Valencie - závěr sezóny

14. listopad 2016 | 19.18 |
›

moto2_valenciePoslední závod sezóny 2016 se jel ve Valencii. Mé komentáře k minulým závodům byly vždy v hromadném článku, ale takhle hezky mi to vyšlo, že poslední závod sezóny má svůj vlastní článek. Je to opravdu jenom článek o tomto závodě. Článek o shrnutí sezóny bych taky ráda napsala, tak doufám, že se mi to brzy povede.

Musím vám říct, že první půlka závodu byla neskutečná. Fakt jsem zírala, jak se tam Zarco, Morbidelli, Lüthi a vlastně i Rins prali. Pak se odpoutali právě Zarco a Morbidelli. A to pro mě znamenalo spoustu stresu. Mám je oba ráda, a fakt jsem si přála, aby to dojeli do cíle jako P1 a P2. Jenže, jak jsem pak viděla ten jejich souboj, tak jsem ze svých nároků slevila na "aby to dojeli."

Moc jsem Francovi přála jeho první vítězství. Na druhou stranu jsem chtěla, aby Johann vyhrál poslední závod před tím než půjde do MotoGP. No prostě strašná situace. Johann to nakonec rozhodl, když pár kol před cílem ucukl a jel si svoje.

A bylo salto. Předpokládám, že na dlouhou dobu poslední.

Franca nakonec pokořil Thomas Lüthi. To mě štvalo, protože kdyby Franco vydržel na tom 2. místě, tak mohl být v celkovém pořadí šampionátu 3. a to by byla bomba. I tak byl ale výborný a to jeho první vítězství ho čeká příští rok. Pro mě bude černým koněm.

V závěru závodu jel výborně Sam Lowes, který ještě v posledním kole dokázal předjet Alexe Rinse a skončil 4. To jsem teda zírala.

Chválím Mattiu Pasiniho, 7. místo je určitě dobré.

Chválím i oba kluky od Leopardu. Danny Kent byl 9., to je letos jeden z nejlepších výsledků týmu. Miguel Oliveira, který se vrátil po zranění, byl 13., takže také bral nějaké body.

Chválím také Xaviho Viergeho, který mi opět udělal radost. V závěru sezóny byl fakt dobrý, vždy mě potěšil. I teď, když dojel na 12. místě.

Bohužel ve Valencii to moc nevyšlo Lorenzovi Baldassarrimu, který byl až 14.

Skvěle jel při svém domácím závodě Julián Simón. Vypadalo to na P5, ale přišel pád :-( Navíc to bohužel vypadá, že to byl poslední Juliánův závod v kariéře. Já doufám, že ne, že se ještě někde objeví. To by bylo vážně smutné, kdyby krach týmu ukončil jeho kariéru. I když on už toho zažil tolik, určitě se za to, co dokázal, nemusí stydět.

Sandro Cortese zakončil svou vůbec nejhorší sezónu v kariéře stylově. Tedy pádem.

Aby to bylo kompletní, tak ještě doplním, že na divokou kartu se představili Federico Fuligni a Hugo Clere.

To je tedy ohledně článků o letošních závodech všechno. Jak už jsem napsala v úvodu, doufám, že brzy se tu objeví i celé shrnutí letošní sezóny.