VC České republiky 2016: sobota

1. září 2016 | 20.36 |
› 

IMG_1882Sobotní ráno mělo podobný průběh jako to páteční. Holky už byly dávno na okruhu, my se tam teprve chystali. Ráno bylo opět lehce zamračené, opět spadlo několik kapek. Během dne se ale nádherně vyčasilo a bylo krásné teplo a slunečno. Předpověď na neděli hlásila déšť, takže jsem si sobotní sluníčko vážně užívala plnými doušky.

V sobotu se u hlavního vstupu kontrolovaly tašky a batohy. Teda někomu do tašky jenom nahlédli, někomu to prohlédli důkladněji. 

Když jsme dorazili na Céčko, tak už se to začínalo pomalu plnit. Takže jsme si tentokrát našli místo až úplně na druhé straně tribuny než v pátek. Já byla ráda, protože jsem zase měla fotky z jiného úhlu. Navíc v těch místech to bylo uvolněné, nikde se nikdo nemačkal, jako na začátku tribuny, takže to bylo fajn.

Tentokrát jsme prošvihli třetí trénink Moto3 i MotoGP. Dorazili jsme a chvíli poté začal třetí trénink Moto2. Takže musím říct, že z Moto2 jsem toho viděla v Brně asi nejvíc. Ale měla jsem z toho radost, protože v TV mám z Moto2 většinou nejmíň. Zejména v neděli, protože se jede v době oběda a u nás se prostě musí obědvat s rodinou v kuchyni u stolu. Jako my máme v kuchyni malou TV a já si většinou vybojuju, aby se tam závody pustily, jenže já k TV sedím zády, takže z toho stejně mám velký kulový.

Ale zpět do Brna. 

V tom třetím tréninku napálil neskutečný čas Lorenzo Baldassarri. Byla jsem na něj hrdá. A pak havaroval. A bylo po hrdosti. Balda už měl letos na začátku sezóny vykloubená obě ramena najednou. Po čase si to lehce obnovil. Vypadalo to zle, vypadalo to, že si s tím zase něco udělal. Měla jsem o něj vážně obavy.

Ve třetím tréninku havaroval Thomas Lüthi. Motorka letěla až přes ochrannou bariéru. Naštěstí traťáci a fotografové stihli uskočit. Ani jedna nehoda se naštěstí nestala před námi.

Pak byla pauza, čas koupit si něco na jídlo a taky se k nám připojily Kat a Elis. A přišel čas kvalifikací.

V Moto3 nás hrdými učinil Brad Binder, který získal pole position. Bohužel hned ve svém prvním kvalifikačním kole přímo před náma havaroval Karel Hanika. Dlouho pak byl v boxech, ale dokázal se vrátit na trať a ještě zajel 13. místo, takže super počin.

IMG_1922
                                                       Kvalifikace Moto3

Pak se jel čtvrtý trénink MotoGP. Takové zahřátí před kvalifikací. A komentátor na okruhu úplně nesmyslně mluvil o tom, že tento trénink rozhodne o tom, kdo pojede první část kvalifikace a kdo druhou. Přitom pro kvalifikaci se sčítají tréninky jedna, dva a tři. Ten čtvrtý už se nikam nepočítá. To mě vážně hrozně rozčilovalo, jak to pořád tvrdil.

Pak tedy přišla na řadu první část kvalifikace a pro mě tedy největší pozornost, protože tam byl Stefan. Jinak, největším favoritem na postup do Q2 byl Dani Pedrosa, kterému zatím ten víkend moc nevycházel. Avšak v pohodě postoupil z prvního místa. O druhé postupové místo se trošku strhl boj a bylo to fakt super sledovat to. Nakonec to místo vybojoval Bradley Smith.

