GP Indianapolis: Toni Elias potřetí

31. srpen 2010 | 16.26 |
›

Toni Elias dokázal to, co se zatím v závodech Moto2 nestalo. Vyhrál tři závody po sobě.

Závod byl ovlivněn dvěma na sobě nezávislými nehodami hned po startu a museli být vyvěšeny červené vlajka a restart závodu byl naplánován půl hodiny po klasickém startu. Mám takové tušení, z toho, co jsem viděla, že tu první nehodu zavinil Lukáš Pešek. Do závodu bohužel nemohl ze zdravotních důvodů Karel Abraham. A ani Fonsi Nieto nestartoval, proč, to nevím.

Takže po odklizení nečistot, byl restart, do kterého nemohl nastoupit Ranseder a Tomizawa. Tomizawa si zranil ruku a na jeho tváři bylo vidět, že to musí hodně bolet.

Elias se po krásném startu dostal do čela, ale brzy byl předjet Simonem, kterému to vydrželo skoro celý závod. Po několila kolech, kdy už to vypadalo, že Simon vyhraje, ho Elias vnějškem předjel a už si nenechal vítězství překazit. Na třetím místě skončil Scott Redding, bylo to pro něj první podium v Moto2. Lukáš Pešek skončil 20. Také se v závodě hodně padalo. Z 35 jezdců, co byli na startu při restartu závodu, jich dokončilo 26. A to ještě část z těch, kteří spadli, nasedli na motorku a do cíle se ztrátou dojeli.