VC České republiky 2016: čtvrtek

30. srpen 2016 | 16.59 |
› 

brno_1Dne 18.8.2016 jsem se vydala do Brna na Velkou cenu silničních motocyklů. Už podruhé za sebou na kompletní víkend, jinak už počtvrté (2013 = autogramiáda ve Vaňkovce, 2014 = čtvrteční paddock). Letos tedy podruhé za sebou od čtvrtka do neděle. A je to prostě mega. Nejradši bych jezdila pořád. Na všechny závody sezóny. A samozřejmě, abych měla na všechny závody vstup do paddocku a setkávala se s jezdci a všemi těmi lidmi tam a prostě byla součástí toho všeho. To by byl můj splněný sen.
Toto je první článek z mnoha, který shrnuje mou návštěvu na MotoGP. Začínáme tedy čtvrtkem.

Asi vás moc nezajímá moje cesta do Brna, ani (malinké) trable na nádraží, ani co jsme měli na oběd. Tak tuto pasáž vynechám a budu se opravdu věnovat pouze tomu, co se dělo ve čtvrtek odpoledne od 15:00 do 17:00.

V tu dobu byly totiž otevřeny paddock a pit lane. Ale museli jste mít koupenou speciální čtvrteční vstupenku, jinak vás tam nepustili. 

Letos jsem pro celou tuto akci měla pouze dva cíle. Avšak dva hodně velké cíle. Prvním cílem bylo setkat se opět s Bradem Binderem a předat mu narozeninový dárek. Tím největším cílem ale bylo setkat se se Stefanem Bradlem. Myslím, že už je to tady na blogu ohraná písnička. Všechny ty roky, co na MotoGP jezdím, jsem se vždy chtěla se Stefanem potkat. Pokaždé jsem ho jen zahlédla, ale nikdy se k němu nedostala blíž. Do paddocku jsem si vzala jeho kšiltovku s tím, že bych byla nadšená, kdyby mi ji podepsal. Jenže jsem věděla, že potkat ho bude dost obtížné, takže jsem tomu moc šancí nedávala. Na druhou stranu ale musím přiznat, že ráno, když jsem vstávala (nemohla jsem nadšením skoro ani pořádně spát), tak jsem měla takové vnitřní nutkání ve smyslu "dneska k tomu osudovému setkání dojde."

Procházela jsem s kamarádkami paddockem, fotila kamiony, skútry, paddock jako takový. Sem tam jsme potkaly nějakého závodníka. Některá z nás se s ním fotila. Já samozřejmě pořád koukala na kamiony týmu Ajo (protože Brad) a na kamiony týmu Aprilia (protože Stefan), ale u obou těchto kamionů bylo až podezřele klidno.

Asi bych to měla vzít nějak postupně, aby to bylo trochu ucelené. Loni jsem to psala podle jednotlivých kubatur a to si myslím, že vlastně vůbec nebylo špatné. Zkusím to tedy i letos.

Moto3

V paddocku jsme viděly jak Kubu Kornfeila (na toho jsme narazily hned u vstupu), tak i Karla Haniku, který jel v Brně na divokou kartu. Viděly jsme i Maríi Herrerovou a chvíli jsme se dohadovaly, jestli je blbý, abychom se jako holky fotily s holkou :-D Nakonec se tedy dospělo k názoru, že to blbý je. 

V boxu týmu Bay Real Estate jsme pozorovaly kluka, o kterém jsem já tvrdila, že to je Darryn Binder (mladší bratr Brada) a holky mi to nevěřily. Samozřejmě, že to Darryn byl.

Na skútru jsme viděly i jednoho kluka, který byl docela v obležení fanoušků, ale my nevěděly, kdo to je.

Já si až pak uvědomila, že to byl Fabio Di Giannantonio.

Jorge Navarro ochotně rozdával autogramy a fotil se s fanoušky. 

Mé kamarádky se fotily s kluky z týmu Leopard, tedy Fabiem Quartararem a Andreou Locatellim. Já doufala, že se objeví třetí člen týmu, tedy Joan Mir. Jenže bohužel. 

Taky jsem doufala, že se objeví mí dva noví oblíbenci, tedy Juanfran Guevara a Francesco Bagnaia. Juana jsem neviděla, Francesca jsem si na chvilku všimla. Ale už bylo pozdě.

Dále jsme také narazily na Eneu Bastianiniho a já teď vůbec nevím, jestli jsme viděli i Bulegu a Migna. Nějak se mi to skoro po těch dvou týdnech už plete. 

Často se tam pohyboval Jorge Martín, příležitost pro mé kamarádky mít s ním fotku.

Já viděla Philippa Oettla a teď teda vůbec nechápu, proč jsem ho nepožádala o fotku.

