Masaryk Racing Days 2016

13. září 2016 | 21.29 |
› 

IMG_2003Rok se s rokem sešel a já se zase vydala na Masarykův okruh do Brna na BOSS GP. Tato série byla tentokrát součástí akce nazvané Masaryk Racing Days. Oproti loňsku tu bylo spoustu změn. Už se nejelo ETCC (což je teda velká škoda), ani nebyly motokárové závody (což je taky škoda). Ale jelo se spoustu jiných zajímavých závodních sérií. Loni v sobotu byly tréninky a kvalifikace, letos už se i v sobotu jely závody. Loni na hodinu otevřeli pit lane, to letos, vzhledem k narvanému programu, nebylo možné. Ale to nevadí. Aspoň do paddocku se smělo a samozřejmě, že jsem tam na chvilku nakoukla.

Ale to víte, paddock MotoGP to nebyl. Ten je prostě nejlepší.

Vyrazili jsme v sobotu, protože neděle musí být den odpočinku, protože v pondělí se zas jde do práce. Navíc v neděli se jelo MotoGP (a taky BSB) a to jsem prostě nemohla zmeškat. Kvalifikaci ještě jakž takž oželím, i když i to mě mnohdy mrzí, ale závodů se prostě nevzdám.

Na okruh jsme dorazili akorát, když se blížil start závodu TWC. Což jsou tedy cestovní vozy. Pak následovaly formulové divize 4, což bylo mezinárodní mistrovství ČR, pokud si to dobře pamatuju. 

IMG_1969
                  Startovní rošt TWC. Ti poslední fakt startovali až skoro ze zatáčky :-O

Potom se jely další divize, následoval Octavia Cup. Všechno šlo rychle za sebou, mezi jednotlivými závody byla maximálně 10minutová pauza. 

Nebudu lhát, nejvíc jsem se těšila právě na BOSS GP. A nejprve to vypadalo, že to možná neuvidím. Jenže pak jsem zjistila, že program na dráze je trochu jiný, než jaký byl uveden na stránkách okruhu. V programu, který nám dali u vstupu, to ale už bylo správně. Tak nevím, proč to na stránkách bylo jinak.

Když skončil Octavia Cup, tak se jelo GT3 Porsche, to bylo dobré. Ta auta se mi líbila.

IMG_1996
                                                                Porsche GT3

No a pak už BOSS GP. A nebudu lhát, nejvíc jsem chtěla vidět Toro Rosso STR1. Asi většina lidí přišla kvůli tomu, aby viděla vůz Formule 1. Však taky o ten závod byl největší zájem. Kromě toho byly v poli z F1 ještě vozy Benetton, jeden z roku 1997, jeden z roku 1999. Já se však musím tady trošku zastydět, protože jsem ty vozy nepoznala. Také tam byl vůz Forti. Přiznávám, že jsem vůbec nevěděla, že nějaký takový vůz někdy jezdil v F1. Kromě toho byly ještě v poli vozy specifikace GP2 či World series by renault, ale ty z GP2 převládaly. Taky jsme v poli měli s vozem GP2 Veroniku Cichou.

Ona je fakt skvělá. Jako já si nedovedu představit, že bych sedla do toho auta. A ona tam pak byla hostem komentátora a říkala, že má v budoucnu v plánu jet s vozem F1. Ta holka je prostě neskutečná!

IMG_1999
                                                              Toro Rosso STR1

Jinak teda Toro Rosso vyhrálo. To se dalo očekávat, přeci jen z toho pole to byl nejvýkonnější vůz. I když teda ten druhý za ním (to byl vůz GP2) ho v závěru závodu stíhal. Toro Rosso mělo asi nějaké menší problémy. Ale zvádlo to.

Jinak musím říct, že se mi konečně povedlo to Toro Rosso vyfotit. Loni byl trénink a prostě v pohybu jsem to auto nikdy nezachytila :-D Teď jsem měla šanci vyfotit ho na roštu. Tak to jsem měla radost.

Pak se jela série HAIGO - formule a to byly historické formule. A to bylo teda fakt super. Nakonec se mi tohle asi líbilo ze všeho nejvíc. 

IMG_2017
                                                                HAIGO - formule

Ze série HAIGO - cestovní vozy (historické cestovní vozy) jsme toho pak už moc neviděli. Šli jsme si právě prohlídnout ten paddock a taky mrkli do stánků. Představte si, že i Valentino Rossi tam měl stánek :-O Toho fakt nacpou všude. Ono nestačí, že mě to štve v MotoGP, ještě s tím otravují na automobilové akci.

Článek je takový poněkud kratší, ale já si jaksi průběhy těch závodů moc nepamatuju, takže není o čem psát. Kdybych ty jezdce a týmy znala a někomu i fandila, tak by to samozřejmě bylo na delší popis. Jenže takhle vím vlastně o těch sériích strašně málo a o jezdcích a týmech nevím nic. Tak je to ale aspoň takový malý záznam z toho, že jsem tam byla.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Masaryk Racing Days 2016 michal 14. 09. 2016 - 20:50
RE(2x): Masaryk Racing Days 2016 niki 20. 09. 2016 - 17:48
RE(3x): Masaryk Racing Days 2016 michal 20. 09. 2016 - 20:51