VC Singapuru 2016

18. září 2016 | 21.09 |

singapurEvropská část šampionátu Formule 1 už skončila. Teď nás čekají závody v Asii, prvním z nich byl noční závod v ulicích Singapuru. Já bych hned na úvod ráda řekla, že jsem závod sledovala jen částečně. Ještě jsem sledovala nějaké motocyklové závody, takže na F1 už moc nebyl čas. Start jsem si zapnula, pak jsem tedy po nějaké době měla závod zapnutý až do konce, ale bez zvuku (protože jsem sledovala na počítači jiné závody) a vždy jsem jen mrkla na televizi, jestli se tam něco změnilo. Původně jsem uvažovala o tom, že si závod vůbec nepustím. Nakonec jsem docela ráda, že jsem to sledovala aspoň napůl, protože to bylo docela drama.

Nico Rosberg, který startoval z pole position, si to pohlídal až do cíle. Avšak neměl to vůbec lehké. V závěru závodu ho neskutečně stahoval Daniel Ricciardo. Až mě to zaujalo a já zírala na obrazovku a k tomu jsem měla zvuk britských komentátorů z britských superbiků a zrovna v závodě superstock 1000 bojoval můj favorit o vítězství v závodě a o titul. No, bylo to trošku náročnější :-D Ale ten Daniel mě fakt zaujal. Stahoval 2 vteřiny na kolo! Já vůbec nechápala, co se to děje. Ztrátra 16 vteřin, 11, 8, 6, najednou 4, najednou 1. Ačkoliv mám Nica ráda, tak se musím přiznat, že jsem si přála, aby se Daniel pokusil o nějaký předjížděcí manévr, ať je to ještě trochu zajímavé.

No, Daniel to nakonec nestihl, ale v cíli bylo mezi nimi míň než půl vteřiny! Je to letos nejtěsnější rozdíl mezi prvním a druhým.

Třetí byl Lewis Hamilton. Takže, když Nico vyhrál, tak se dostal opět do čela šampionátu. To se mi líbí :-)

Musím pochválit Kimiho, který jel pěkný závod. Konečně snad i bez chyb. Neviděla jsem celý závod pozorně, takže to nemůžu tvrdit na 100 %, ale opravdu to vypadalo, že tentokrát je u Kimiho všechno v pohodě. V jednu chvíli, když na trati předjel Hamiltona, tak to byla paráda. Věřila jsem, že by o tu bednu mohl zabojovat. Ten předjížděcí manévr byl ale super.

A teda musím vyzdvihnout i výkon Vettela. Jeho fanynkou nejsem, ale tento výkon se zmínit musí. Startoval z úplně posledního místa, ale dojel pátý. Tohle se Ferrari povedlo.

Max Verstappen byl 6. a ten teda dost pokazil start. To ho, myslím si, stálo lepší pozici.

Sympatické 7. místo získal Fernando Alonso pro McLaren.

A hezké 8.místo vybojoval Sergio. Ten se sice kvalifikoval jako 10., ale pak dostal penalizace a nakonec startoval až z 18. místa. Takže úžasný posun o 10 míst!  Jinak, s těmi penalizacemi naprosto souhlasím. V kvalifikaci teda udělal několik dost velkých blbostí, a pak si ještě na Twitteru a Instagramu stěžoval. No nevím, nevím. Ačkoliv jsem jeho fanynka, tak jsem s ním teda nesouhlasila. Tu penalizaci si zasloužil.

Devátý byl Daniil Kvyat, který zase jednou konečně zajel pěkný závod. Mě se moc líbila pasáž, kdy bojoval o pozice s Verstappenem. A předjel ho! Já Daniilovi tak fandila :-D

Bod za desáté místo získal Kevin Magnussen a z toho má teda taky radost. Po dlouhé době hezký výsledek.

Esteban Gutiérrez byl 11. a mě už to vlastně ani nepřekvapuje. Už jsem radši přestala počítat, kolikrát byl letos 11. nebo 12. Jeho týmový kolega Romain Grosjean do závodu kvůli technickým problémům s vozem vůbec neodstartoval.

Špatný závod měli u Williamsu. Valtteri odstoupil, Felipe byl až 12. Takže těch pár Sergiových bodů stačilo k tomu, aby se Force India v Poháru konstruktérů zase dostala na 4. místo. Před Williamsem je o bod!

U Sauberu taky nic moc. Ale aspoň oba dojeli do cíle. Marcus jel dnes navíc svůj 50. závod v F1. To si zaslouží uznání :-D

Kromě Grosjeana a Bottase ještě nedojeli Button (ten vůbec nevím proč) a taky Nico Hülkenberg. U toho se na chvíli zastavím. Schválně jsem si to nechala až na konec, protože to je asi na delší povídání :-D

Po startu do Hulka strčil Carlos Sainz, bylo to ještě na rovince. Prostě se všichni cpali vedle sebe a bylo tam málo místa. Hulk se roztočil a skončil v bariéře. Byla to docela velká rána. V TV to bylo teda vidět na dálku, ale já okamžitě poznala, že to je Nico. Jak jde o mé favority, tak se nikdy nemýlím. Má intuice je v těchto případech vždy přesná. Já jsem byla v té chvíli tak strašně zklamaná a smutná. Nico ne. Už zase :-(

Velké štěstí měl Verstappen, kterého Nico minul jen o několik málo centimetrů. Mohla to být mnohem větší bouračka.

Carlos měl taky zničené auto. Po několika kolech mu mávali vlajkou, aby zajel do boxů, jinak hrozila diskvalifikace. To jsem teda nepochopila. Zas tak velké poškození vozu neměl. Už jsem i viděla závodit vozy s většim poškozením...

Tak to by ode mě bylo asi k tomuto závodu všechno. Příští závod se jede 2. října v Malajsii (takže našeho času někdy dopoledne).