Že by mohl Stefan postoupit do Q2, to je samozřejmě naprosto nemyslitelná věc a já to věděla. Ale držela jsem mu palce, aby si vyjel co nejlepší startovní pozici pro závod. No, dlouho se držel předposlední. Šachovnicová vlajka už vlála. Stefan však ještě jel své rychlé kolo. Teda komentátor už bral pořadí jako hotovou věc a vůbec ho nezajímalo, že ještě jezdci dojíždí své kolo. By mě zajímalo, odkud to komentoval, vždyť i já jsem měla lepší přehled o dění než on... Nicméně, Stefan jel rychlé kolo, tak jsem netrpělivě sledovala obrazovku, jestli se posune pořadím a držela mu palce. P6 což znamenalo P16 na startovním roštu! To bylo radosti! Jsem byla šťastná jak blecha. To závěrečné kolo bylo výborné. Taky pak ukazovali box týmu Gresini, jak se tam kluci ze Stefanova boxu radostně objímali.

Následovala druhá část kvalifikace a tedy souboj o pole position. Stefan už tam nebyl, tak jsem zase řešila, komu fandit. Ale to já řeším při každé kvalifikaci :-D Takže klasika, palce jsem držela Jorge Lorenzovi, aby získal pole position, a Mavericku Viñalesovi, aby získal co nejlepší pozici na startu.

Druhá část kvalifikace byla úžasná! Pořád bylo co sledovat a bylo to strhující až do samého závěru. Pole position nakonec v novém rekordu okruhu získal Marc Márquez. Jorge Lorenzo druhý, takže spokojenost. Maverick Viñales osmý, takže dobrý. Jenže mě děsila předpověď deště pro neděli. Jak Jorge, tak Maverick jsou v těchto podmínkách dost marní.

Obrovskou radost mi udělali Aleix Espargaró a Héctor Barberá, kteří se kvalifikovali do druhé řady.

IMG_1937
   Kvalifikace MotoGP (nebo možná to je ještě ze čtvrtého tréninku, ono to na sebe navazuje)

Potom přišla na řadu kvalifikace Moto2. Docela mě překvapilo, že docela dost lidí na okruhu ještě zůstalo. To mi udělalo radost. Loni jsem byla zklamaná, když po kvalifikaci MotoGP lidé odcházeli. 

Závěr kvalifikace byl strhující a k mé velké radosti získal pole position Johann Zarco před Samem Lowesem. No nemohlo to být lepší.

Vlastně mohlo. Přímo před mýma očima havaroval Sandro Cortese :-/

Během kvalifikace jsme si všimli, že v našem sektoru vlají žluté vlajky. Avšak nebylo vidět, co se stalo. Pak v zatáčce před námi boural Sandro. A pak najednou vyvěsili vlajky červené. Bylo jasné, že to není kvůli Sandrovi, protože ten se zvedl a chtěl svou motorku zpátky. Já tušila, že to je kvůli tomu dřívějšímu incidentu.

Bylo to už z výjezdu z Céčka, my tam výhled neměli, ale lidi na protější tribuně to asi měli přímo před očima. No, já pak viděla záběry na obrazovce a teda stačilo mi to. Ještě to vidět živě před sebou. Brr... Havaroval Thomas Lüthi. A havaroval dost zle. Letěl na hlavu a krk a zůstal ležet na trati. Museli ho odnést na nosítkách a pak ho vezli do Brněnské nemocnice.

Kvalifikace se pak ještě rozjela a těch zbylých několik minut se dokončilo a bylo to drama, jak už jsem napsala.

IMG_1954
                                                                Kvalifikace Moto2

Pak se to z tribun zase začalo pomalu zvedat. Ale opět jsem byla mile překvapena, že zůstalo víc lidí než loni. Aspoň teda mě to tak připadalo. Po přestávce byl na programu první víkendový závod Rookies Cupu. Kat a Elis už taky odešly, my tři jsme se ale rozhodli zůstat. Stejně jako loni. Já ale vůbec nevěděla, jaké je vlastně složení startovního roštu, tak jsem to v pauze před závodem rychle hledala na internetu.

