Moto2 2016: pořadí šampionátu

19. listopad 2016 | 17.33 |
›

fim ceremony_2Je po sezóně 2016, takže je akorát tak čas se podívat na celkové tabulky šampionátu jezdců i konstruktérů. Také se podíváme na pořadí nováčků a dojde i na nějaké ty statistiky.

10. Simone Corsi (ITA) 103

Dávám sem pouze nejlepších 10 závodníků, celou tabulku si můžete prohlédnout tady. V odkazu najdete také pořadí mezi konstruktéry. Jen vám prozradím, že s přehledem vyhrál Kalex.

Detaily najdete zde.

Nejvíce pole position letos získal Johann Zarco, z první pozice startoval 7krát.

Nejvíce vítězství získal taktéž Johann Zarco, vyhrál 7krát.

V Moto2 jsme letos viděli 7 různých vítězů.

Nejvíce druhých míst měl letos Franco Morbidelli, byli 4. Franco Morbidelli měl letos i nejvíc třetích míst, opět 4.

Nejvíce kol na čele pole odjel Alex Rins, bylo jich 82. Thomas Lüthi odjel na prvním místě 72 kol, Johann Zarco 70.

Nejvíckrát na stupních vítězů stál Johann Zarco, získal 10 pódiových umístení. Franco Morbidelli byl na pódiu 8krát, Alex Rins 7krát.

Nejstarším závodníkem, který se v Moto2 letos objevil, byl 40letý Taro Sekiguchi, který jel na divokou kartu v Japonsku. Nejmladším jezdcem byl Iker Lecuona, kterému je 15 let.

Letos se jelo 18 závodů a máme v poli jednoho závodníka, který dokázal všechny dojet do cíle. Koho tipujete? Pokud jste hádali Johanna Zarca, tak jste se trefili. Z těchto 18 závodů však bodoval 16krát.

Máme tady ale další velmi zajímavé věci. Hned 3 závodníci dojeli do cíle v 17 závodech. Jsou jimi Franco Morbidelli, Takaaki Nakagami a Jesko Raffin. Morbidelli z těchto 17 dojetých závodů bodoval 16krát, to samé Nakagami. U Morbidelliho bych ráda zmínila, že druhá půlka sezóny mu neskutečně vyšla, od srpnového závodu v Rakousku nikdy neskončil horší než osmý.

Raffin už tak pozitivní tabulku nemá. I když dokončil 17 závodů, bodoval pouze ve 4 z nich. On má ale 100% úspěšnost v dojetí do cíle, protože startoval v 17 závodech. Ten závod, kterého se neúčastnil, to bylo v Barceloně. Do závodu byl přihlášen, ale po tragédii v jeho týmu, kdy zahynul jeho týmový kolega, se rozhodl už dál v závodním víkendu nepokračovat.

Zajímavé je také zmínit Thomase Lüthiho, který dokončil 15 závodů (ve 2 nedokončil a do 1 nestartoval) a ve všech 15 bral body. Navíc nikdy neskončil horší než 7. To je tedy opravdu velký výkon.

Zajímavé je také zmínit, že do cíle 15krát dojel i Lüthiho krajan Robin Mulhauser. Ten ale z těchto 15 závodů bodoval pouze 2krát.

Dohromady - jak stálých jezdců, tak náhradníků, tak jezdců na divokou kartu - jsme za sezónu v Moto2 viděli 44 závodníků ze 14 různých zemí a 5 různých kontinentů.