Sezóna 2017: Jak to zatím vypadá?

6. září 2016 | 16.31 |
› 

moto3_silverstoneV dnešním článku se zaměřím na přestupy pro příští sezónu v kubatuře Moto3. Upřímně řečeno, ohledně této kategorie je toho ze všech tří kubatur známého zatím nejmíň. To, co už je oficiální, si aspoň shrneme a trošku se podíváme na různé spekulace.

Začnu tedy tím, co už je potvrzeno.

V týmu Sky VR46 budou příští rok jezdit Nicolo Bulega a Andrea Migno, tedy stejná sestava jako letos. Jestli tým zůstane u dvou jezdců, nebo přibude ještě někdo třetí, to je momentálně těžké odhadovat. Letos začali se třemi jezdci, ale Romano Fenati svým chováním sám sebe odepsal. Jelikož bude mít tým pravděpodobně dva jezdce v Moto2, tak tipuju, že u dvou zůstanou i v Moto3.

Zrovna dnes před několika málo hodinami bylo oznámeno, že v týmu Gresini budou závodit Fabio Di Giannantonio a Jorge Martín

To znamená, že z kola pryč musí Enea Bastianini. Hodně se spekulovalo o tom, že Enea půjde do týmu Estrella Galicia. Tam by byl týmovým kolegou Arona Caneta (ten by měl v týmu zůstat i příští rok). Dnes ale vyšla na povrch spekulace, že by Enea mohl zamířit do týmu Ajo.

Tým Ajo je má srdeční záležitost, takže samozřejmě dění ohledně tohoto týmu hodně sleduju. Brad Binder by měl jít do Moto2, takže je nutné najít nového jezdce. Bo Bendsneyder by měl ještě minimálně sezónu v týmu vydržet. Zrovna nedávno jsem přemýšlela nad tím, kdo by Brada mohl nahradit. Říkala jsem si, že si možná Aki Ajo zas vezme nějakého mladíka z Rookies Cupu, jenže na druhou stranu si myslím, že Bo ještě není připravený, aby dělal týmovou jedničku a zkušeného kolegu, který tomu mladšímu poradí. Takže jsem z toho začínala mít docela obavy.

Nakonec to ale vypadá, že Aki si do týmu vezme někoho zkušeného. A to buď již zmíněného Eneu Bastianiniho nebo by to mohl být Niccoló Antonelli. O Antonellim už se nějakou dobu mluví, že by to měl být on. Až dneska jsem na internetu četla, že by to spíš mohl být ten Enea. Takže to vypadá, že Aki chce vsadit na Itala. Já si teď vůbec nemůžu vybavit, jestli vůbec u Akiho někdy v historii nějaký italský závodník jezdil. Nicméně, oba mám ráda, oba jsou mými oblíbenci, takže pokud půjde do týmu Ajo jeden z nich, tak budu spokojená.

Vsuvka. Tak si to nepamatuju správně, že by u Aja někdy nějaký Ital závodil. Našla jsem, že pro něj všehovšudy jezdili Italové tři, ale všechno to bylo ještě v době, kdy jsem MotoGP sledovala minimálně a navíc to všechno byly účasti jen v pár závodech, ne v celé sezóně. A ta jména mi teda nic neříkají. Tak jen pro zajímavost. V roce 2003 v kubatuře 125cc jel Andrea Ballerini. Jel druhou polovinu sezóny, výsledky nic moc, ale představte si, že vyhrál v Austrálii! Takže je to vlastně první jezdec, který pro Aja vyhrál! To teda zírám, to jsem vůbec nevěděla.

A ještě zírám, že v tom závodě měl tým double! Dalším Italem byl Max Sabbatani, který jel poslední čtyři závody v roce 2004 v kubatuře 125cc, ale výsledky teda hodně špatné. No a tím zatím posledním italským jezdcem byl v roce 2006 Nico Vivarelli, ten jel pouze závod ve Valencii.

Vrátím se ještě obloukem k týmu Estrella Galicia. Kromě zmíněného Bastianiniho se ještě mluví o Fabiu Quartararovi. Ten má ale také nabídky z Moto2, tak uvidíme, jak to nakonec s ním dopadne.

V týmu Aspar již byl oficiálně oznámen Lorenzo Dalla Porta. Ten jezdí CEV, v Mistrovství světa se sem tam objeví na divokou kartu nebo jako něčí náhradník. Až do konce sezóny by se v MS měl objevovat pravidelně, protože v týmu Sky VR46 nahradil vyhozeného Fenatiho. Kdo bude jezdit u Aspara s ním, to je docela těžké říct. Pecco Bagnaia odchází do Moto2, Jorge Martín do týmu Gresini. Takže Aspar bude mít příští rok kompletně novou sestavu. Tuším, že druhým jezdcem bude nějaký Španěl (Aspar dává často šance svým krajanům), ale nějaké konkrétní jméno mě teda zatím nenapadá.

V týmu Ongetta by příští rok mohl zůstat Jules Danilo. Hodně se mluvilo o tom, že právě v tomto týmu by mohl najít své útočiště Romano Fenati. Možné také je, že zůstane Niccoló Antonelli.

Údajně má vzniknout nějaký tým British Telecom, kde by měl jezdit John McPhee. Nebo možná to je nějaký stávající tým s novým názvem. To nevím. To jsem z toho článku, kde to bylo, nevyčetla.

V týmu CIP by příští rok měl jezdit Marco Bezzecchi.

To je zatím vše, co je tak nějak známé. Víc jsem zatím nikde nevyčetla. Novinky se snažím poctivě pravidelně sledovat, dělám si dokonce poznámky. Takže když bude něco nového, tak se to objeví na facebookové stránce blogu. Pak bych z toho časem zase udělala nějaký souhrnný článek. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře