Přestupy pro sezónu 2017

21. říjen 2016 | 18.36 |
› 

moto3Od posledního článku, který se věnoval přestupům pro sezónu 2017 v kategorii Moto3, se toho docela dost změnilo. Potvrzeni byli další jezdci a pole se tak pomalu zaplňuje. Takže si tedy zrekapitulujme, jak to momentálně vypadá.

AJO (KTM)

Tým Akiho Aja svou sestavu pro příští rok už zveřejnil. Další sezónu v týmu pojede Bo Bendsneyder, k němu přichází Niccoló Antonelli.

SKY VR46 (KTM)

Tým Valentina Rossiho pojede jen se dvěma jezdci. Těmi budou Andrea Migno a Nicolo Bulega, kteří v týmu závodí i letos.

EG 0,0 MARC VDS (Honda)

I tady už je obsazení týmu potvrzeno. V týmu zůstává Aron Canet, k němu přichází Enea Bastianini.

ASPAR (Mahindra)

U Aspara se bude kompletně měnit složení týmu. Příští rok tu uvidíme Lorenza Dalla Portu a Alberta Arenase.

ONGETTA (Honda)

Pravděpodobně v týmu zůstane Jules Danilo, ale ještě to nebylo oficiálně potvrzeno. Už jasné by mělo být to, že tohle je právě ten tým, který podal Romanu Fenatimu pomocnou ruku.

CIP (Mahindra)

Zde by mělo být jisté, že bude závodit Marco Bezzecchi. Co se týče druhého jezdce, tak zde jasno není a mezi možné kandidáty patří Makar Yurchenko, Tatsuki Suzuki a Enzo Boulom.

TEAM BT SPORT ? (Honda ?)

Vypadá to, že britská sportovní stanice BT Sport plánuje do Moto3 příští rok nasadit svůj vlastní tým, nebo minimálně tým, který bude nějak podporovat či sponzorovat. Jezdcem by měl být John McPhee.

GRESINI (Honda)

U Fausta Gresiniho už je jasno a příští rok v týmu budou závodit Jorge Martín a Fabio Di Giannantonio.

LEOPARD (Honda)

Jasno mají i u Leopardu. V sezóně 2017 tým budou zastupovat Joan Mir a Livio Loi.

SIC58 SQUADRA CORSE (KTM ?)

Otec Marca Simoncelliho založil závodní tým, ve kterém se snaží podporovat mladé talenty. Zatím závodili jen v italském šampionátu, teď se rozhodli, že už je čas, aby se posunuli dál. Ještě úplně není jisté, jak bude vypadat složení, ale měli by to být Tony Arbolino, Tatsuki Suzuki nebo Mattia Casadei.

DRIVE M7 SIC RACING TEAM (Honda)

V malajsijském týmu asi zůstane Adam Norrodin. Mezi další kandidáty na místo v týmu patří Kaito Toba, Ayumu Sasaki a Hiroki Ono.

TEAM ASIA (Honda)

Tady ještě není jasno, ale určitě, jak už z názvu vyplývá, to budou asijští jezdci. S největší pravděpodobností někdo ze čtveřice Hiroki Ono, Khairul Idham Pawi, Kaito Toba a Ayumu Sasaki.

ASIA TALENT (Honda)

Zdá se, že asijaté a zejména pak Japonci, to pojímají ve velkém, když plánují nasadit i juniorský tým. Tam by mohli jezdit Kaito Toba a Ayumu Sasaki.

PRUSTEL GP (Peugeot)

Tým Peugeot s vlastním motocyklem (což je vlastně přemalovaná Mahindra), jak se zdá, mění příští rok název. Jasno už je v jezdecké sestavě, která bude mě osobně hodně zajímat. V týmu totiž budou závodit Jakub Kornfeil a Patrik Pulkkinen.

PLATINUM BAY REAL ESTATE (Mahindra ?)

Zde není nic jistého, vlastně ani to, jestli tým příští rok vůbec uvidíme, protože letos to je, co se výsledků týče, hodně špatné. Zatím ani nejsou žádné spekulace ohledně toho, kdo by se v týmu měl objevit. Možná zůstanou Darryn Binder a Marcos Ramírez, kteří aktuálně hájí barvy týmu.

SCHEDL (KTM)

Ještě není nic potvrzeno, ale snad i nadále bude v týmu Philipp Oettl.

M6 TEAM (KTM)

Ani zde není jasno, jak to bude, zde jsou hlavní otázkou finance. Pokud vše dobře dopadne, tak bychom Maríu Herrerovou mohli v tomto soukromém týmu vidět i příští rok.

RBA (KTM)

Zatím nepotvrzeno, ale měli by v týmu zůstat jak Gabriel Rodrigo, tak i Juanfran Guevara.

RW RACING (Honda)

Tady zatím nic není jasné, spekuluje se o Tatsuki Suzukim.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře