Valencie - závěr sezóny

14. listopad 2016 | 18.57 |
›

moto3_valenciaPoslední závod sezóny 2016 je za námi. Tak hezky jsem si to naplánovala, že na poslední závod ve Valencii zbyl samostatný článek. V tomto článku se budu věnovat pouze nedělnímu závodu. Shrnutí sezóny plánuji na jindy. Na to si musím udělat čas, protože to bude na dlouho :-D

Svou vůbec první pole position v kariéře vybojoval Aron Canet. Na domácí půdě. Fakt jsem mu to přála. Kdo by to byl řekl. Na začátku sezóny jsem moc nevěděla, kam ho mám zařadit, dost se o něm mluvilo, ale já nějak neměla důvod ho víc sledovat. Ale v průběhu sezóny si mě přeci jen trošku získal a teď jsem mu to pole position přála. Byla jsem ráda, že se mu to povedlo zrovna doma a říkala si, že by třeba mohl i vyhrát.

Jenomže bohužel Aron měl neskutečnou smůlu. Když najeli jezdci po zahřívacím kole na startovní rošt, tak mu chcípla motorka! Těžko říct, jestli tam byla nějaká malá závada nebo byl prostě Aron nervozní a udělal chybku. Nicméně musel startovat z boxů a bylo po nadějích. Mě ho bylo vážně líto. Závod sice dokončil, ale až na 19. místě.

Bohužel hned na začátku závodu spadli Gabriel Rodrigo a Francesco Bagnaia. Představovala jsem si pro své oblíbence lepší konec sezóny. Navíc jsem věřila, že by Francesco mohl vybojovat celkové druhé místo. Měl na to. Takhle to bohužel znamenalo, že Pecco nebude ani v Top 3. Ale na druhou stranu, buďme rádi, že kluci jsou v pořádku. Byl to hodně ošklivý pád. Gabriel měl highsider a smetl chudáka nic netušícího Francesca. Pro oba dost těžká situace.

Pak taky ze závodu vypadl Lorenzo Dalla Porta. To mě taky mrzelo. Vidím v něm talent a musím se přiznat, že ho tak po očku sleduju a možná mu budu fandit :-D

Tak a teď k Bradovi :-D Ten jel zas neskutečně výborně! Držel se v čelní skupině, když najednou se něco stalo (jak později Brad řekl v rozhovoru, vypadalo to na únik oleje) a Brad se propadl až na P20. Já už hysterčila, že je to smutný konec té skvělé sezóny. Jenže se to uklidnilo. Tak jsem se taky uklidnila a už na Twitter psala komentář, že Brad je schopný vyhrát i z té P20. A hle, Brad vyhrál :-) Titul mistra světa je ve správných rukou. Já nikdy nepochybovala. Svůj první závod vyhrál z konce pole, ten poslední taky. Asi osud.

Druhý skončil Joan Mir, z čehož jsem měla velkou radost. Už před závodem jsem doufala, že se na to pódium doma dostane. A dostal :-) Navíc získal cenné body a získal cenu pro nejlepšího nováčka sezóny.

Třetí pak byl Andrea Migno.

Já bych chtěla určitě pochválit Jakuba Kornfeila, protože jel výborně. Startoval až z 24. pozice, takže to měl dost obtížné. Ale jel perfektně a dostal se až do skupiny, která bojovala o umístění na stupních vítězů. Jenže ke konci závodu trochu odpadl. I tak je ale 7. místo velmi dobré.

Chválím také Juanfrana Guevaru, 6. místo je paráda. V závěru sezóny mi dělal jen samou radost :-)

Zmínit musím Raula Fernandéze, který jel na divokou kartu. Byl neskutečný. Skončil na 11. místě! On byl letos 3. v Rookies Cupu. Škoda, že příští rok nejde do Moto3, asi by nám tam ukázal věci. Ale možná mu další rok v RBRC pomůže. Uvidíme. Nicméně, tohohle kluka musíme sledovat.

A já pokračuju ve chválení. Moc chválím Darryna Bindera. Já pořád říkám, že v tom klukovi něco je! Závěr sezóny mu vyšel. Ve Valencii byl 12. a to je skvělé. Na té otřesné Mahindře. Příští rok jeho tým přestupuje na KTM. Tak budu moc a moc držet palce. Přece to Binderovi mají v krvi, já to vím :-D Brad taky potřeboval čas, než se to všechno sešlo, forma, motorka, tým, zkušenosti. Takže Darryn má určitě ještě co ukázat.

Já byla ráda, že sezónu na bodech dokončil Bo Bendsneyder.

Trochu za očekáváním skončil Niccoló Antonelli, který byl až 16.

Kromě Fernandéze jeli na divokou kartu ještě Enzo Boulom, Daniel Saez, Vicente Pérez a Karel Hanika. Tedy, upřesním to. Enzo Boulom jel místo zraněného Fabia Spiranelliho, již zmíněný Fernández jel místo zraněné Maríe Herrerové, Vicente Pérez jel místo zraněného Johna McPhee. Saez a Hanika měli divokou kartu.

Karel startoval dokonce z 10. místa. Držela jsem palce, aby to vyšlo na body, ale bohužel. Do cíle dojel až na 22. místě.

Tak, to je k závodům vše. Jak jsem již zmínila v úvodu, ráda bych opět napsala shrnutí letošní sezóny, tak doufám, že si na to najdu brzy čas.