To nejlepší jsem si samozřejmě nechala na konec. Jak jsem napsala v úvodu, tak kolem boxů týmu Ajo bylo docela ticho. Tak jsem z toho měla docela obavy, protože vždy jsem Brada potkala, ale teď, když jsem ho potkat potřebovala, tak jsem se bála, že se neukáže. Měly jsme ale štěstí. Zrovna se tam chystal nějaký rozhovor. V boxech instalovali kameru. My jsme ale na Brada mávaly a volaly, tak za námi přišel. On je vždy takový milý (poznámka pod čarou: já bych ho chtěla za mladšího brášku). Tak jsem z kabelky vytáhla to přání (bylo to jen pár našich přání k narozeninám, já to dala do jedné složky) a dávala jsem mu to se slovy, že pro něj máme dárek k narozeninám. Hned se mu změnila nálada. Bylo vidět, že tohle nečekal. Hned si to vzal, tisíckrát děkoval a hned si v tom začal listovat. Pak se s námi s každou vyfotil. Pak se ještě fotil s dalšími lidmi. My pořád postávaly kolem. On se na mě znovu otočil, pokynul hlavou a znova děkoval. Páni, lidi, mě se odtamtud tak strašně nechtělo. Nejradši bych u toho týmu stála celý den. A úplně nejradši navždycky.

Objevil se i Joan Olivé, takže v paddocku je stále všechno v pořádku :-D I když teda já byla ráda, že Joana zase vidím, ale už jsem měla oči pro jiné idoly. K dokonalosti ovšem chybělo, aby se tam někde mihnul Aki Ajo :-D

Moto2

V Moto2 jsme velmi často viděly Johanna Zarca. On ale tentokrát působil tak nějak smutně a zamračeně. Ovšem na fotkách se vždy pousmál. A tak hezky nás obejmul kolem ramen. Až jsem se divila, co to dělá :-D Pak vždy, když jsme šly kolem boxu a on tam zrovna byl, tak na nás koukal a pousmál se. Asi si myslel, že se s ním budeme fotit a my nic, když už jsme fotku měly. Nebo třeba si nás pamatoval. To by samozřejmě byla ta lepší varianta.

Také jsme hodně často potkávaly Jesko Raffina. Ten tam neustále jezdil na skútru. 

Thomas Lüthi se tam taky hodně pohyboval. Ten se však maskoval :-D Měl na sobě obyčejné tričko a obyčejné kraťasy, žádné týmové oblečení. Takže lidé, kteří ho až tak neznají, ho vlastně ani možná nepoznali.

Sam Lowes se tam mihnul a zmizel v kamionu. Ségra na něj chtěla čekat, ale Sam byl pořád uvnitř...

Mihnuli se tam i Xavier Simeon a Franco Morbidelli, teda aspoň myslím. Taky Alex Márquez.

K mladýmu Márquezovi mám malou historku. Holky strašně potřebovaly fotku s otcem Márquezem. Tak jsem je tedy vyfotila. No a najednou na nás mává někdo z týmu Estrella Galicia, že Márquez "the young one" je tam. Holky na něj, že ho nepotřebují, že fotku s ním už mají :-D 

Byli tam i kluci z týmu Tech 3 a já, ačkoliv jsem jejich fanynka, tak jsem jaksi nedokázala rozeznat, který byl Isaac Viñales a který Xavi Vierge. Takže jsem za nimi nešla. Trochu trapas no :-D

Edgara Ponse jsme viděly také, ale teď si nejsem jistá, ale myslím, že Axel tam tentokrát nikde nebyl.

Já doufala, že se objeví můj oblíbenec Sandro Cortese a můj nový oblíbenec Jonas Folger, ale nic. Taky jsem doufala, že se objeví můj staronový oblíbenec Lorenzo Baldassarri, ale taky nic. Nebo aspoň teda já si jich nevšimla.

Ovšem objevili se kluci od Leopardu Danny Kent a Miguel Oliveira. Oni jsou prostě tak zlatí.

V garáži jsem zahlédla Remy Gardnera.

A taky byl opět Dominique Aegerter. Ten po nás teda jako hodně koukal. Ale on koukal po všech holkách :-D

No a Kat s Elis se nakonec i fotky s Alexem Rinsem dočkaly.

Já vím, že bych zbytečně neměla vířit emoce, ale mám zas nějakou melancholickou chvilku, takže to napsat musím. Luis Salom tam strašně chyběl :-(

MotoGP

V nejvyšší kubatuře jsme tak nějak měla každá jasno, s kým se chceme setkat. A tak nějak se nám to vlastně vyplnilo.