A byla jsem zděšená. V tom okamžiku mě přepadla nervozita. Na pole position Marc García, tedy má puška v boji o titul. To jsem měla radost. Ale vedle něj, prosím, Patrik Pulkkinen! :-O Já na ty výsledky nechápavě zírala. Proboha, jak se tam dostal? Patrik, který, když je 15., tak to je úspěch. Pravda, už týden před tím na Red Bull Ringu se mu dařilo, ale já myslela, že to byla výjimka.

No, tak jsem z batůžku vytáhla finskou vlajku. Nosila jsem ji celý víkend u sebe, ale věděla, že jindy než při Rookies Cupu nebude šance ji ukázat světu. Teď byla přiležitost. Musela jsem přece Patrika pořádně podpořit.

A stala se nevídaná věc. Patrik vedl první kolo! Jsem na něj byla hrozně moc hrdá. Až mě to skoro dojalo. Jako bylo mi jasný, že se propadne v pořadí, o to víc jsem si to jedno kolo užívala. Pro mě osobně to za celý víkend byla jedna z nejúžasnějších věcí, která se tam udála.

Když jsem se chystala vytáhnout tu vlajku, tak mi ségra říkala "Nedělej to, on spadne." Já ale musela. Jen ať každý vidí, že i Fini tam mají fanouška. 

Patrik se opravdu propadl, ale pořád byl v čelní skupině a já z něj měla radost. Byla jsem na něj náležitě pyšná. Akorát, že vždy, když byl v zatáčce přímo před mýma očima, tak ztratil jednu pozici. To jsem vždy jen zoufale zakroutila hlavou. Ale pořád se tam držel a pořád bojoval o své nejlepší umístění v sezóně.

Ségra mi pak po průjezdu dalším kolem říká (ona viděla na obrazovku líp než já, já to nějak nemohla přečíst, ani s brýlemi :-D ), že je osmý. Já říkám: "Jak může být osmý, když jich v té skupině jede sedm. A on v té skupině je." Ségra po chvilce: "Devátý. Desátý. Moni, on se propadá." Ne, nevypadalo to na pád, spíš technika zklamala. 

IMG_1962
                           Takto jsem fandila Patriku Pulkkinenovi v Rookies Cupu

Já ani nestihla být smutná, protože na čele se parádně bojovalo o stupně vítězů a jám tam měla Marca Garcíu. Závěrečné kolo bylo neskutečné. Fakt paráda. Marc García vyhrál (o svém vítězství rozhodl až na cílové rovince a šlo o desetiny) a já z něj měla neskutečnou radost.

Při závodě ještě mě sestra a její přítel upozornili, že po obslužné komunikaci u okruhu vezou nějakého jezdce a že je to určitě Patrik, tak ať mávám finskou vlajkou :-D

Ségra do mě potom ryla, že jsem tu vlajku neměla vytahovat. Jenže kdybych ji nechala v batůžku, tak bych zas litovala, že zůstala schovaná. Takže jsem dobře udělala. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: VC České republiky 2016: sobota michal 05. 09. 2016 - 22:32
RE(2x): VC České republiky 2016: sobota niki 06. 09. 2016 - 20:35
RE(3x): VC České republiky 2016: sobota michal 08. 09. 2016 - 09:42
RE(4x): VC České republiky 2016: sobota niki 12. 09. 2016 - 18:27
RE(5x): VC České republiky 2016: sobota michal 13. 09. 2016 - 19:59
RE(6x): VC České republiky 2016: sobota niki 13. 09. 2016 - 21:56
RE(7x): VC České republiky 2016: sobota michal 14. 09. 2016 - 20:09
RE(8x): VC České republiky 2016: sobota niki 20. 09. 2016 - 17:56
RE(9x): VC České republiky 2016: sobota michal 20. 09. 2016 - 20:26
RE(10x): VC České republiky 2016: sobota niki 21. 09. 2016 - 19:10