bude hodně chybět.

Jeho důvody však chápu. Chtěl získat titul ve Formuli 1 a má ho. Dokázal to, co chtěl, a teď už se nemá kam posunout. Táhne ho to jiným směrem. A také se chce věnovat rodině. Což je jistě chvályhodné.

Na druhou stranu si ale říkám, jestli to rozhodnutí nebylo unáhlené. Aby za dva až tři roky neoznamoval návrat. Jenže víte, jak to s těmi návraty bývá. Už to není takové. Doufám tedy, že Nico ví, co dělá. Jeho žena má na Ibize cukrárnu, takže já si docela dovedu představit, že celá rodina bude žít tam, mimo veškeré dění a že Nico se od toho velkého motoristického světa úplně distancuje. Nevím, nějak mi tahle představa k němu sedí.

Překvapilo mě jeho rozhodnutí také z důvodu, že teď konečně získal titul a já jsem si myslela, že ho příští rok bude chtít obhájit. Tohle je fakt škoda. Chce se mi říct, takhle to dal příští rok Hamiltonovi zadarmo, ale neřeknu to, protože sezóna začíná až za tři měsíce a rozložení sil může být jakékoliv. Navíc příští rok začínají platit některá nová pravidla, takže Mercedes už vůbec nemusí být dominantní.

S Nicovým překvapivým odchodem se tedy vyrojila jedna otázka. Kdo bude závodit za Mercedes? Dost lákavé místo to je. A většina pilotů už má své místo pro příští rok vyřešené. Takže v tomto směru jsem fakt zvědavá, jak to dopadne.

Já osobně tipuju Pascala Wehrleina a taky bych mu to moc přála. Ale mám takové tušení, že on to nebude, že si pro nás Mercedes chystá překvapení.

 

Lidé na sociálních sítích se včera bavili tipy na to, kdo bude v Mercedesu závodit. A některé návrhy jsou opravdu zajímavé, některé spíš vtipné. Mě osobně kromě Wehrleina ještě napadl Nico Hülkenberg. Škoda, že s tím odchodem k Renaultu ještě nepočkal. Teď mohl mít jedinečnou šanci. Navíc Force India má motory Mercedes, takže by to nebyl zas tak překvapivý přestup. A já bych byla super nadšená.

Na internetu ještě padla zajímavá myšlenka a sice, že do Mercedesu by šel Valtteri Bottas (Williams používá motory Mercedes, takže ani v tomto případě by to nebyla taková bomba) a místo něj by šel do Williamsu Felipe Nasr, který tam již před časem působil jako testovací pilot. 

Na internetu dokonce někdo navrhoval Fernanda Alonsa a že místo něj by šel do McLarenu Jenson Button, který by tak svůj odchod odložil. Já ale nevím, Jenson byl letos z toho auta dost nešťastný a na konci sezóny byl šťastný, že už je konec. Tohle se nestane.

Pak taky na internetu padly návrhy jako Carlos Sainz do Mercedesu, Pierre Gasly k Toro Rosso. No, Carlos a Mercedes, to mi k sobě opravdu nejde :-D 

Ale upřímně, ten Hülk, Valtteri nebo již zmíněný Pascal, který asi je největším kandidátem, by se mi tam líbili. Fakt jsem na toto zvědavá a myslím, že ten pravý přestupový kolotoč teprve teď začíná :-D

Pascal si stěžoval, že nedostal místo u Force Indie, že ho místo něj získal Esteban Ocon a do médií pronesl dost nevybíravý komentář. No a teď má šanci na zisk místa u Mercedesu. Už jsem to psala na Facebooku, na tomhle případě vidíte, že ne vždy to, co se nám zdá pro nás v tu chvíli nejlepší, opravdu nejlepší je. Život přináši mnohá překvapení. Vše se děje z nějakého vyššího důvodu. Vše se děje tak, protože se to tak dít má. 

Já bych ještě chtěla na závěr říct dvě věci. Letos na konci sezóny tak z F1 odešli Jenson Button (i když ten bude i nadále působit u McLarenu a to jako rezervní pilot), Felipe Massa a Nico Rosberg, tedy tři výborní piloti. Všichni tři nám (nebo alespoň mě osobně) budou na závodní trati moc chybět. Všem třem přeji do jejich dalšího života jen a jen to nejlepší a ať jsou spokojení se svou novou životní cestou.

No a teď poslední věc, kterou chci říct. Nikdy jsem si nemyslela, že Nico ukončí kariéru dřív než Kimi.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Nico Rosberg oznámil konec kariéry katka 03. 12. 2016 - 17:54
RE(2x): Nico Rosberg oznámil konec kariéry niki 03. 12. 2016 - 18:53
RE: Nico Rosberg oznámil konec kariéry michal 05. 12. 2016 - 15:49