Viděly jsme Valentina Rossiho (který nás málem přejel skútrem), viděly jsme Jorge Lorenza (toho Kat a moje sestra špehovaly :-D), viděly jsme na skútru Andreu Iannoneho. Teď si vůbec nejsem jistá, jestli tam byl i Andrea Dovizioso?

Na dálku jsem zahlédla i Álvara Bautistu, který šel na tiskovou konferenci.

Viděly jsme i Daniho Pedrosu, jehož taktika se od loňska nezměnila. Opět šel pěšky. Bylo asi půl třetí a všichni jsme už netrpělivě čekali před bránou, aby nás pustili dovnitř. Dani si to stejně jako loni užíval. Byl středem pozornosti :-D Rozdal nějaké podpisy, s někým se vyfotil a zase šel. Své si odbyl a v paddocku se pak už neukázal :-D

Danilo Petrucci tam byl taky, i Bradley Smith.

Jack Miller, který bohužel kvůli zranění nemohl startovat, byl v paddocku také. 

Cal Crutchlow si s námi (ne)pěkně pohrál. Přijel na obrovském černém skútru jako pán a že zaparkuje a bude se nám věnovat. Měl u toho ale ten svůj typický výraz, který značil, že to není jen tak. Zajel za roh, přeskočil na skútr týmu a byl fuč. Víte, že mě to ani nepřekvapilo? Mě už u Cala nepřekvapí asi vůbec nic.

Několikrát jsme potkaly Mavericka Viñalese. Ségra říkala, že jsem se k němu na fotku nějak podezřele moc cpala, ale to není pravda! :-D

Scott Redding se tam mihnul, i Tito Rabat.

Holky se mačkaly u Marca Márqueze, my se ségrou v paddocku v tu dobu uviděly Yonny Hernándeze a Eugene Lavertyho. Yonny je můj nový oblíbenec, takže jsem se s ním prostě fotit musela. Ségra zas už dlouho fandí Lavertymu, takže ta se musela fotit s ním.

Byl i Loris Baz. Ségra si po letech s ním udělala novou fotku. 

No a teď to nejdokonalejší na závěr. Už asi tušíte :-D Bylo už po 17. hodině, takže jsme věděly, že se budeme muset pakovat pryč. I když, jak jsme s holkama poznamenaly, kdybychom se tam někde schovaly, tak to ani nikdo neví, protože to nikdo nijak nehlásí, že je konec a že lidi mají jít pryč. Brána je pořád otevřená, takže kdyby tam někdo zůstal, tak to vlastně ani pořadatelé neví. Sakra, proč já se neschovala k Ajovi do boxů? :-D

Kat čekala na Lorenza, který měl jet na tiskovou konferenci. Jenže ochranka nás blíž nepustila. Přitom Jorge vypadal, že ty autogramy klidně rozdá. Avšak asi ani on sám nepočítal s tím, že lidi blíž nesmí. To bylo pěkně blbý. Nikdy dřív tohle nebylo.

Přítel mojí sestry vezl dvě další kamarádky z okruhu, ségra jela s nima. No a my zbylé tři jsme teda čekaly, než se vrátí pro nás, protože do auta bychom se všichni opravdu nevešli. Tak jsme si řekly, že ještě jednou obejdeme paddock (to už se skoro blížilo čtvrt na šest). Holky stále toužily potkat toho Rinse, já už jsem to, že uvidím Stefana, vzdala. Byla jsem hodně zklamaná a smutná (což jsem ale nedávala najevo). Ale říkala jsem si, že teda ještě jednou mrknu k Aprilii, co kdyby. 

A k tomu osudovému setkání (jak mi ráno proletělo hlavou) opravdu došlo. Teď to asi bude znít hrozně divně, ale já si to nepamatuju :-D Respektive, pamatuju, ale jenom nějak hrozně vzdáleně, jako by se stalo před strašně moc lety. To, že se holky fotily se Stefanem (já jsem je fotila!), si nepamatuju. Fakt ne. Prostě totální výpadek. To, že jsem se já fotila se Stefanem, si naštěstí pamatuju. Pamatuju si i to, jak jsem mu podávala kšiltovku a fix, aby se mi podepsal a on se pousmál. Asi měl radost, že o něj má někdo zájem a chce jeho autogram, navíc na jeho kšiltovku! Když jsem hrabala tu tužku v kabelce, tak se koukal, co to jako dělám. Nebo možná věděl, že hledám tužku, když jsem v ruce držela tu kšiltovku a jen čekal. To jen já si určitě zase přibarvuju, že se na mě díval a bla bla bla... Ale prosím, neberte mi to. 

Následující řádky budou znít jako by je psala nějaká šílená naivní puberťačka a ne dospělá ženská (sakra, já si jako dospělá ženská nepřipadám), ale prostě si nemůžu pomoct. Nemám to komu říct (kromě ségry, která už to slyšela :-D ), tak se potřebuju vyřádit tady na blogu (článek je dost dlouhý, tak tuto pasáž stejně už nikdo nebude číst :-D ). Stefan na mě v tom paddocku udělal neskutečný dojem. On je to fakt velký sympaťák. Už mu fandím pár let, ale nikdy by mě nenapadlo, že o něm budu takhle básnit :-D A to prosím to setkání (fotka + autogram) trvalo jen pár minut (možná dokonce jen vteřin).

Hrozně moc bych chtěla jet ještě na nějaký závod. Letos. Chybí mi to. Strašně moc. Ale letos to už asi nevyjde. Jednou ročně je prostě strašně málo. Nejradši bych na závody jezdila každý měsíc. Zaplatí mi to někdo? :-D

Úplně mega by bylo, kdybych se dostala na letošní finále do Valencie. Bude tam premiéra KTM a pojede Mika Kallio. To je pro mě obrovský tahák. A taky to bude poslední Stefanův závod v MotoGP. A u toho bych vážně chtěla být. Takhle budu akorát tak brečet doma u televize. Jako nikdy neříkej nikdy, do listopadu ještě docela času dost, ale moc reálně to nevidím. Jedině, že bych začala sázet sportku a stal se zázrak a já fakt vyhrála.

Ještě jeden dodatek ke Stefanovi. Příští rok bude v Superbicích. A už teď jsem rozhodnutá, že minimálně na jeden závod pojedu. Budu si šetřit. Návštěva závodů (a Stefana) je pro mě obrovská motivace na to, abych opravdu šetřila a neutrácela za blbosti. 

Taky jsem v paddocku potkala svou slovinskou kamarádku Niku (je to náhoda, že se jmenuje tak, jakou já jsem si před lety vymyslela blogovou přezdívku?). Ona teda byla i loni, ale nějak jsme se minuly. Ani letos jsem si nebyla jistá, jestli je to ona. Nakonec to byla ona, která mě poznala :-D

Ještě perlička k onomu čtvrtku v paddocku. Ségra si fotila nějaké boxy a motorky a já jí zrovna stála v záběru, tak mi říkala, ať uhnu. A já tak trochu znuděně prohlásila "Ježiši". Vedle stál starší chlápek, který se k nám otočil a mě říká: "Volala jste mě?" :-D Takže i Ježíš v paddocku byl.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: VC České republiky 2016: čtvrtek šárka 30. 08. 2016 - 17:50
RE(2x): VC České republiky 2016: čtvrtek niki 30. 08. 2016 - 18:53
RE(3x): VC České republiky 2016: čtvrtek šárka 30. 08. 2016 - 19:13
RE(4x): VC České republiky 2016: čtvrtek niki 30. 08. 2016 - 19:23
RE: VC České republiky 2016: čtvrtek michal 30. 08. 2016 - 20:56
RE(2x): VC České republiky 2016: čtvrtek niki 30. 08. 2016 - 22:10
RE(3x): VC České republiky 2016: čtvrtek michal 30. 08. 2016 - 22:40
RE(4x): VC České republiky 2016: čtvrtek niki 31. 08. 2016 - 17:24
RE: VC České republiky 2016: čtvrtek Šárka 30. 08. 2016 - 21:51
RE(2x): VC České republiky 2016: čtvrtek niki 30. 08. 2016 - 22:12
RE(2x): VC České republiky 2016: čtvrtek michal 30. 08. 2016 - 22:43
RE(3x): VC České republiky 2016: čtvrtek Šárka 30. 08. 2016 - 22:52
RE(4x): VC České republiky 2016: čtvrtek michal 31. 08. 2016 - 14:10
RE(5x): VC České republiky 2016: čtvrtek šárka 31. 08. 2016 - 16:22
RE(5x): VC České republiky 2016: čtvrtek niki 31. 08. 2016 - 17:18
RE(4x): VC České republiky 2016: čtvrtek niki 31. 08. 2016 - 17:15
RE: VC České republiky 2016: čtvrtek katka 31. 08. 2016 - 13:21
RE(2x): VC České republiky 2016: čtvrtek katka 31. 08. 2016 - 13:23
RE(2x): VC České republiky 2016: čtvrtek šárka 31. 08. 2016 - 13:49
RE(3x): VC České republiky 2016: čtvrtek niki 31. 08. 2016 - 17:31
RE(4x): VC České republiky 2016: čtvrtek michal 31. 08. 2016 - 17:45
RE: VC České republiky 2016: čtvrtek niki 31. 08. 2016 - 20:17
RE(2x): VC České republiky 2016: čtvrtek Šárka 31. 08. 2016 - 21:11