VC Japonska 2016

9. říjen 2016 | 10.04 |

suzukaDalším závodem byla Velká cena Japonska na okruhu Suzuka. První řadu opět zabral tým Mercedes, když pole position v těsné kvalifikační bitvě získal Nico Rosberg, Lewis Hamilton byl druhý. Do druhé řady se kvalifikovaly oba vozy Ferrari, Kimi Räikkönen byl třetí, Sebastian Vettel čtvrtý. Avšak oba piloti dostali penalizaci. Vettel za kolizi s Rosbergem z minulého závodu, startoval tak až z 6. místa, Räikkönen za výměnu převodovky (což jsem se dozvěděla až po závodě) a startoval až 8. Do druhé řady se tak posunuly Red Bully Maxe Verstappena a Daniela Ricciarda.

Kromě jezdců Ferrari byli ještě penalizovaní Pascal Wehrlein, taktéž za výměnu převodovky, ale ten se stejně kvalifkoval na poslední místo, a Jenson Button za výměnu pohonné jednotky, dohromady to byla penalizace 35 míst, takže ten musel startovat až poslední (takže Wehrlein na tom vlastně ještě vydělal).

Tento článek bude asi dost krátký, protože o závodě nevím skoro nic, poněvadž jsem ho skoro celý prospala. Budík byl nastaven na 6:35, ale já se prostě nevzbudila. Ani si nepamatuju, že by zvonil. Což se mi teda ještě nikdy nestalo, abych takhle zaspala zvonení budíku (a to tam mám nastavenou svou oblíbenou písničku). Probrala jsem se někdy kolem 7:30, asi deset minut jsem ležela a přemýšela, v kolik vlastně ten závod měl začít, prostě jsem byla totálně zmatená. Pak jsem to teda zapnula, to se jelo 27. kolo a akorát jel Kimi do boxů. Tak jsem chvilku sledovala zastávky v boxech, ale potom jsem se zase zahrabala do peřin.

Závod měl zaujal asi až 6 kol před koncem, kdy Hamilton dotíral na Verstappena v boji o druhé místo. A pozor, fandila jsem Hamiltonovi.

Takže ze závodu vlastně nemám vůbec nic (ale zjistila jsem, že mi to vůbec nevadí). Jediné, co si z toho pamatuju, je, že si jezdci pořád na něco stěžovali. To bylo teda hodně protivné a lezlo mi to na nervy. Chytráci. Tak ať si zkusí jezdit v Manoru nebo Sauberu a pouštět jezdce o kolo před nimi. Fakt mě to štvalo. A nevím, kdo ty rádia pouští, ale kdyby radši pouštěli nějaké zajímavé komunikace a ne tohle. Takhle to dopadá, když omezíte rádiovou komunikaci na minimum. Pak tam pouštějí kraviny.

Teď se tedy aspoň trochu vyjádřím k výsledkům. Zdá se, že Nico Rosberg měl bezchybný závod. A to mám teda radost. Získal další bodíky k dobru. Nico měl opravdu skvělý závodní víkend, vyhrál všechny tři tréninky, vyhrál kvalifikaci, vyhrál závod.

Druhý byl Verstappen, to už jsem psala, třetí Hamilton. Musím tady teď říct, že mě trochu štve, že Hamilton neurval to druhý místo. Mě ten Verstappen tak neskutečně štve.

Mimochodem, tento výsledek Mercedesu stačil k tomu, že už nyní slaví titul šampiónů v Poháru konstruktérů.

Čtvrté a páté místo brali kluci od Ferrari, no, na to, že teda oba měli penalizaci na startu, tak to není špatné.

Daniel Ricciardo až šestý, to je škoda.

Velmi hezký výsledek opět zajeli kluci od Force Indie, Sergio byl sedmý, Nico osmý. Dělají mi samou radost :-)

Bodovali tentokrát i oba jezdci Williamsu, Felipe Massa byl devátý, Valtteri desátý. Souboj Force India vs. Williams tak stále nabízí docela zajímavou podívanou.

Haas mimo body. Romain Grosjean 11., Esteban až 20. A to se oba kvalifikovali do TOP 10. Můžete mi prosím někdo říct, co se stalo Estebanovi, že skončil až tak vzadu?? Já doufala, že konečně zaútočí na body.

Mimo body taky oba jezdci Renaultu, oba jezdci Toro Rosso (těm to zase nějak nesedlo), oba jezdci McLarenu, oba jezdci Sauberu, jezdci Manoru byli poslední dva.

Zajímavé je, že všech 22 pilotů dojelo závod do cíle.

Rozdíl mezi Rosbergem a Hamiltonem v šampionátu je 33 bodů.

Další závod se pojede 23.10. v americkém Austinu (snad tam nebude žádný hurikán ani nic podobnýho).

Mimochodem, zrušila bych anketu Jezdec dne, která probíhá na oficiálních stránkách F1. Je to strašně zaujatý. Nikdy nevyhraje ten, který by si to zasloužil.