Sezóna 2017: Jak to zatím vypadá?

5. září 2016 | 21.11 |
› 

moto2_silverstoneCo se přestupů nejvyšší kubatury MotoGP týče, tak jsem toho napsala docela dost. Navíc od posledního článku, který se tomuto tématu věnoval, se nic podstatného nezměnilo. Zajímavější to je v nižších kubaturách, kde potvrzených míst pro příští sezónu je jako šafránu. Teď se tedy podíváme, jak to vypadá s přestupy pro rok 2017 v kubatuře Moto2, kdo už je potvrzen, o kom se spekuluje.

A začnu mou srdcovou záležitostí, tedy týmem Ajo. Tomu odchází Johann Zarco do MotoGP, takže si za něj musejí hledat náhradu. A vypadá to, že příští rok pojede tým hned se dvěma jezdci. Téměř jisté je, že jedním z nich bude Brad Binder, který pro Aja teď závodí v Moto3. Jeho týmovým kolegou bude asi Miguel Oliveira. Jestli se tohle splní, jako že to vypadá hodně nadějně, tak budu šťastná jako blecha a budu mít obnovený dream team. Brad a Miguel byli totiž týmovými kolegy u Aja loni v Moto3.

Novinkou by mělo být to, že Ajo asi pojede s motorkou KTM. Avšak musí tam mít motor Honda, jelikož Dorna má s Hondou na dodávku motorů pro tuto kubaturu stále platnou smlouvu.

Teď tedy něco k těm, kteří už jsou potvrzení.

O víkendu potvrdil tým Gresini, že pro ně bude závodit Jorge Navarro, který letos závodí v Moto3. Navarro tak nahradí Sama Lowese, který odchází do MotoGP.

Tým SAG potvrdil, že pro ně bude příští rok závodit Isaac Viñales, jméno druhého jezdce zatím není jasné. Ani vlastně nevím, jestli tým opět pojede se dvěma jezdci nebo jenom s jedním. Jesko Raffin, který letos v týmu jezdí, je teď z piety bez týmového kolegy, když o Luise jsme přišli. Tak uvidíme, jestli SAG bude mít opět dva jezdce. Já ale doufám, že Jesko v týmu zůstane.

Tým Tech 3 včera potvrdil, že jejich jezdeckou sestavu budou tvořit Xavi Vierge, který v týmu jezdí i letos a já z toho, že zůstává, mám velkou radost, a Remy Gardner, což mě docela překvapilo. Avšak mám z toho radost, tohle je pro Remyho skvělá příležitost.

Tým Forward má pod smlouvou jak Lorenza Baldassarriho, tak i Lucu Mariniho. Ovšem kolují spekulace, že tým stojí před krachem. Už před časem museli vzdát účast v MotoGP, teď to vypadá, že mají problémy i v Moto2. Jelikož jsou oba jezdci pod smlouvou, tak se samozřejmě do nějakých vyjednávání ohledně jiného místa moc nehrnuli, takže je otázkou, co s nimi.

Já osobně doufám, že se to vyřeší, oba kluky jsem si oblíbila. Tedy Baldu jsem si oblíbila totálně, Lucu Mariniho už taky začínám docela brát (narozdíl od jeho bratra :-D ). Nicméně, kdyby náhodou tým opravdu skončil, tak, dle spekulací, by Balda mohl zamířit do týmu Leopard nebo Páginas Amarillas (což je Pons).

Marini by teoreticky mohl najít útočistě v týmu svého bratra Sky VR46.

Když už jsem u týmu Sky VR46, tak nesmím zapomenout zmínit, že tento tým letos jezdí pouze v Moto3, příští rok vstoupí i do Moto2. A jedním z jedců by měl být Francesco Bagnaia, který letos jezdí Moto3 u Aspara, a kterého jsem si poslední dobou strašně oblíbila. Takže to vypadá, že budu muset fandit týmu Sky. To je strašné :-D

Lorenzo Baldassarri je tedy teoreticky spojován s týmem Leopard, ale já zaslechla drby, že i tento tým má nějaké potíže a neví se, jak to s jejich působením v Moto2 bude dál. Letos je to takový můj dream team, protože tam jsou Miguel Oliveira a Danny Kent. Miguel by tedy měl jít zpátky a Ajovi, otázkou je, co s Dannym, kdyby tým vážně padl. Danny by totiž měl mít na příští rok platnou smlouvu.

U týmu Dynavolt Intact i pro příští sezónu zůstává Sandro Cortese. Jonas Folger odchází do MotoGP, jeho místo nahradí Marcel Schrötter, takže v týmu budou opět dva Němci.

Vypadá to, že i u týmu CarXpert zůstane vše při starém, tedy, že si švýcarský tým ponechá své tři švýcarské jezdce Thomase Lüthiho, Dominique Aegertera a Robina Mulhausera, ale ještě nic nebylo oficiálně potvrzeno.

V týmu EG 0.0 Marc VDS by měla zůstat stejná sestava jako letos, tedy Alex Márquez a Franco Morbidelli.

Tým Pons (nebo jestli chcete, tak Páginas Amarillas) pravděpodobně příští rok přivítá Fabia Quartarara, který letos jezdí v Moto3. Já nechci nic říkat, ale zdá se mi to pro Fabia moc brzo, aby se hnal do Moto2. Má údajně i jiné možnosti v Moto3 (o tom v článku přímo o Moto3), tak ať radši zkusí zabojovat tam. Mluvilo se o něm jako o velkém talentu, budoucím šampiónovi, ale zatím teda nic moc. Ještě bych mu aspoň jeden rok v Moto3 doporučila. 

Kromě Quartarara se tedy v souvislosti s týmem Pons mluví i o Baldassarrim, jak už jsem zmínila. O Edgaru Ponsovi se nemluví, ale řekla bych, že je taky ve hře.

V týmu Idemitsu by měl zůstat Takaaki Nakagami.

V týmu Petronas asi zůstane Hafizh Syahrin.

Ve Speed Upu by měl pokračovat Simone Corsi.

Zajímavé drby jsem si přečetla dnes, že prý do týmu Italtrans míří Andrea Locatelli, který letos jezdí Moto3. Ale to se mi tedy opět zdá hrozně brzy, aby utíkal z Moto3 do Moto2.

O ostatních jezdcích a týmech jsem zatím nic neslyšela, nečetla. Tak uvidíme, co nadcházející dny přinesou. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře