Přestupy pro sezónu 2017

21. říjen 2016 | 17.03 |
› 

moto2Od minulého článku, který se věnoval tématu přestupů v Moto2 pro příští sezónu, uplynul sice jenom měsíc, ale dost se toho od té doby změnilo. Pomalu, ale jistě, se začalo tvarovat, jak by asi mohlo vypadat závodní pole této kubatury v roce 2017. Pojďme se tedy podívat, kde už je jezdecké složení oficiálně oznámené a ve kterých týmech naopak ještě jasno není. V tom případě jsou tu samozřejmě nějaké ty spekulace.

FORWARD (Kalex)

Objevovaly se nějaké spekulace, že by tým nemusel do příští sezóny přežít. Teď to ale vypadá, že vše bude v pořádku a i v příští sezóně v týmu Forward uvidíme Lorenza Baldassarriho a Lucu Mariniho.

GRESINI (Kalex)

Tým Fausta Gresiniho již potvrdil, že v týmu bude závodit Jorge Navarro.

DYNAVOLT INTACT (Suter)

I zde už je jasno. I další sezónu zůstává Sandro Cortese, k němu přichází Marcel Schrötter. Tým zároveň oznámil, že odchází od podvozku Kalex a od příští sezóny pojedou na Suteru.

CARXPERT INTERWETTEN (Kalex)

Tým by měl mít opět tři jezdce. Zůstat by měl Thomas Lüthi. Vypadá to ale, že by měl mít dva nové týmové kolegy. Těmi by se měli stát Iker Lecuona (který jede závěr sezóny v týmu místo Dominique Aegertera) a Jesko Raffin.

SAG (Kalex)

V týmu SAG byl potvrzen Isaac Viñales. Mluvilo se také o tom, že by v týmu zůstal Jesko Raffin, ten má ale asi namířeno ke švýcarskému týmu. Aktuálně to vypadá, že Viñalesův týmový kolega bude Tetsuta Nagashima.

AJO (WP-KTM)

Tým Ajo příští rok v Moto2 čekají velké změny. Bude mít hned dva motocykly a budou to podvozky KTM, do kterých tedy napasují motor Honda. Já osobně jsem na to fakt zvědavá (a protože ten tým miluju, tak jim přeju hodně štěstí). Jezdci budou Brad Binder a Miguel Oliveira.

EG 0,0 MARC VDS (Kalex)

U týmu Estrella Galicia zůstává i pro příští sezónu Alex Márquez. Jeho kolegou by měl být zase Franco Morbidelli, ale ještě to nebylo oficiálně potvrzeno.

TECH 3 (Mistral)

Tým Tech 3, který i příští rok bude používat podvozek své vlastní výroby, svou jezdeckou sestavu již oznámil. V týmu zůstává Xavi Vierge, k němu přichází Remy Gardner.

SKY VR46 (Kalex)

Tým Valentina Rossiho se rozrůstá a vstupuje i do Moto2. Jedním z jezdců by měl být Francesco Bagnaia. Spekuluje se o tom, že druhým jezdcem by měl být Stefano Manzi.

LEOPARD (Suter)

Složení týmu nedávno potvrdil tým Leopard. Ohledně tohoto týmu také kolovaly zvěsti o konci, ty se naštěstí (zatím) nepotvrdily. V týmu zůstává Danny Kent, nově jeho týmovým kolegou bude Dominique Aegerter.

PÁGINAS AMARILLAS (Kalex)

V týmu Sita Ponse bude příští rok závodit Fabio Quartararo. O druhém jezdci zatím není rozhodnuto, ale pravděpodobně to opět bude syn majitele Edgar Pons.

IDEMITSU (Kalex)

Asijský tým si pravděpodobně zachová i asijské složení týmu. Zůstat by měl Takaaki Nakagami, ale jsou i varianty, že v týmu pojedou Ratthapark Wilairot nebo Khairul Idham Pawi.

PETRONAS (Kalex)

V týmu sponzorovaném malajsijskou olejářskou společností by měl být i nadále Hafizh Syahrin.

QMMF (Speed Up)

S velkou pravděpodobností tento tým končí v mistrovství světa. Julián Simón však stále ještě věří v zázrak.

AGR (Kalex)

Do týmu AGR přichází Yonny Hernández, na kterého nezbylo místo v MotoGP. Jeho týmovým kolegou bude pravděpodobně buď Axel Pons nebo Steven Odendaal.

SPEED UP (Speed Up)

Tady by měl zůstat i další sezónu Simone Corsi.

TASCA RACING (Kalex)

V týmu by měl závodit Xavier Simeon.

ITALTRANS (Suter ?)

Již by mělo být jasné, že v týmu uvidíme závodit Mattiu Pasiniho a Andreu Locatelliho.

Další spekulace hovoří o tom, že ze šampionátu světových supersportů by se do této kubatury mohl vrátit Jules Cluzel.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře