Valencie - závěr sezóny

14. listopad 2016 | 20.58 |
› 

valencie_motogpSezóna 2016 o minulém víkendu skončila. Poslední závod se jel ve španělské Valencii na okruhu Ricarda Torma v Cheste. A já jsem si to tak hezky (a vlastně to byla i trochu náhoda) naplánovala, že na poslední závod mi vyšel samostatný článek. Ráda bych napsala i celkové shrnutí letošní sezóny, a že je o čem psát, tak snad si na to najdu čas co nejdříve.

Jorge Lorenzo, který startoval z pole position, nedal svým soupeřům šanci. Vyhrál stylem start - cíl. Nic lepšího se při jeho posledním závodě u Yamahy nemohlo stát. Já si to už před závodem přála, mé přání se vyplnilo. 

V závěru závodu Jorgeho velmi rychle stahoval Marc Márquez, ale svou ztrátu už smazat nestihl. Márquez neměl nejlepší start, na začátku závodu se pohyboval na 5. pozici, ale dokázal se před své soupeře dostat.

Třetí místo získal Andrea Iannone, který stále ještě bojoval s bolestmi po svém zranění. Takže v tomhle ohledu skvělý výsledek, určitě i on dal Ducati na rozloučenou hezký dárek.

Valentino Rossi byl čtvrtý, ale hezky se tam bojovalo o pódium, to jo. Škoda, že Maverick Viñales v závěru trochu ztratil. Já doufala, že aspoň před Rossiho se dostane. I tak ale pátá pozice není zlá.

Bratři Espargarovi jeli skvěle, v závěru závodu dotáhli Andreu Doviziosa. Pol ho dokázal předjet a vybojoval tak šesté místo. Aleixovi už se to nepovedlo, takže byl osmý. Pol a Aleix strávili vlastně celý závodu pospolu.

Dobrý závod pro Tech 3 potvrdil 9. místem Bradley Smith.

Mě velmi potěšil Álvaro Bautista, který dojel 10. Aprilia měla hezký závod, v té speciální červené barvě jsem jim přála i speciální závod. Navíc pro oba kluky to byl poslední závod v týmu. Pro Stefana dokonce poslední závod v MotoGP. Ano, trochu jsem to prožívala. Třinácté místo v posledním závodě je dobré. 

Mezi jezdci od Aprilie skončili ještě 11. Barberá a 12. Petrucci. Oba zajeli dobře. Navíc Petrucci si tím pro příští rok zajistil lepší specifikaci Ducati než jeho týmový kolega. 

Jeho týmový kolega Redding byl v závodě 14. Bod pak ještě získal Jack Miller.

Bohužel poslední závod v MotoGP byl bez bodů pro Eugena Lavertyho. Ten byl 16.

Body nebrali ani 17. Tito Rabat a 18. Loris Baz. Já vůbec nechápu, co se stalo s Lorisem, že byl poslední a ještě s takovou ztrátou :-O

Tu bláznivou sezónu zakončil Yonny Hernández bláznivě, tedy pádem. Ale mě to fakt mrzelo, doufala jsem, že svůj poslední závod v MotoGP dokončí.

No, spadl taky Cal Crutchlow, co k tomu dodat... A bohužel spadl také Dani Pedrosa, který se vrátil do posledního závodního víkendu po zranění. Tak já hlavně doufám, že si nic dalšího neudělal. 

Tahle GP pro mě byla velmi speciální. Byla to pro mě opravdu srdeční záležitost. Na ten závod budu dlouho vzpomínat. V závodě totiž byli dva moji idoli. Stefan Bradl a Mika Kallio. Mika dostal pro tento závod divokou kartu.

Byla to závodní premiéra KTM. Což je moje další srdeční záležitost. Na tohle jsem se těšila od doby, co to bylo zveřejněno, že Mika pojede s KTM ve Valencii. Já od toho nečekala vůbec nic a to se bohužel také potvrdilo. I sami členové KTM byli zaskočení ztrátou, kterou v trénincích měli. Nakonec ale Mika nestartoval z poslední pozice. Bohužel v závodě se objevily potíže a Mika musel odstoupit. Pro tým ale určitě získal cenná data. Tak uvidíme, jak to ještě do začátku sezóny 2017 vyladí (to už bude ale bez Miky v závodech).

Mimochodem, Mikovi se v sobotu v den kvalifikace narodila druhá dcera :-)

Když jsem tu KTM viděla na trati, úplně to ve mě vyvolalo vzpmínky na krásné časy, když Mika s číslem (-)36(°) a KTM patřili k sobě v nižších kubaturách a jak se jim tam dařilo. To byla úžasná éra. Aspoň teda pro mě jo. Teď už jen nostalgicky zamáčknu slzu v oku.

Zajímavé, jak Mika na KTM úplně v mých očích zastínil poslední závod Stefana v MotoGP. To bych nikdy neřekla :-D Ale tak Stefan bude závodit i dál, akorát jinde, ale Miku jen tak na závodní dráze znovu neuvidím. 

No, tyhle všechny myšlenky a úvahy si asi nechám na jiný článek. Možná do toho shrnutí sezóny, které plánuju, se to bude hodit.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře