Bo Bendsneyder o své první sezóně v Moto3

5. srpen 2016 | 13.51 |
› 

Bo_5Tušila jsem, že když se na stránkách týmu Ajo objevil rozhovor s Bradem Binderem, tak se brzy na to objeví i rozhovor s jeho týmovým kolegou Bo Bendsneyderem. A opravdu tomu tak je. Bo mluví o své nováčkovské sezóně v Mistrovství světa, o tom, co se mu povedlo, co musí ještě zlepšit. Také dojde řeč na jeho vztah s týmovým kolegou a na to, co se od něj naučil. Asi není překvapením, že právě svému kolegovi Bradovi přeje titul mistra světa.

Jaký máš pocit ze svého začátku v Mistrovství světa?
Byla to dobrá první polovina sezóny. První závod šel velmi dobře, potom jsem měl na dalších okruzích problémy. Pracovali jsme tvrdě a po prvních třech nebo čtyřech závodech jsme udělali další krok dopředu, získali jsme body a dokonce skončili v Top 10.

Bral bys na začátku sezóny tyto výsledky?
Hodně jsem se soustředil na to, abych získal jeden nebo dva body, ale nyní to vypadá, že můžeme bojovat o to, abychom byli v Top 10. Myslím, že pracujeme tím správným směrem. Jsem velmi spokojený s prvními devíti závody.

Je stálost pro nováčka tou nejdůležitější věcí?
Ano, protože i když skončíte na posledním místě, když dokončíte závod, hodně se toho naučíte. Můžete vidět, jak si vedou ostatní. Věci jdou dobře a já byl schopný dokončit všechny závody. Tým mi pomohl, Aki mi řekl, abych závody dokončil a abych se nikdy nepřestal učit. Jsme spokojení, získal jsem body v posledních třech závodech a je to pozitivní.

Co tě v porovnání s jinými kategoriemi, jako je například Red Bull Rookies Cup, překvapilo?

Určitě způsob, jakým jezdci bojují na trati. Jsou velmi agresivní, více než jsem čekal. A je těžké si tam najít místo pro sebe.

Ve kterých směrech jsi se od prvního závodu sezóny v Kataru zlepšil?
S čím jsem nejvíce spokojen, je to, jaký krok kupředu jsem udělal v kvalifikaci. Měli jsme dobré tempo, ale nedokázal jsem získat pozici na startovním roštu, jaká by nám mohla přinést dobrý závod. Nyní se stále zlepšujeme v boji s ostatním jezdci, v agresivitě a ve snaze o více umístění v Top 10.

V posledních třech závodech jsi získal body a v Assenu jsi získal své nejlepší umístění. Cítíš se teď víc v pohodě?
Ano, cítím se velmi dobře, a to jak v týmu, tak na motorce. Pracujeme tvrdě a pracujeme dobře, jdeme krok po kroku a s každým závodem se trochu zlepšujeme.

Bo_4

Tvůj týmový kolega Brad Binder aktuálně vede pořadí Mistrovství světa. Naučil ses od něj něco?
Není jednoduché se ho udržet, protože je velmi rychlý, ale od Brada jsem se hodně naučil a to je to nejdůležitější. Sdílíme data, takže můžu vidět, ve kterých oblastech ztrácím čas, takže je to pro mě lehčí, abych se pro příští sezónu zlepšil.

Tým Red Bull KTM Ajo je jako rodina, jsme hodně soudržní, moji spolupracovníci i Bradovi, a to se mi líbí. Také jsme si hodně blízcí s týmem Ajo v Moto2; všechno pomáhá.

Další závod se pojede na Red Bull Ringu. Bude to pro Red Bull a pro KTM speciální závod a také to bude tvůj první závod na této trati. Bude tento závod odlišný od těch ostatních?
Ano, bude to speciální, protože to pro všechny bude nový okruh, ale už dřív jsme tam měli dva dobré dny testování. Kvůli týmu, Red Bullu a KTM se na tento závod těším.

Ve druhé polovině sezóny jsou některé okruhy, které jsou pro tebe úplně nové. Co očekáváš od těchto devíti závodů?
Těším se na to. Navštívíme země, ve kterých jsem nikdy nebyl. Bude to náročnější, ale musíme myslet na to, že je tu letos 10 až 12 nováčků a všichni se musíme vypořádat se stejnou situací. Myslím, že po tréninku budeme okruh znát lépe a budeme tak moct lépe pracovat.

Na které pozici v celkovém pořadí bys rád byl po závodě ve Valencii?

Bylo by skvělé, kdybych se dostal mezi nejlepších patnáct, ale teď se musíme soustředit na to, abychom se zlepšovali a získali body v každém závodě. A uvidíme, co se stane.

Jaký máš názor na boj o titul v Moto3?
Doufám a věřím, že můj kolega Brad to dokáže vyhrát, protože byl velmi silný v první polovině sezóny a ve všech závodech získal body, zatímco jiní jezdci měli problémy. Je to chytrý kluk a já doufám, že to vyhraje.

Změnil ti fakt, že jsi pilot Moto3 Mistrovství světa nějak život?
Ano, trochu. Nejste doma tak často a když jste, tak musíte trénovat, například jezdit supermoto. Ačkoliv jsou věci jiné než dřív, mám rád tento způsob života.
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře